• Rodinný

Svatby v Benátkách (2014) (seriál)

Provedení, herecké výkony i dialogy pro mně na dobré úrovni. Ale bohužel se to začíná táhnout jak žvejkačka nalepená na prsty. Přinese si kufr, huráá, večer seznámit s dětma a ouha, zase je to jinak, podobně s tim vojákem, už je to na mě trochu moc. Vynikající A. Vránová!

Svatá čtveřice (2012)

Povedená kamera a lokace - taky jablonecká přehrada v závěru.

Dokonalý únik (2009)

Je to jako když jdete na koncert, předkapela je Moravanka, druhou půlku hraje Sepultura, ale muzikanti jsou ty samý. A ten kdo to vymyslel na nás se zalíbením kouká, jak čumíme. Jestli šlo Twohymu vo tohle, tak se mu to povedlo. Za mě max 1*.

Nejpevnější pouto (2000)

Sympatičtí herci, dobré herecké výkony, ale plytký děj včetně zápletky a závěru - jak to tu někdo správně nazval "citové vydírání" a to trochu naštve. A nepustím slzu a ne a ne ane! Hudba mi přišla v určitých chvílích jakoby evropská a vono jo : Andrea Morricone.

Křičící muž (2010)

Když to člověka semele, může řvát, nahlas nebo uvnitř, je to jedno. Adam v podání Youssoufa Djaora je velmi uvěřitelný. P.S.: ve zvukovym pozadí křik rorýsů, kde asi přezimujou ty od nás?

Polapena v síti (2010)

Herečce hlavní role Tracy Spiridakos bylo v době uvedení filmu 28 a hraje sedmnáctiletou, její postava mi přišla uvěřitelná. Naproti tomu její matka byl typický klišé příklad dokonalé matky, chápající, jednající, ale hlavně je dceři fyzicky naprosto nepodobná. Na ději je hodnotná jen kvalitně ztvárněná naivita teenagerky, jinak o ničem.

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Před pár týdny jsem hledal, kdo napsal hudbu k filmu Heroin s Gabinem a ejhle dnes na Artu o Sergovi film. Životopisný film v dokonalé symbioze se svým objektem, velmi zdařilé.

7 dní hříchů (2012)

Jen poznámka na závěr filmu se objeví titulek s informací kolik lidí bylo ze Sudet vyhnáno a že takové území jinde neexistuje .... a že se Polosko posunulo o 200 km na západ a muselo odejít 8 mil. němců je jako co ?

Legenda o lásce (1956)

Ztotožňuju se s komentářem uživatele "Disk". Užil jsem si krásný jazyk a přednes. Bez stínu ironie, to nepůsobí snad ani jako český film.

Láska je láska (2012)

Kdyby mi někdo popsal jaké všechny kontrasty a problémy současné společnosti jsou tématy toho filmu, řekl bych, že to musí být pěkná slátanina. Komedie ani drama to není ale ani slátanina, je to prostě čistá člověčina a za tu dávám 5*. Jen přemýšlím, jestli by to šlo i bez těch přeháněk ... ?