• Válečný

Barry Lyndon (1975)

Tenhle film bych chtěl někdy vidět na velkém plátně. A v kině s dobrým ozvučením, protože ta hudba je dokonalá stejně jako obraz.

Basquiat (1996)

Asi nejlepší životopisný film, který jsem kdy viděl. Naprosto mě dostal tou atmosférou.

Deník 1939 - 1945 - Druhá světová válka (2009) (seriál)

Dobrý nápad, ale neuvěřitelně odfláklý. Listování v dobovém tisku je zajímavé, ale člověk se tam dovídá věci jako, že Čurda se ve skutečnosti jmenoval Čarda a nebo že Lancaster měl dva motory a tak podobně. Co se týče obrazové části, tam jsou zase pouštěny filmy, které vůbec nesouvisí s daným tématem, takže při vpádu do Francie tam jsou zobrazeny ruský tanky a tak podobně. A když jsem v českém dabingu po několikáte slyšel říkat "džamajka", tak jsem se na to přestal dívat.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Depresivni film o tom, jak se dementni chlap snazi sparit s megerou, ktera cely leto vari, pere, uklizi, zavaruje, mraci se a zase vari... A do toho se jim tam plete otravnej kluk a senilni deda.

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Don je sobeckej línej a omezenej parchant a přes všechny tyto kladné vlastnosti mu v životě nic nevychází. První dvě sezóny za 100%, třetí za 90%, ale TOP GUN muzikál je jedna z nejvtipnějších scén, co jsem kdy v nějakým seriálu viděl. A škoda, že Clark, Armand a Haddock nehrajou v moc filmech, minimálně Laura Haddock by zvýšila tržby za kategorii "Muž 20 - 50 let" u jakéhokoliv filmu :) Jo a naučil jsem se nový slovo - dickhead - a těším se na čtvrtou sezónu, jestli nějaká bude.

Klub rváčů (1999)

Jeden z nejlepších filmů devadesátých let. Film u kterého jsem chtěl utýct z kina, žít v kanálech a stát se desperádem :). Dokonalá adaptace knihy, snad někdo natočí i Program pro přeživší, to by byl taky dobrej film.

Klub sráčů (2000)

Film, který musíte vidět těsně před tím, než zemřete.

Král Šumavy (1959)

Docela zajímavý thriller o tom, jak se na hranicích chytali nevinní lidé, kteří tu jen už nechtěli bydlet.