• Krátkometrážní

Mach a Šebestová - Zoologická zahrada (1978) (epizoda)

Jeden z docela povedených dílů Macha a Šebestové, přestože jinak jejich příběhy ráda nemám. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby ta žirafa řekla do sluchátka, že si přeje, aby lidi nemohli mluvit. To by teprve bylo zajímavé... 65%

Páni, ten sviští-í-í (1956)

Pták uličník je jednou z mých nejoblíbenějších postaviček, a přestože je tento díl slabší, nemůžu dát menší počet hvězdiček. Mi-mik! 80%

Tři malá prasátka (1933)

Klasická pohádka zpracovaná klasickou formou. Tu pitomou melodii asi dlouho nedostanu z hlavy... 70%

Anima Mundi (1992)

Nádherné záběry, zejména zvířátka jsou krásná! Práce neživé přírody a svět pod mikroskopem ale příliš nezaostávají. Jenom hudba mi někdy připadala docela mimo. 80%

Kačer Donald a gorila (1944)

Jak já nesnáším veškeré mluvící kachny... Přičemž kačer Donald je ještě to menší zlo a tenhle díl docela ušel. 40%

My z Kačerova (1987) (seriál) odpad!

Mám absolutní a stoprocentní odpor k veškerým mluvícím kachnám! Nesnášela jsem je jako malá, nesnáším je teď a budu je nesnášet s největší pravděpodobností celý život.

Dveře (1976) (TV film)

Tak tenhle český filmeček je přesnou ukázkou toho, co mám na tuzemské tvorbě ráda. Relativně vtipný příběh je zahraný skvělými herci (Nárožný skóruje neustále) a Cimrmanovský styl Ladislava Smoljaka je cítit v každé scéně. Ne každému se může tento druh humoru líbit, ale já jsem rozhodně pro!

Geokjungmaseyo, gwishinibnida (2012) (seriál)

Předvídatelnost a přespříliš televizní vzezření - to jsou jediné dvě slabiny tohoto jinak svěžího a příjemného počinu. Škaredý hlavní hrdina a krásná dušice (nebo duchna? jak se sakra říká samičce od ducha?) spolu dobře kontrastují, hudba skvěle podbarvuje a vůbec... takovýchhle odpočinkových filmů by mělo být víc. 70%

V zajetí démonů (2013)

Je to vlastně úplně totéž, co už jsme stokrát viděli... a přece není. Conjuring je svěží film natočený velmi zajímavou formou, která nabízí víc než jeden pohled na víc než jeden problém. Člověk se tedy za celou dobu necelých dvou hodin nestihne vůbec nudit a přestože konec je poněkud slabší a vlastně vůbec strašidelný, v celku se jedná o dobrý počin. 80%

Lucky (2005)

Velmi jednoduchý příběh, ne však už tak jednoduchý pro herce. Nash Edgerton (nebo jeho dablér) má pavoučí schopnosti... 55%