TY - Série 1 (2018) (série)

Atraktivita a nápaditost 90%, uvěřitelnost a logika 50%.

Kdo nastaví kůži (1981)

Francouzská detektivní klasika. 1981, Paříž, kde se dá snadno zaparkovat, jednobarevní místní, štíhlí a šarmantní, telefonovat se chodí do budky, nikde žádná webkamera. Úžasný spád, žádné zbytečné hry na efekty (s výjimkou přehnané automobilové honičky, bez té by to v té době asi nešlo), dobrý humor. Delon výborný, Parillaud ještě lepší, a to nejen proto, že je krásná, ale její role má neskutečně vtipné hlášky. V záplavě moderních seriálových kriminálek jde o oscarové dílo: druhé zhlédnutí, zvyšuji hodnocení o hvězdu na 90% (zatím 1184 hodnotících s průměrem 69%), ale ani tak se mi nepodařilo dostat film do červené.

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Sapkowského úžasné povídky a pohádky se tvůrcům dost pomíchaly. Jeho svět ale vykreslily celkem přesvědčivě. Seriál je pro mne tragicky temnou a přehnaně vážnou, ale celkem stravitelnou pohyblivou ilustrací dvou úvodních povídkových knih: 70% (zatím 3531 hodnotících s průměrem 81%).

Sněhulák (2017)

Příjemně mrazivé připomenutí jedné z nejlepších knih série, které o čtvrtou hvězdu připravil nepodařený závěr: 65 % (zatím 9143 hodnotících je na průměru 54%).

Já, padouch 3 (2017)

Svižný a vtipný animák, Adam se nejvíc chechtal při scéně, kdy Mimoni zpívají. Asi proto, že nedávno zažil podobnou zkušenost při vánoční besídce MŠ. Pouštěli jsme to snad desetkrát. 75% (8327 uživatelů je na aktuálním průměru 63%).

Rány (2019)

Roli nepříjemného barmana zvládl benafflecovský Hammer s přehledem, film je ale nevlídný, postavy protivné, vyznění nijaké: 50% (zatím 801 hodnotících s průměrem 45%).

Trojí hranice (2019)

Kvalitní kamera a atraktivní exteriéry, to jsou hlavní plusy. Příběh je průměrný, herci o něco horší. Šablonovitost postav a hlavně dialogů jim ve vyniknutí úspěšně zabránila. 65% (zatím 4202 hodnotících s průměrem 69%).

Irčan (2019)

Mafiánské drama, těch už bylo... Jenže tentokrát jsem zíral s otevřenou... Nenašel jsem chybu ani chybičku. Skvěle poskládaný děj, úžasná výprava, poučný pohled do světa odborářských bossů. Co mi ale nejspíš navždy zůstane v paměti, to jsou herecké výkony ústřední trojice. 100% (zatím 1735 hodnotících s průměrem 82%).

Hříšnice - Cora (2017) (série)

Zase jednou mě kriminální seriál bavil. Přitom mnohem víc jsem si užíval úvodních šest dílů, kdy se pátralo, než poslední dva, kdy se vysvětlovalo a soudilo. Moc dobře to ladilo ústřední dvojici Pullman, Alba. 80% (zatím 623 hodnotících s průměrem 82%).