RickyFitts

Matěj Žaloudek

Česko
(kom)pozér

• 16.10.2012  19:57

"drsná" poetika, v různých obměnách již tolikrát viděná někde jinde, dost pozbývá na síle... casting hvězd LaBeoufa a Oldmana asi nebyl nutný, jeden se snaží moc, druhý zas moc ne... nemám rád klišé "samoúčelné násilí", ale tady už mě to fakt sralo (nudilo)... největší pozitivum byl Tom Hardy a taky dobrej pocit z toho, že to vedle mě v Puppu musela vytrpět ministryně kultury a nedat na sobě nic zdát (a že trpěla jsem si skoro jistej)... téma fajn, čistý 2*

• 16.10.2012  00:45
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

na rozdíl od většiny přítomných nesdílím nadšení z těch všech filmových odkazů a v půlce druhé série se mi stýská po tý wesandersonovsko-rickygervaisovský poetice ztřeštěné obyčejnosti, kterou jsem znal z první série.

• 16.10.2012  00:34

má to až skoro shakespearovské rozměry... občas je ten fakt, že chudák Olive je jedinej normální tvor široko daleko, trochu přitaženej za vlasy, ale to tuhle skvěle vystavěnou dobrou společenskou komedii to nekazí... rodinný scénky super, Emma Stone moc fajn, 4-

• 16.10.2012  00:10

Civilní, lidské, obyčejné v tom nejlepším slova smyslu, komorní, uvěřitelné, zkrátka velmi dobré... herci dobří, kluk nesere (nevidí mrtvý lidi, nechce hrát kvůli žádný holce na bubny...) Jen se bojím, že to poměrně rychle zapomenu a přemýšlím, je-li to nevýraznou režií nebo ještě něčím jiným.

• 12.10.2012  00:17

Schwäbisch, ruční kamera a pořádná porce všední deprese...

• 2.9.2012  21:47

Jeden z jeho nejslabších... povrchnost, která je u W. A. beztak dost často, se v podobně fragmentovaném filmu ještě znásobí a Řím, stejně jako předtím Barcelona a Paříž, je jen zásobníkem klišé a sám vlastně ve filmu přítomný není, jen to, co se o něm povídá. Woody ale nikdy nebyl přítel hloubkových rešerší. Naopak míra dada mě příjemně překvapila. Baldwin a Benigni jsou fajn, na zbytku ansámblu je vidět, že se asi točilo rychle, především Eisenberg působí velmi nejistě... 2-, ale stejně doufáme, že dojede až do Prahy, že?

• 28.8.2012  03:28

ale ta druhá hvězda je teda hodně upocená (za jízdu ve vlaku)... myslel jsem, že vtip téhle variace na téma šerlok je někde jinde než v slow-motion letících kulkách... srovnání s pirátskými sequely sedí, tuší někdo, proč hráli ty šachy? 2-

• 28.8.2012  03:21
    96 hodin (2008)

v rámci svého žánru perfektní, 5-

• 9.7.2012  22:21
    Uvnitř (TV film) (2011)

škoda klišé toho kick-boxu... a asi by šlo jít houšť, ale jinak precizní podívaná

• 6.7.2012  09:13

prijemna zapletka a dokud se nezacne strilet (Tom Burke je dost nepresvedcivej), je to i zajimave a napinave, pak najednou jako by se reziser zblaznil a myslel ze toci Figarovu svatbu (lidi pobihajici ze dveri do dveri), Limonadovyho Joe (strela uvizla v amuletu na hrudi... opravdu??!) nebo Indiana Jones (na posledni chvili vybehneme z jeskyne a schovame se pred bombou za kamenem)... obzvlaste mi vadi, ze zatimco se film snazi odhalovat lidskost v Nemcich - jak objevne! -, Rusy na palube ponizuje na primitivy s kalasnikovem bez vlastni identity... prilis levne natocena nechtena komedie plna klise

• 14.5.2012  02:01
    Gympl (2007)

oceňme depresivní vyznění a kritiku společnosti, ale nahrnutý klišé jsou otravný, postava Matonohy dost podivná ("prosímvás, kdo dneska čte Havla?") a snad jedinej, kdo ve filmu hraje, je Mádl... obecně ale lepší než jsem čekal, 2-

