Legenda o Mulan (1998)

Vidět ten film před deseti lety, určitě by ode mě dostal vyšší hodnocení. Asi jsem zmlsaná současnou nabídkou animovaných filmů. Nicméně na odvážnou a půvabnou Mulan s potrhlým dráčkem a roztomilým cvrčkem bude vždycky příjemný pohled, zaslouží si pěkné 3*.

Legendární parta (2012)

Animák se mi zalíbil až napodruhé, poprvé byl pro mě spíš zklamáním. Jakmile jsem si uvědomila, že za to může podvědomý odpor k postavám Santy a Velikonočního zajíce, podívala jsem se na něj znovu a bez předsudků :-). Top scéna filmu je hned ta první, zrození Jacka Frosta, je plná temnoty a smutku a nesplněné naděje. Jinak, co si budem namlouvat, je to jedno klišé za druhým, děj je také lehce předvídatelný, ale má svoje kouzlo, vtípky a hlášky, které film táhnou nahoru. A Santa jako starý kozák, skvělá myšlenka! Vizuál je dokonalý, k tomu není třeba nic dodávat. Můj verdikt: napoprvé možná ne úplná bomba, ale časem pomalu dozrává k stále dokonalejší chuti! Edit.:už dozrál na plný počet ;-)

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Noci jsou chladné? – To abych si vzal teplé prádlo. Tak na tohle si vzpomenu vždycky, když je mi zima. Další z úžasných Lipského komedií, které právem patří k tomu nejlepšímu v české kinematografii.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Nebýt několika rozporů a toho, že jsem děj očima trochu popostrkovala dopředu, bylo by to vynikající scifi drama. Ale i tak Looper má skvělou atmosféru a rozhodně stojí za vidění.

Lovci lvů (1996)

Film jsem viděla jaksi náhodou, ale hned mě dostal. Skvěle propracovaný příběh, výborná hudba, napětím nabitá hutná atmosféra, a to celé podkreslené africkou přírodou. Val Kilmer nepatří mezi herce, kvůli kterým bych zašla do kina, ale tady jsem mu věřila každé nadechnutí, ztvárnění Pattersona je jeho nejlepším hereckým výkonem.

Lovci zločinců (2011) (seriál)

POI jsem si pustila až teď, když je pohromadě celá první sezona, takže jsem si užila pěknou letní POI jízdu. Nejdřív jsem se na něj dívala kvůli Caviezelovým modrým očím ;-), s pokračujícími díly se přidala zvědavost, zaujaly mě všechny hlavní postavy, tajemství okolo nich, fungující chemie mezi nimi. Potěšilo mě epizodní zpracování případů, obvykle se zajímavou zápletkou a dost často i s překvapivým vyústěním. Bojové techniky nekomentuju, to přenechám jiným odborníkům na CSFD, jsem laik a bojové scény v POI nepovažuju zdaleka za to nejdůležitější. Celkově úroveň epizod stoupá až k závěrečné epizodě první sezóny. Poslední hvězdička je za výborně volenou muziku k jednotlivým epizodám. Edit po S02E12: seriál si celou dobu drží vysokou kvalitu (sledovanost v USA tomu odpovídá), ale po tomhle vynikajícím dílu se seriál dostal o další level výš. Edit: po S03: ještě lepší série než S02.

Lucy (2014)

Hm, asi jsem čekala něco jinýho, protože bych jinak nemohla být takhle zklamaná. Všechno špatně, scény bez zjevné návaznosti, divný chování postav, zkrátka scénář se moc nepovedl. Takže tedy zapomenu na příběh a chci si jízdu, ale... jen Lucy sedne za volant, auta lítaj kolem, desítky mrtvých v ulicích, s policajtama moc nehne, a ta scéna, jak jde Jang zastřetit Lucy. Celou dobu jsem mu v duchu napovídala, tak dělej, žádný zírání kolem, jinak to nestihneš, víme, jak to s takovým přístupem obvykle dopadne. Za dobrej nápad a za Lucyiny digitální modrý oči dávám dvě hvězdičky, a to jsem byla ještě štědrá.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Poplatný své době, ale ve své době dobrý seriál, na který jsem se celkem ráda podívala.

Merlin (2008) (seriál)

Ano a ne. Líbí a nelíbí. Dívat a nedívat. I takhle by se daly popsat moje rozporuplné pocity o Merlinovi. Ano za skvělé obsazení (zejména!) Merlina a Artuše, nakonec i Morgany. Ano za hříčky s postavením hlavních osob, je to zas něco jiného, než známe asi nejznámějšho filmového zpracování artušovské legendy Excalibur. Ne za hloupoučký, časem opakující se děj, který snad nemůže překvapit ani ty, pro které je seriál především určený. Ne za Uthera, je sice záporák, ale tak blbý, až to bolí, nicméně herec za to nemůže, to scénáristi. Ne za občasnou nudu, zasekla jsem se uprostřed 4. série a nemůžu se donutit k pokračování. Třikrát Ano za Merlinův bezelstný úsměv. :) Mohla bych pokračovat s vyjmenováváním dalších pro a proti, no obrázek si nakonec může udělat každý sám, protože seriál doporučuji, proč ho nezkusit. ;-)

Mocný vládce Oz (2013)

Po skončení filmu jsem nevěřícně kroutila hlavou, pod tohle se fakt podepsal S.Raimi? Nicméně protože tohle je komentář, a ty jsou od toho, aby v nich přispěvatelé objektivně zhodnotili film, musím napsat, že dražší hloupou a nudnou slátaninu jsem už dlouho neviděla. O scénáři se nedá říct, že by byl hloupý, on totiž vlastně ani žádný není. Mytologie příběhu taky nefunguje. Žádné z postav jsem neuvěřila, že je doopravdy taková, jak se nám ji snažili naservírovat, nudné scény se střídaly s prvoplánovými dojáky na city (je mi líto, porcelánová panenko). Nedokážou to zachránit ani krásné reálie, ani 3D efekt, ani vyšperkované lekačky. Snad bylo lepší přiklepnout dvě hvězdy a radši nekomentovat..