Několik Let (2014) (studentský film)

Stoupl bych si tam s nima, ale angažovanost filmařky je vždycky na škodu, film není schopen kriticky reflektovat činy hlavního představitele a je spíše nechtěným dokladem o smutné impotenci českého aktivismu...

Neznámý (2011)

fajn žánrovka, fajn Berlín... zápletka a detaily občas trohu drhnou, ale víc jsem od toho nečekal.

Nic než pravda (2008)

Sice si myslím, že natočit skutečný příběh Judith Miller by bylo desetkrát zajímavější a působivější, ale pointa dobrá a za tohle si možná rozmyslím, jestli tomu nedám 4: "A man leaves his family to go to jail to protect a principle, and they name a holiday after him. A man leaves his children to go fight in a war and they erect a monument to him. A woman does the same thing and she is the monster."

Nikdy nejsme sami (2016)

Ale jo. Nekonzistentní, trochu celý šílený, střídání barvy a čb fakt nedává smysl, ale atmosféra a herci až na Rodena dobří. Víc takovejch filmů (ale pokud možno, alespoň trochu lepších).

Noc v muzeu (2006)

ale jó... fajn film pro celou rodinu, pár roztomilých nápadů a Ricky Gervais...

Non Plus Ultras (2004) odpad!

žádný děj, nevtipné vtipy, nesmyslné dialogy, nesmyslné všechno... titulky nesouvisející se samotným filmem, návštěva Rudolfina zážitek srovnatelný se zatměním slunce a zápornost postav britských hooligans podepřena jejich homosexuální orientací (podobně jako v Requiem pro panenku)... snažím se na tenhle film zapomenout

Normal (2009)

krásný film, ale řadím se do "zástupu blbců, kteří zas budou plácat o dominanci formy nad obsahem a vůbec nebudou chápat, jak vrstevnaté významy tento film rozehrává" (Tetsuo)... forma tu rozhodně (několikanásobně) převýšila obsah, ale to je něco, co mi až tolik nevadí... beru Normal jako příslib lepších zítřků, ale na to, aby mi utkvěl hlouběji v paměti je opravdu příliš plochý... na druhou stranu, pokud se Ševčík opravdu vzhlíží ve filmech jako Dark Knight, možná se z tvorby krásných obrázků bez sdělení nikdy nevybabrá, 3+ (plus za to, že je to film český)

Notting Hill (1999)

vím, že to není nic víc než... ... ale mám asi slabost pro Hugha, 3-

Nouzový východ (2008)

Velké zklamání... dobře nakročený film s pěkným prostředím, ale nefungujícím scénářem a příšernou Kate Winslet. Leo i Michael Shannon fajn, ale žádný herecký koncert. Režie mdlá, hudba nudná... podobné téma nesrovnatelně lépe zpracované v "Who is afraid of Virginia Woolf."

Nuda v Brně (2003)

neuvěřitelný výbuch originality v českém neutěšeném rybníku... přitom výsostně české a obyčejné, neformální a pravdivé... pro mě nejlepší český (přinejmenším porevoluční) film