Madisonské mosty (1995)

Jednoduše čistý a komorně prostý příběch o nenaplněné lásce, bez příkras a klišé. Bezchybná filmařina přesně na hraně udržení věrohodnosti samotného příběhu. Po tomto filmu jsem Eastwooda začal považovat za jednoho z nejlepších žijících režisérů.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

*** za pro mě naprosto nezapomenutelnou scénu "porodu" Ace z nosorožčího zadku. Jeden z nejvtipnějších gagů jaký jsem kdy v televizi viděl.

Zlaté oko (1995)

Drožky jsou pasé. Takhle tankem po Moskvě to je teprve cool!!! Skvělý nástup Pierce Brosnana na uvolněný trůn. K tomu skvělá muzika, zajímavé lokace a opravdové sexy ženy. Prostě Bond, James Bond jak má být. Dávám však pouze čtyři ****, protože jediným opravdovým Bondem byl je a navždy bude jen Connery. Mooreovky mě nikdy nevzali, Dalton nebyl James Bond, Brosnen je fantasticky skvělou kopii a Daniel Craig? Casino Royal je skvělá podívaná, všechno nasvědčuje tomu že Quantum of Solace bude ještě lepší, ale tvůrci se vydali jiným směrem, do jiného žánru takže si netroufám porovnávat neporovnatelné.

Nájemní vrazi (1995)

Taková moje osobní polokultovka. Chytrost, klid a rozbaha Roberta Ratha je prostě "prďácká" :o)

Fany (1995)

Po filmu Ucho daleko nejlepší herecký výkon Jiřiny Bohdalové.

Johnny Mnemonic (1995)

Ani nevim co k tomu napsat. Miluju Sci-Fi a komiks. Vyrostl jsem na ABC ( Vzpoura mozků, Příběhy malého boha apod.) Dodnes si pamatuji jak moc jsem se na tenhle film těšil. Po zhlédnutí jsem si připadal jak kluk, kterýmu dva roky slibovali motorku a nakonec dostal koloběžku.

Kongo (1995)

Naprosto souhlasím s Galadriel. Chudák Crichton

Divoká řeka (1994)

Podle mého názoru, je tento film natočen pouze a jen proto aby druhdy opravdu skvělá Meryl Streep dokázala že zvládne i hlavní roli v tomto žánru. Absolutně neoriginální námět. Jenom si říkám jak k němu přitáhli tolik hereckých es?

Poslední skaut (1991)

Taky jsem tomuhle filmu skočil na lep. Zajímavé je že film měl mnohem větší úspěch v Evropě než v Americe. Jsem Evropan! :o))