Rande na jednu noc (2008)

Trošičku jiná teenagerovská romantika než jakou Hollywood běžně produkuje. Ačkoli zápletka není v ničem převratně nová ani originální, stojí film za pozornost právě pro svou odlišnou atmosféru. Pro mě osobně ale pouze silné tři hvězdy, protože přes zmíněné klady, které ve filmu vidím (a opravdu pěkně natočený závěr), mě nakonec Nick a Norah nikterak výrazně nezasáhli.

Tah jezdcem (1992)

Podprůměrný thriller s nepovedeným scénářem, v němž lze najít snad všechny myslitelné nešvary žánru - nablblé dialogy, nepatřičně působící scény (obvykle ty "akčnějšího" rázu, kdy hrdina dává někomu po tlamě), klišovitost a předvídatelnost, zároveň ale i nápadná absence řady informací a dovysvětlení motivací. Zkrátka slabý film, který snad nestojí ani za to jedno shlédnutí.

Černá kniha (2006)

Podařený snímek, který ukazuje válečné období zase trochu z jiné perspektivy. Není tam sice nic, co by diváka nějak zásadně zasáhlo a vystřelilo tak snímek k nejvyššímu hodnocení, ale zároveň mu není v podstatě co vytknout. Zajímavý příběh, který ani chvilku nenudí, hrdinka, jíž musíte fandit a adekvátní technické zpracování. Milovníky žánru určitě nezklame.

Princezna ledu (2005)

Mám ráda filmy s krasobruslařskou tématikou, což je nakonec to jediné, co Princezně ledu vynáší dvouhvězdičkové hodnocení. Ačkoli nemám absolutně nic proti odreagování se u teenagerovského filmu, kde člověk opravdu nečeká žádný kulturní zážitek, tohle bylo i na mě příliš naivní a limonádově ploché.

Uhoď ji, je to Francouzka! (2002)

Asi dvakrát se objeví takový nadějný moment, kdy si říkáte, že tenhle film by mohl být docela zajímavou teenagerovskou variací na thrillery o krádeži identity, ale naděje je bohužel velmi rychle udupána řadou klišovitých prvků a nešvarů žánru, kterým se nakonec tvůrci nevyhnuli. Navíc jsou obě hrdinky značně nesympatické a až zamrzí, že jejich boj nenabral trochu větší obrátky.

V moci ďábla (2005)

Podařený mix soudního dramatu a hororu s tématikou posedlosti ďáblem. Jako takový film zaujme především střídáním racionálního jednání právníků a jaksi nadpřirozených flashbacků, soudní proces rozhodně nenudí a pasáže popisující posednutí jsou náležitě atmosférické i docela strašidelné a téma střetu vědy s náboženstvím nabízí prostor pro řadu úvah.

Italské prázdniny (2003)

Strašný kousek, zápletka je mírně řečeno přiblblá a samotné zpracování hodno filmu pro naivní, neposkvrněné, uměle dokonalé a intelektuálně nepříliš vyvinuté americké dětičky, čímž ostatně Italské prázdniny mají asi být, takže vlastně nakonec nic proti ničemu, ale jestli je vám víc než třináct, tak nedoporučuju.

Sedm životů (2008)

Samotná myšlenka filmu je zajímavá, konec docela působivý (i když v posledních minutách už zase až moc okatě dojímavý), ale cesta k němu je zdlouhavá a značně nezávižná, takže jsem se ho pro samou ospalost málem nedočkala. Film mě zkrátka příliš nebavil, přes nastolené téma se mi zdál o ničem a doják na konci mi to prostě nevynahradí.

Jarní prázdniny (2009)

Nevtipný a po většinu času i značně nudný pokus o komedii o třicátnicích, které si konečně chtějí zařádit.

Až tak moc tě nežere (2009)

Docela fajn vztahový proplenec, ale nic originálního ani nijak objevného či dokonce pravdivého, jak se to chvílemi snaží tvářit, tu nevidím. Poněkud zbytečně působí poměrně velké množství dějových linií, z nichž zákonitě jsou některé méně zajímavé než jiné, a také stopáž je vzhledem k námětu na hranici snesitelnosti.