The Doors (1991)

Na tomto snímku je krásně vidět, že hudební géniové jako Cobein, Hendrix, Morrison a mnoho dalších nemají na růžích ustláno. Val Kilmer snad v tomto filmu ani nehraje, ale to Jimiho Morrisona oživili pro natočení tohohle filmu, jinak si to vysvětlit neumím. Pro fans Doors povinné!

Lovci lvů (1996)

Tak si představuji dobrodružný snímek. Val Kilmer a Michael Douglas nádherně zapadli do svých rolí. Nádherné prostředí s nádhernou kamerou a nádherným střihem, jakým slovem to jen spojit….. nádhera :) Film pracuje se strachem, který má v sobě každý ještě z dob kdy jsme žili v tlupách a na stromech. Jestli se někdy dostanu do Albionu tak se na ty dva pěkný kusance půjdu podívat, prý je to zážitek na celý zbytek život a to už jsou jen vypreparovaný. Díky bohu a Winchestrovce :) Doporučuji film ke shlédnutí.

Válka Roseových (1989)

Ej, ou, než si někoho vezmu tak si to asi důkladně, ale opravdu důkladně rozmyslím. Takhle dopadnout nechci! Nejhorší je, že tohle zpracování nemá od reálného života někdy daleko. Hlavní dvě postavy Michael Douglas, Kathleen Turner předvedli jak to asi vypadat nemá. Jinak hlavní dva protagonisté odvedli velmi dobro práci. Film vidět, ale nenapodobovat!! :)

Cashback (2006)

Cashback – peníze na zpět. Co jsem od tohoto filmu po 102 minutách dostal na zpět? No rozhodně né peníze, páč kdyby se za shlédnutí Cashbacku dostávaly peníze, asi by na ČSFD byl na prvním místě:) I když se za něj žádná finanční hotovost neinkasuje myslím si ,že i přesto patří minimálně do první 50 filmů na zdejším žebříčku. Proč? Režisér Sean Ellis natočil velice zajímaví příběh s mnoha originálními prvky a dobrým scénářem. Co však tento film povyšuje na vyšší úroveň je:1) Jeho vizuální stránka, kdy každý záběr je jako předem naaranžovaná umělecká fotka. 2) Výborné profily jednotlivých postav. 3) Herecké výkony. Mám pocit, že režisér a zároveň scénárista nejprve viděl a hlavně znal herce a těm jejich role napsal na míru. Takže ty pak nemuseli hrát, ale chovali se naprosto přirozeně. 4) Hudba zachycena ne OST Cashback. Naprosto se hodící a originální jako film. 5) Je jednoduchý důvod Emilia Fox:). Cashback stojí za shlédnutí, doporučuji. Cca po půl roce od prvního shlédnutí se Cashback šplhá opět o stupínek výše v mém top 10, páč se opět opakuje v mém životě jeho první třetina, ale stále doufám v krásný konec mezi sněhovými vločkami. Ten film mě je blíž než se na první pohled zdálo.

Dracula (1992)

Tak tohle zpracování Drákulovi legendy mam rád. Coppolo natočil vizuálně nádherný film. To že Drákula cítí a chová se jaksi rozpolceně, mě donutilo dokonce s ním i sympatizovat. Gery Oldeman zahrál svoji roli dokonale! Pozadu však nezůstávají ani Hopkins a Reeves. Perfektní výprava a kulisy dodávají filmu ten správný šmrnc. Hezká scéna je jak Hopkins alá Professor Abraham Van Helsing a jeho pomocníci jdou zarazit kůl do srdce asi mrtvé Sadie Frost:)

Payback: Straight Up (2006)

K tomuto filmu už jsem napsal komentář a to k originální verzi, takže už se nebudu opakovat. Né že by se mi režisérská myšlenka nelíbila. Jen ta původní se mi prostě sedla víc. Proto 3 hvězdičky. Co mě, ale opravdu pobavilo byl Trailer k této verzi. Doporučuji ke shlédnutí!

Odplata (1999)

Jedna z nejlepších rolí Mela Gibsona. S hlavní postavou Portrem si dokonale sedli. Líbí se mi přímočarost filmu, líbí se mi přímočarost, chování a tvrdohlavost hlavního hrdiny, líbí se mi příběh, líbí se mi jak je vypravován a líbí se mi Lucy Liu a její postava :) ta mě pobavila. Být bossem syndikátu tak mu těch jeho 140… né vlastně jen 70 tisíc:) dám, aby byl od něj pokoj. Po shlédnutí Odplaty si vždy beru v autě bezpečnostní pásy. Tuhle část by mělo Ministerstvo dopravy pouštět, pro zlepšení bezpečnosti na silnicích a né spoty od Filipa Renče:) Tenhle film jsem viděl v jeden večer s filmem Poslední zůstává. Pod dojmem těch zážitků jsem chvilku přemýšlel nad kariérou pistolníka a gansgtra.

60 sekund (2000)

Začnu tím nejhorším, prostě tím co mě na tom filmu vadilo nejvíc. Scénář! Dialogy jsou…. hrozný. Druhý problém jsem viděl v Angelina Jolie, která mě v tomto filmu přišla jako úplně normální děvče. Jednoduše se mi nelíbila. Plus si, ale snímek zaslouží za zpracování automobilových honiček a auta samotná:) To mě bavilo. To je ale vše!

Armageddon (1998)

Americký velkofilm se vším všudy. Na tento film se v kině povinně chodilo s colou, popcornem, pomodlení před filmem a po něm samozřejmostí a hlavně americkou vlajkou, čim větší tím lepší. Kdo neměl tuto povinou výbavu, film pro něj ztratil pojintu a jako kdyby ho neviděl. Navíc kdo jí neměl tak si ho FBI zavedla do své kartotéky jako potencionálního teroristu. Bruce Willis, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Paton a soundtrack Aerosmith nádherná americká kombinace, co víc si přát. Ještě, že ty amíky máme, protože ten ruský raketoplán to pěkně posral. Asi dozvuky studená války. Jedno se tomu nedá upřít a to je to co američani umí nejlépe. Udělat show. Když nechám mozek odpočívat a během filmu ho nezapojuji, tak je to zábavný, pohodoví snímek.

Bathory (2008)

Mój bože z hlubin ťa volám, aby ses přišel podívat na to jak se dá doslova zprasit film s obrovským rozpočtem. Výprava, kostýmy a kamera tam je práce odvedena velice dobře, ale to je asi tak vše. Opravdu jsem nepochopit postavy mnichů Polívky a Mádla. Proč tam jsou? Díky nim se mě film úplně zhnusil. Herecký výkony Srstky, Podhůrského nebo Vondráčkové jsou opravdu odstrašujícím případem pro všechny, kdo se pohybují kolem filmu. Mój bože z hlubin ťa volám, úzkostnú modlitbu moju slyš, ať se vrátí Juraj Jakubisko zpátky nohama na zem, bo na tohle se nedá dívat.