Na ostří nože (1997)

Slušne natočené dobrodružstvo urostred nehostinných hôr. Obaja hlavní protagonisti zvládli svoje role na 1 (A. Baldwin prekvapivo dobre). Bravo za scény s mega medveďom. Celkom napínavé...

Na samotě u lesa (1976)

Typický český priemer. Smiešne to vôbec nebolo, Svěrák maximálne trápny. Kemrovi rola celkom sadla a veľmi sympatická Kolářová. Inak typická svěrakoidná trapošina... táto úplne momoriadna. Nechápem to celkové umiestnenie.

Naše rodinná svatba (2010)

Neskutocna kravina i nicom, bezalo mi to ako podmaz pri praci, ale aj tak mi to vadilo. Co bolo na tom komedia som nepochopil. Cele zle.

Na vlásku (2010)

Išiel som na rozprávočku bez očakávaní a odchádzal som nadšený. Skvelý a jednoduchý príbeh s množstvom smiešnych postáv a niekolko málo parodických scén ma úplne dostal. Moj favorit: "kon Maximus" struhal také ksichtíky, že dovi-dopo. Jednuduchá zábava pre každého. Nakoniec aj deti sa zabavia, aj ked nie vsetko pochopia... ale to ani nebolo cielom autorov. Autori chceli zabavit siroke spektrum divakov a to sa im podarilo. Bravo!

Na vlastní nebezpečí (2007)

Okrem peknej rumunky bol ten film len uplnou stratou času. Dej slabulinký, herecké výkony nevýrazné. Len krôčik od Odpad-u. Dokonca nai celkom atraktívne prostredie nebolo dost dobre vyuzite okom kamery.

Návrat do rodného Walesu (2010) (TV film)

Sám neverím, že som to pozeral... ale stalo sa. Teda ja som iba občas zdvihol hlavu od kompu, ale obsah mi neušiel, Bol totiž tak úboho jednoduchý, bez akéjkoľvek myšlienky, že na to nemám ani komentár.... :) ...a tá prihlúpla zápletka so zlatom na pozemky tej pipiny... celé zle.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Veľmi slušne pokračovanie jednotky. A aj revelation bolo dosť logické, hoci ťažko tam nájsť naozajstneho zlosyna. Koniec sa síce pokúsil navodit atmosféru na III, ale to už by som neskúsal a bol by to zbytočný pokus. Celkovo však atmosféra 1ky zostala a aj keď menej strašne (nejako sa dalo vycitit, že sa mladej nemôže nič stať :) no a skvelá hudba...

Návrat Sommersbyho (1993)

Síce málo pravdepodobné, ale celkom zaujímavé osudy chudobného učitela, ktorý sa vraj neuveriteľne podobá na farmára a neuveriteľne sa od neho dozvedel všetko o okolí a známych, všetko si okamžite vedel dať do súvisu... Ale celkom zaujímavé napriek prvkom sci-fi :))

Navždy mladý (1992)

Lahučko presladené ale nakoniec prečo nie. Aj tie masky ma akurát nepresvedčili o totálnom zostarnutí Gibsona... By the way, škoda, že sa experiment nepodaril :)))

Na západní frontě klid (2022)

Slabšie 4* Ale film má skvelú výpravu a technicky dokonale spracovaný. Dokonale spracovaný motív odpornej vojnovej propaganndy na začiatku bol TOP. Samotné príbehy jednotlivých postáv počas príšernej vojny sú už trochu slabšie. Ale inak dokonalá paralela z tým hnusom, ktorý robia russáci na Ukrajine.