• Krátkometrážní

Sociální síť (2010)

Žvást. Mám rád filmy z IT prostredia - stačí dať do dialógov nejaké magické slová ako "heavy traffic", "processor 8080", a pod. a odrazu má divák pocit nejakého sci-fi filmu. Film plný stereotypov, nádychu "magickosti" a podobných "nepekností". Skôr mi to pripadá ako film na objednávku - taký pekný propagačný film od FAcebooku s odkazom: "my sme vaši kamaráti - nejde nám o peniaze!" Ale pravda je niekde úplne inde Facebook is not your friend: "Users pay nothing, because we aren't customers, but product. The customers are the advertisers to whom Facebook sells the information users hand over, knowingly or not."

Mary a Max (2009)

Najdepresívnejší film, aký som kedy videl.

Divoká banda (1969)

Patetický blábol: jeden ústredný hrdina, ktorého všetci obdivujú a ktorý majestátne zomrie (do poslednej chvíle urputne bojuje, proti "tým zlým"); 5 minútová sekvencia, ako "tí dobrí" kráčajú do boja (takáto scéna sa objavila až 2krát). Konečne už chápem kde boli začiatky amerických akčných filmov s nekonečným zásobníkom a extra rýchlym liečením po strelným poraneniach.... Okrem iného také veci, ako fľaša od coca-coly priamo v zábere, a iné "zaujímavosti".... Jack Warner urobil z Warner Brothers úplný cirkus