• 12.5.2012  22:23

dobře natočenej mainstream, Balzerová fajn, Vlasáková strašná, Kubařová dtto, ale aspoň sexy, logika chování postav - především těch dvou nejmladších - klopýtá, celkový vyznění je mi nejasný... sousloví "absolutně pohodový", který se tu často vyskytuje, rozhodně neodpovídá mým požadavkům na dobrý film, ale tak dobře, no... na svůj žánr a zemi vzniku lehký nadprůměr, 1+

• 30.4.2012  00:16

asi jsem viděl moc allenovek, ale ta zkratkovitost, předvídatelnost, figurkaření, zjednodušování, klišé, přehánění, dovysvětlování a rezignace na formu už mě začínaj srát, 1+

• 3.4.2012  13:11
    Stud (2011)

pevná režie a geniální kamera, 4+

• 17.2.2012  16:35

nejslabší reitmanovka, no, jednoduše tam toho bylo moc málo, prostředí nabízelo víc zajímavých scén, navíc - nesnáším příběhu drsňáků, co změknou... ale ten konec byl dobrej, ne?

• 29.1.2012  23:58
    Máj (2008)

kromě práce kamery a lokátora je to jedna velká urážka vkusu, nejtrapnější českej film, kterej pamatuju (Kameňák si aspoň na nic nehraje), přehlídka nepochopení Máchy, křesťanství i smyslu kinematografie, ňaderný ideé fixe je případ pro psychoanalytika, "Michael Jackson" Stropnický asi nejsměšnější figura moderní doby... tohle je brak mnohem nebezpečnější než Underworld apod., tváří se totiž jako umění a leckdo by snad mohl myslet, že takhle by mohlo umění vypadat... navíc je to opravdu urážka předlohy, jakkoli si nemyslím, že by produkty Národního obrození byly nedotknutelnými literárními poklady.

• 29.1.2012  23:45
    Prckové (2009)

hele, ale skoro, skoro jedna hvězda, chvílema to bylo docela nápaditý... já bych se ale musel stydět, když koukám, čemu všemu už jsem dal jen jednu hvězdu, a tohle je čistej brak, i když v tom hraje Spader, odpad!+

• 24.1.2012  23:56
    Zvuk hluku (2010)

ještě trochu šílenější a poetičtější a je tam pátá jak vyšitá... každopádně doufám, že něco podobnýho ještě někdy uvidím 4+

• 30.12.2011  15:12

Reinerovi se musí uznat, že nepodléhá moderním trendům, ten film je tak kouzelně oldschool a přitom nevím, proč by takový být neměl; atmosféra, herci (!), všechno sedí, forma scénáře originální... nic to ale nemění na tom, že za devadesát minut se toho moc stát nestihne (zvlášť, když je tam všechno dvakrát, že jo) a chvilkama se obrázky pohybujou pro mě už příliš daleko za hranicí kýče

• 28.12.2011  02:30
    Sólokapr (2006)

návrat ke starý dobrý komediální poloze mi tady sednul, stejně tak jako Scarlett i Hugh ve svých rolích, mezi snahami natočit něco závažnějšího je to opět fajn věc, kterou W. A. umí s jistotou... 3+

• 28.12.2011  02:17
    Nákaza (2011)

oceňme tu neemmerichovštinu ale uznejme upřímně, že to je film, který postrádá děj a graduje krásně ale zbytečně - protože k tomu, kvůli čemu se na katastrofický filmy přece koukám, totiž proto že chci vidět zkázu, k tomu nedojde... a nerozumím tomu, proč tam hrajou samý hvězdy, nepovažuju to u takovejch filmů za výhodu, nýbrž za rušivej element... (už aby tu byla ta Gravity, poslední dobou mám pocit, že snad každej film by natočil líp Cuarón), 3-

