Od atrakce k filmovému umění

Oživlé ilustrace k Bartoškově knize Náš film. Nesouvislá koláž ukázek z uměleckých úspěchů kinematografie před rokem 1945, které dle vypravěče dalo solidní základ až její zestátnění (o tom by se dalo pochybovat). Němé období ukázáno velmi selektivně.

Dva v tom (1995)

O tom jak se relativně rozumně uvažující osoba musí omluvit a podvolit těhotné iracionálně jednající fúrii s nervama na pochodu. Což neva, pokud by se celý film netvářil, jako by to tak bylo v nejlepším pořádku.

Čaroděj Kara - Mor (1941)

Úchylné... Kočka, vítr, řepa, dementní chlapeček, dementní holčička, inspirace Planety opic a Thor s Mjollnirem.

Tři talíře pro Sněhurku (1983)

To jsme točili ve vesnice za Brnem, jmenovalo se to nějak jako Funus nebo tak... Jo! Křtiny!!! Projekce filmu Sněhová Růženka (1922) doprovozená komentářem představitelky hlavní role původního filmu. Naivita, neznalost historických souvislostí a slepá místa v lidské paměti posouvají film o třídu výš.

Rychlovky Ládi Hrušky (2014) (pořad) odpad!

Macgyver dovedl z hovna udělat atomovku, Babica pomazánku, Hruška je oba trumfnul udělal z hovna pomazánku, která vybuchuje.

Osud tří srdcí (1929)

Byť jde nepochybně, o ryze provinční amatérskou záležitost, tak je film i přes nezaostřené záběry svými vypravěčskými postupy mnohem víc osvěžující a zábavný než rutinní slátaniny některých pražských "profesionálů".

Podoba lásky (2013) (studentský film)

Stejně jako u Podivného flámu - fajn atmosféra a vizuál ale naivní a děravý scénář se spoustou klišé.

České století (2013) (seriál)

Když minulý týden vyšel komiks podle scénáře k prvnímu dílu seriálu, tak jsem byl překvapen, o kolik je lepší. Další díly seriálu mě přesvědčují o tom, že to bohužel asi bude setrvalý stav.

Těžká léta československého filmu (2013) (seriál)

Hanák nějak zapomněl, že už nehraje v Mazaném Filipovi, ale uvádí dokumentární pořad. Informační hodnota diskutabilní, dotazy hostům kolikrát mimo mísu. TFUJ.