• Rodinný

Křižovatky života (2013) (pořad) odpad!

Odpad tomu dávám ne proto, že by to bylo úplně špatný, ale protože to lže tím, jak se to snaží tvářit, že postavy jsou skuteční aktéři příběhů. Věřte, že nejsou. Jsou to herci, byť nejsou uvedeni v titulcích (zřejmě úmyslně), představitelku jedné postavy znám, je to herečka v divadle . A na obhajobu herců - hrát obyčejné lidi aby působili důvěryhodně je mimořádně nesnadné a podle mne se to mnohým podařilo víc než dobře.

Navždy a daleko (1992)

Hezky odvyprávěný příběh. Jen jsem od začátku měl problém uvěřit, že Ti dva mají být evropané.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Nemám moc rád násilí ve filmech, ale tohle je skvělá podívaná. Vyprahlá krajina umožňuje soustředit se na těch pár důležitých míst. Celé to připomíná western a taky počítačovou hru, ale taky divadelní hru, ty kostýmy :-) ... a hudba je famózní. A z postav se mi asi nejvís líbil Gyrokapitán.

Útěk z minulosti (2011) (TV film)

100x ohrané téma. Odmítám filmy tohoto typu prožívat, jen čekám, co s námi scénárista a režisér vyvedou, jak moc nás budou strašit, jak nechají hlavní postavu týrat, kolik přitom zařve jejích blízkých a příbuzných. Tedy překvapení žádné, jinak slušně provedeno.

Policajti z centra (2012) (seriál)

Pro mě docela dobrá oddechovka, semtam trocha napětí, Blažkův výkon mi přijde uvěřitelný, zajímavá jeproměna Petry Jungmanové byť ji mám radši v "ženštějších" rolích, třeba ve Stříbrné paruce. Neumím posoudit reálnost děje, ale pochybuju, že policajti (tajný?) budou honit a mlátit kluky s ukradeným notebookem, napadá mě, že by je chvíli sledovali a pak by jim ho normálně ukradli, ne? A hlavně by takový věci nenechávali v autě ....

Gran Torino (2008)

Pro mě od začátku těsně před vyvrcholení film za 4*, ale za závěr, který mě překvapil a který se tak vymyká dnešnímu Holywoodu, prostě bez přemýšlení plný počet. Zde vynikající formu doplňuje obsah a myšlenka ! A na závěr výtka Nově : titulky a závěrečný song jste vyměnili za reklamu a to se neodpouští!

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Na tento seriál bych se nikdy nedíval nebýt 3,5 leté dcerky a toho, že na ČT1 navazuje na večerníček. Každý díl je uveden velice povedenou úvodní písničkou. Postavy jsou trochu ukřičené, ale jinak je dabing perfektní. Hrdinové jsou geniální, proč ne .... a pro zpestření děje je tu zločinecké pozadí, propojené se světem dvou kluků prostřednictvím retardovaně vyhlížejícího ptakopyska, ve skutečnosti agenta - B. Dcerku to celé zaujalo, protože třeba na Šmouly nevydrží koukat déle než 5 minut - se slovy "to je blbost". Technické, obrazové i zvukové provedení je perfektní, občas to má i nějakou myšlenku, ale celkově to přesně zrcadlí zmatek dnešního světa a tudíž to dle mého není pořad pro děti. Závěr : po shlédnutí tří dílů jsem rozhodl, že se na to koukat nebude. Howgh.

Grandhotel (2006)

Pět hvězd, protože tam je Ještěd, protože tam je ex-Ještěd (obchoďák), protože tam je Liberec, protože tam hraje moje kočka (tlačí vozík ve scéně, kde Patku vezou na sál). Krom toho je to pěkné vizuálně, hudebně a taky lidsky.

Odvaha (1986) (TV film)

Hrdinka se chová neuvěřitelně odvážně a neohroženě, nevedou jí k tomu však její morální kvality, ale jen a pouze bezpodmínečná láska matky k vlastnímu dítěti . Z pohledu času se film sice více věnuje dealerům a agentům FBI, ale právě důvod až iracionálního chování v ději probleskuje a naplno se vyjeví v závěru. Pro mě film, který "pobavil", vynikající výkon Sophie Loren a také film, který si zaslouží hlubší zamyšlení.

V Číně jedí psy 2 (2002)

ČT2ka ohlašovala "Bláznivou gangsterskou frašku" co si pod tím představit? Hrdiny z úplných zákoutí psychologického spektra - kápo, cynický vrah, otloukánek .... a nadsázku v každém pohybu, každé postavě, každé milisekundě. Přitom herci se tváří jako by to bylo vše myšleno naprosto vážně. Neskutečnej úlet.