• 26.12.2011  17:11

skvěle to gradovalo... a k takovýmu ulepenýmu a nekonzistentnímu konci... tou vychvalovanou scénou na zahradě je myšlena ta divoká, kterou to jakože mělo všechno vyvrcholit a na kterou jsem už teď zapomněl, anebo ta s telefonováním, což byla asi jedna z nejromantičtějších věcí, co jsem kdy viděl (a že jsem kluk sarkastická)...? a zajímavá věc - nemůžu si vzpomenout na jedinýho herce, kterej by mě v tom filmu něčím nezaujmul... takže - krásné, čisté 4*

• 26.12.2011  16:22
    Drive (2011)

stylové, krásné, výborný Refn, Gosling i mnohonocošukatibilní Mulligan, ale scénář se příčí logice, celá druhá půlka se nese v očekávání čehosi ještě trochu lepšího a songy vkládaný mezi jinak super podbubnovávky jsou otravný... ani z obsazení dalších rolí jsem nebyl nadšenej, ale pořád to vlastně byla strašná pecka, takže co

• 25.12.2011  19:39

k brakovosti film předurčila už Rowlingová, když napsala jednoznačně nejhorší díl ságy. HP je dobrej, když je vtipnej a vynalézavej, HP7 není ani jedno. Román je ještě trochu snesitelnej tím, že vše uzavírá a vysvětluje - v tom filmový médium zákonitě pohoří úplně. Recyklace nejrůznějších motivů z jiných románů a filmů, patos a absence jakýchkoli myšlenek přesahující dadaktický formulky dělají ze 7/2 první díl, u kterého jsem se celou dobu nudil. Je učebnicí moderního kýče, vizitkou toho, jak to dopadá, když se velkofilm točí jen proto, že se natočit musí, a obtížně se mi chápe to, že vůbec existují takoví diváci, kterým po závěrečném záběru zdeformovanách tváří hlavních představitelů nezůstává pachuť v ústech. Jedna hvězda je vlastně za to, co postavili předyatesovští: dobří herci a výprava a prostředí... Yates a Rowling pro mě mizí v propadlišti dějin, největším příspěvkem celýho projektu HP pro mě zůstává objevení A. Cuaróna.

• 5.12.2011  00:37

strašná škoda... že to není dvakrát delší, že to není drsnější a hutnější, že to muselo mít příběh a flashbacky... protože jinak to bylo super, 3+

• 4.12.2011  03:02

trochu mě to nasralo, Chmelovy výbuchy mě donutily se občas v kině ošívat, Fingerová mě vysloveně iritovala, podivná nedějovost a občasná afektovanost mi neseděla (nesdílím zřejmě Sedláčkovu nasranost společností), nejen scéna s policistickým duem byla zbytečná, občas se to tváří jako velkej film, epos, ale tak vyleštěnou formu to nemá... ale - celkověj záběr, téma, převrácenej způsob vyprávění, kamera a pár fascinujících takřka surrealistickejch nápadů ze Sedláčka dělaj jednoho z nejzajímavějších českejch režisérů, 4-

• 28.11.2011  02:30
    Ex Drummer (2007)

přehlídka dobrýho vkusu... trochu víc příběhu a mohlo to bejt na pět

• 27.11.2011  07:01

setrvale ignoruju českou produkci, ale tohle je důkaz, že občas něco stojí za to... krásně strohej a ušmudlanej film, civilnost, na kterou jsem už dlouho nenarazil, skvěle debilní nápad i plakát, bezvýchodnost a trapnost a neproměněný lvi, co víc si přát, 4+

• 20.11.2011  09:07

aby byl romkom fajn, potřebuje mít alespoň nějakej nápad, nebo bejt vtipnej nebo aspoň toho Hugha Granta, tohle nemá ani jedno, kouzlo N. P. leží v jinejch polohách než byla tahle...

• 20.11.2011  08:52

další Allenův příliš rychle napsaný a natočený film, bez charakterů, jen s figurkami, plný klišé a předvídatelnosti... jeden poetickej nápad dobrej film nedělá, to funguje u Allenových povídek, ale ne u těch novějších filmů - od Match Point bohužel Woody zatím nic zajímavějšího nenatočil...