Živí mrtví (2010) (seriál)

Walking Dead měl být seriálovou událostí obřích rozměrů, rozhodně tomu vše nasvědčovalo. Komiksová předloha jednoznačně patří do mého osobního TOP žebříčku komiksů a asi se všichni shodneme na tom, že Frank Darabont je velmi kvalitní tvůrce. Navíc pilot byl velmi atmosferický a slibný. Problém však je, že v dalších dílech už se nestalo v podstatě nic a když už se scénáristé odhodlali v posledních 2 dílech děj někam posunout, tak se celkem citelně odklonili od předlohy a obávám se, že se jim tenhle tah moc nevyvedl... Tajný armádní bunkr s pološíleným vědcem? Nuda, to už tady bylo mockrát. Walking Dead určitě není špatný seriál, jen není tak dobrý, jak mohl být. Pokud někdo váháte zda seriál nebo komiks, tak rozhodně raději sáhněte po knize (u nás přeloženo trochu nešťastně jako Živí mrtví).

Muž na laně (2008)

Měsíce příprav několika lidí jenom kvůli tomu, aby se jeden bláznivej Francouz mohl projít po laně... To je přece krásný

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Otázky Václava Moravce jsem na Nový rok sledoval se spadlou čelistí. Pan Moravec bez sebenepatrnější známky únavy vydržel moderovat přes 4 hodiny. Na mě už ke konci bylo té politiky a informací moc a asi půl hodiny před koncem jsem to musel vypnout... Nedovedu si představit nikoho jiného, kdo by tohle zvládl takhle bravurně vést, klobouk dolů.

Zákon gangu (2008) (seriál)

Ač je to k tomuto seriálu možná trošku nefér, nemohu jinak, než ho srovnat s dnes už troufám si tvrdit kultovním Shieldem (ostatně FX se nijak netají tím, že Sons of anarchy by měl být jeho nástupcem). V tomto srovnání však bohužel SoA prohrává na všech frontách. Postavy jsou dost šablonovité a od začátku je Vám naprosto jasné, kam seriál směřuje a kdo se jak v které situaci zachová. Navíc když se nad tím zamyslíte, tak i samotný děj je dost naivní a pochybuju, že by nějaký gang mohl takhle fungovat. I přes tyhle výhrady je to ale skvělý pořad, hrdinové jsou správný drsňáci, dobře hláškujou a s násilím si moc servítky neberou. Chyba bude asi hlavně na mé straně, protože jsem od SoA jakožto velký fanoušek Shieldu očekával příliš mnoho… Rozhodně jsem zvědav na 2. sérii. S02 Tak teď už musim zvýšit na 5*, druhá série ve všech ohledech lepší, absolutní nářez!

Český žurnál - Spřízněni přímou volbou (2013) (epizoda)

Když pročítám zdejší komentáře, nedá mi to a musím se zeptat. Proč musí být proboha dokument za každou cenu objektivní? Nevidím nic špatného na tom, když tvůrci v dokumentu dávají najevo svůj názor. Spřízněni přímou volbou je bohužel celkem povrchní záležitost a pár více či méně zábavných a absurdních rozhovorů kvalitní dokument neudělají. Nicméně oceňuji, že Klusák s Remundou mají koule a vždycky jsem na každý jejich další projekt zvědav. Takhle nějak si představuji tvorbu na ČT, odvážné projekty mladých lidí, kteří se nebojí být kontroverzní a dokážou rozproudit veřejnou debatu. Ani mi zas tolik nevadí, že v tomhle případě se to povedlo jenom tak napůl.

Gay Sex in the 70s (2005)

Jsem zklamán. Autor měl v ruce poměrně silnou látku a prvních 20 minut jsem jenom nevěřícně koukal na obrazovku, když jednotliví aktéři popisovali, kde, jak, proč, s kým v New Yorku souložili. Ta sexuální svoboda se zdá až neskutečná… Jenže jsem očekával, že se pak dokument někam posune, ale chyba lávky. Skutečně jen celých 67 min posloucháte popisy různých gay souloží. Aspoň jsem pak měl historky do hospody :).

Kmeny - Rap (2015) (epizoda)

Proč jsou tam jenom lidi z BiggBossu? Docela trapný promo, divim se, že to maj zapotřebí.