Klub rváčů (1999)

Vražedná kombinace režie Davida Finchera a výkonů Edwarda Nortona, Brada Pitta a Heleny Bonham Carter. Závěrečná scéna je pro mě jedním z nejlepších filmových konců všech dob, dosud viděna asi 20x a i přesto mi pokaždé za zvuků "Where is my mind?" běhá mráz po zádech.

Život Briana (1979)

Pro mě absolutně nejlepší komedie všech dob. Inteligentní parodie, která nemá úctu k ničemu a nikomu (kupodivu s výjimkou Ježíše). Spory o nejlepší scénu/hlášku asi nikdy neskončí, záběr pythonovského humoru je dost široký, a tak si každý ve filmu najde tu svojí. "All right, I am the Messiah. Now, fuck off!"

Všichni říkají: Miluji tě (1996)

Přesně můj šálek čaje. Příjemný a milý film, milostné spletence Woodyho Allena mě prostě baví. Navíc potěší zástup začínajících budoucích hvězd jako Natalie Portman a především Edward Norton, který je talentovaný až hanba. Nejen že je skvělý herec, dokonce i obstojně zpívá a tančí.

Fontána (2006)

Výjimečný film o strachu ze smrti. Krásná hudba, Hugh Jackman v trošku nezvyklé roli hraje jako o život, a to doslova. Tento film si člověk nejspíš buď zamiluje, nebo se už k němu nikdy nevrátí. Darren Aronofsky každopádně opět válí, po prvním zhlédnutí hodnotím čtyřmi hvězdičkami a těším se na další.

127 hodin (2010)

Myslím, že film o chlápkovi, který 5 dní trčí uvíznutý pod balvanem, se nedá natočit poutavěji. Člověk sice celou dobu čeká, až se „to“ konečně stane, i přes to ale není vyústění nakonec o nic méně šokující. A vizuální zobrazení Aronových pocitů a vjemů (např. žízeň) je dokonale skutečné.