Mláďata (1979)

Z počátku jsem se v příběhu trochu ztrácel, ale to mistr dokázal záhy napravit. V průběhu dalšího děje je vše dokonale vysvětleno, no a ten závěr je fakt libůstka. Jako vždy (Cronenberg) je zde plno nechutností, ale za to perfektní atmosféra. Nápad je to vskutku brutální, ale tento film nenechá diváka odejít aniž by zjistil co jsou ty malé mršky zač….bravo

Červi (1975)

Totální nářez..... opravdu to chvílemi vypadá jako Romero, ale co do nechutnosti, tak je to Cronenberg jak má být. Perfektní atmosféra, oplzlosti na každém rohu, mno prostě klasika na kterou se nezapomíná.

Kronika mutantů (2008)

Velice rozporuplný film. Začátek je docela dobrý, ale čím dál se film dostává do finále tím víc jsem trpěl. Kamera je slušná, vizuální stránka také není hrozná. Bohužel co se do toho vložil Ron Perlman, tak jsem jen čuměl. Tak špatně snad ještě nehrál. Nevěřil jsem mu jedinou větu a gesto. Špatný herec to není (City of Lost Children, The), ale tady působí jako kyselé okurky bez láku. Úvodní bitva je pěkná, ale to nezachrání ten místy hodně nudný zbytek. Mutanti působí v celku pěkně, ale zas tak cool to není. V závěru je celkem pěkný půlmutant (ta ozářená strana obličeje a ty kovové svorky v krku jsou fakt coool), ale to nic nemění na tom, že jsem se docela nudil.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008) odpad!

Mno ty woeee. Tak jednička je relativní pecka (mam rád Verhoevena), dvojka docela nechutná kravina (ale lepší než drátem do oka), trojka….???? tak na to asi komentář neexistuje. Všechno je jen kopie jedničky, ale tak špatná, že to až bolí. Na 2D efekty už jen tak člověk nenarazí (tady je jich plno), herecké výkony jsou horší než u Teletubies, scénář snad psala hrouda hlíny, mno a kamera je dobrá tak v 5% filmu. Celé je to děsně umělé a přiznám se , že ten mega mozek brouk, u mě vyvolal záchvat smíchu  ODPAD, ODPAD, ODPAD

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Tak tento film je opravdu 50% na 50%. První polovina je velice poutavě a příjemně plynulá, krásná příroda a pěkné odskoky kamery od posádky lodě k detailním záběrům na faunu a floru. Druhá polovina (respektive posledních 20 min.) je děsný klišé a konec je opravdu nehoráznej úlet. Žena, přeživší útok obrovského krokodýla......... atd. Dále je to opravdu katastrofa. Jinak dobrá kamera, krokodýl je taky pěknej, úžasné exteriéry. Škoda toho konce, jinak bych dal 4.

Věc (1982)

Nejhutnější filmová atmosféra jakou jsem kdy zažil. Tento snímek je pro mne kult, který už jen tak nic nepřekoná. Carpentera mam velice rád a tohle je jeho opravdový vrchol. Bizardní tvor, magický Kurt Russell a ledový kontinent. Tyto kombinace vyvolávají tak dokonalou atmosféru, že opravdu vnější podněty nejste schopni vnímat. Naprosto výborný a jednoduchý scénář, který je velmi dobře napsán na dané postavy ve filmu. Některé okamžiky jsou doslova impozantní. Nádhera. 100%