Hanebný pancharti (2009)

Výborný Christoph Waltz, zajímavá linie se Shoshannou. Přesně nevím, co filmu vytknout, ale prostě jsem neměl ten "pětihvězdičkový pocit".

Komando (1985)

Arnoldovy suché hlášky, výborná "osmdesátková" hudba Jamese Hornera a závěrečná čistka na ostrově. I po pětadvaceti letech se u toho dá vypnout mozek a dobře se bavit. Klasika žánru. 3,5*

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

První řada mě hooodně překvapila. Docela jsem se bál, jestli se ještě dá něco kloudného z námětu Hvězdné brány vyvařit. A tvůrci první řady mě jasně přesvědčili, že dá. Herci jsou velice sympatičtí (hlavně intoš McKay sype jednu hlášku za druhou, sekunduje mu druhý Čech ve vesmíru, doktor Radek Zelenka). Většina epizod byla nad průměrem SG-1 a závěrečný "trojdíl" byl opravdu výborný. Pro mě zatím 90%, uvidíme jak budou vypadat další série . . . Po shlédnutí všech sérií pasuji SGA na svůj nejoblíbenější sci-fi seriál. Sice se vyskytlo několik slabších dálů a některé hodně slabé, ale budu dělat, jako že jsem je neviděl. :) Prostřední a závěrečné dvojdíly byly perfektní ve všech sériích, nejlepší postavy jsou s přehledem McKay a Zelenka a překvapivě Todd. Škoda, že se asi díky krachu MGM nedočkáme filmového pokračování...

Hard Boiled (1992)

Množství kulek a mrtvol větší než malé... přestřelky jsou bombastické a hlavní hrdinové taky nebyli špatní, ale to je asi tak všechno. Stále dokola opakující se hudba rozhodně filmu na kvalitě nepřidala a dějově to taky nebyla žádná sláva. Potřeboval bych nějaký zásadnější důvod pro všechno to střílení. Počet mrtvol: 307 (by Satan)

Lví král (1994)

Klasická Disneyovka s výbornou hudbou Hanse Zimmera a písničkami Eltona Johna, které do filmu podle mě perfektně zapadly. Samozřejmě, že příběh je trochu jednodušší a moralizující, ale tak to má u animáků být. Až se budu chtít hluboce zamyslet, pustím si třeba Schindlerův seznam. Bavil jsem se doslova královsky, takže za pět.

Fantom Morrisvillu (1966)

Velice solidní parodie, u které jsem se rozhodně nenudil. Spousta suchého anglického humoru, Oldřich Nový jako člen orchestru a Jan Skopeček jako sluha byli excelentní. "Vyloučíme-li všechny osoby, které zločin spáchat nemohly, dojdeme k závěru, že ho mohl spáchat kdokoli jiný."

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

""Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten je skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry! A když uvalím svou mstu na Tebe, seznáš že jméno mé je Bůh." Ezechiel 25,17" Jules Winnfield Třeba k tomu někdy v budoucnu, po mnoha opakováních tohoto klenotu napíšu něco chytřejšího... Všim sis před mým domem cedule s nápisem "Sklad mrtvejch negrů"?

Gremlins 2 (1990)

Sice slabší a míň horové než jednička, ale je tam hromada povedených fórků a odkazů na jiné hity osmdesátých let. Rozhodně jsem se nenudil :)

Gremlini (1984)

Začátek trochu pomalejší, ale pak se podivná kombinace hororu a komedie rozjede ve slušnou a hlavně zábavnou podívanou. Je to takové trhlé a nenáročné, ale nápad výborný, některé scény mě opravdu dostaly (baroví povaleči, kino...). Jerry Goldsmith to nakonec soundtrackem zaokrouhlil nahoru.

Big Lebowski (1998)

Tak tenhle film šel úplně mimo mě. Herecký výkony Bridgese a hlavně Goodmana byly sice skvělý, ale mně to prostě nepřišlo vtipný. Každý ten film vychvaloval až do nebe, ale pro mě je to jedno velké zklamání, bohužel. Třemi slovy: výborně zahraná nuda.