Papež z Greenwich Village (1984)

Příběh z doby, kdy italská mafie byla v New Yorku ještě pojmem, Mickey byl nejen frajer, ale také sympaťák, a Eric předváděl blbečka, na kterého se nedalo koukat a mám obavu, že ani zapomenout. Ozdobou byla trvale polonahá mladičká Daryl: 65% (shoduji se s 121 dalšími hodnotícícmi).

Whiplash (2014)

Hudební výchova ve stylu výcviku námořní pěchoty. Dokonalý seržant/dirigent Simmons: 85% (2762 hodnotících, 87%, 144 nejlepší film).

Podfukáři (2013)

Svěží, zábavné, svižné. První polovina a závěr na 85%, zbytek vata (útěky, honičky a další útěky a honičky): 70% (21452 hodnotících, 75%).

Šéfkuchař na grilu (2014)

Nevařím a nemám rád filmy o amerických chlapečcích, které tatínek zanedbává. Favreau mě ale nějak dokázal přelstít: 70% (3023 hodnotících, 72%).

Amazonský kód (2012) (TV film)

"Za 25 let misonářské práce se Everettovi nepodařilo převést na víru ani jednoho člena kmene Pirahů" (92 hodnotících, 80%).

Zmizelá (2014)

Nepamatuji, že bych viděl film takhle přesně kopírující knižní předlohu. Dobře promyšlená, mírně překombinovaná zápletka je v obou případech - kniha i film - profesionálně naservírovaná: 75% (aktuálně 16798 hodnotících, 86%, 173. nejlepší film).

Kapitán Phillips (2013)

Perfektně natočené drama ze života, ke kterému by nemuselo dojít, pokud by na lodi byli dva členové ozbrojené ochranky. Možná by stačil jeden. Bezmocnost posádky v první třetině filmu mě doháněla k zoufalství nad tím, jak v současném světě kdysi mocní vyklízejí své pozice a nechávají se masochisticky válcovat agresivními břídily. Užírat se pocitem viny za své předky? To abychom se omluvili germánským kmenům, které Slované někdy před patnácti stoletími z téhle země vyhnali: 80% (17192 hodnotících, 85%, 220 členů fanklubu).

Elysium (2013)

Dokonalé speciální efekty s podprůměrným katastrofickým scénářem, v němž se tvůrci snaží diváka přesvědčit o správnosti myšlenky, že například ČR je povinna přijmout a postarat se o asi tak sto miliónů imigrantů z jihu. A jestli se nám to nebude líbit, vtrhne sem komando revolucionářů a všechno nám to tu přeprogramuje. Geniální District 9 mi připomínala jen maličká vlajka JAR na jednom z letounů: 55% (19581 hodnotících, průměr 66%).

Co jsme komu udělali? (2014)

Přehnaně optimistické, ale originálně vtipné a zábavné: 85% (2923 hodnotících, 81%).

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Neuvěřitelně vyrovnaná kvalitní blockusterová série o tom, jak nejasná je hranice mezi dobrem a zlem: 80% (18326 hodnotících, 83%).