Deadpool (2016) odpad!

Klasická prázdnota posledních let. Kolega mi říká jak tomu můžeš dávat odpad vždyť tam hrál, ... a ty efekty. Jenže, na tom to nestojí. Téměř dvě hodiny mozekrvoucí plytké nudy. Dialogy postavené jen proto aby mohl superhrdina superhrdinovat. Chybí tomu jediná a pro mne nejdůležitější věc, a tou je silný příběh, něco za co stojí film natočit. Prostě to nefungovalo.

Purpurový vrch (2015)

"Danielle steel: Bubu edition" Nechápu jak mohl POMO dát 3 hvězdy za tento brak. Skvělou výpravu zvuk i obsazení dokázal zničit slavný Režisér. Nevím jak on ale já nechodím do kina obdivovat úchvatnou a hutnou viktoriánskou architekturu. Efekty byly spíš komický, levný ještě že máme ty kompjůtry že. Například moment kdy doktůrek je pobodán ve dveřích a následně pravou rukou rozhazoval polystyrenový kuličky na kusu kartonu aby vzbudil zdání fujavice (jak tohle mohlo uniknout střihu si ani nedomýšlím...). Takže po dobrých adventurách od sierra a virgin games umírá zřejmě další kousek mého světa a tím je dobrý horor plný tajemna.

Perry Mason (1957) (seriál)

Detektivka starých časů. Kdo četl bude zklamán. Kdo viděl a je nadšen nechť si přečte. Tento seriál byl předlohou pro u nás také známý seriál Matlock který byl podle mne lépe zpracovaný zejména proto že se nesnažil kopírovat knihu ale povolil uzdu konceptu.

A dost! (2012) (pořad) odpad!

Pořad se podobá chaplinovským komediím mnohdy uměle vytvářené "nepochopení" je ústředním motivem většiny dílů. Sám tuna působí mnohdy jako samolibý buran. Informace jsou přežývýkány a jsou podány jen ty "správné" části. Pořad velmi často podsouvá vlastní postoje.

Filosofové (2013)

Takhle to dopadne když si někdo vezme složité téma a pokusí se ho vykastrovat pro průměrně vymaštěného diváka. Skvělé téma absolutně blbé postavy. moje komentáře po shlednuti filmu: Tak oni se nedostanou ven ? A co elektrikář ? Lidi vybírají vylučovací metodou ano/ne od prvního k poslednímu. Tedy první má šanci největší poslední nejmenší. většina postav jsou statické figury. A ten závěr ? postapo s happyendem. Proč ?

Přísně tajná mise (1994) (seriál)

je to léta co jsem to viděl, ty nedělní odpoledne kdy to dávali rád vzpomínám (20 let sakra..). Myslím že dnešní děcka to neocení protože technika byla to co tento seriál táhla dopředu zkrátka je to něco jako první james bond nebo první série star treku jen cílová skupina už poněkud odrostla.

Číslo 9 (2009)

Tak tu máme další "toy story" tentokráte v pseudo scifi podání a burtonovském steampunkovém stylu. I přes všechny slušné animátorské vychytávky je to zkaženo chybami například svět "nějak" fungující, absurdity kdy se míchá věda s "alchymií" (temná věda ?) způsobem který tahá za oči; a ten ultra sweet happy end na konci... Příběh přímočarý předvídatelný chudý. Zlatej Kuky. Vracet se k tomu nebudu;

Solomon Kane (2009)

Skvělé. Dvě hodiny ničeho na konci přijde parádní démon a ? ... A? NIC! konec filmu. Hvězdička za to že se dokázali vyvarovat milostné zápletky takže se nudila i žena :) Druhá hvězda za soundrack.

Saturnin (1994) (seriál)

Úžasná satyra. V čechách zřejmě nepřekonatelná.