Bobule (2008)

Komedie bez humoru, film bez šťávy (když nepočítám tu v bobulích). Dvě milé tvářičky a krásná letní jižní Morava nestačí ani na průměr. 40%.

Mississippi - ol' man river (2007)

Podivná motanice historického a přírodovědného dokumentu a ještě podivnější skoky časem. Něco Rakušanům chybělo, peníze to ale nebyly. 50%.

Obchodník se smrtí (2005)

Dokonale natočeno, přesně obsazený Cage. Příběh jednoho z mnoha šikovných hochů z Východní Evropy, který nám předvádí, jak v zemi neomezených možností dobře vydělat. Dříve to byli Irové, Italové, Židé, Číňané, Gorbačov ale Americe přivedl nové dravce. Před koncem Jurij hezky říká: "Problém čistých peněz je v tom, že se pomalu vydělávají." Cynické, záměrně umocněné, velmi poutavé. Po zhlédnutí jsem si vzpomněl, jak mi před pár měsíci jeden americký majitel malé stavební firmy z Bostonu sice politicky nekorektně, ale zato z vlastní zkušenosti, sděloval: "Jediný, koho můžu zaměstnat, protože má jakž takž smysl pro čest a tudíž mu mohu věřit, je rodilý Američan světlé pleti. S ostatními jsem měl pravidelně problémy, přistěhovalci z Východu, Afroameričani, španělsky hovořící - všichni jsou mazaní s výrazným sklonem k podvodům." Tím jsem malinko odbočil od tématu k povaze hlavního hrdiny, ale mohu si to dovolit - problém Afriky stejně nevyřeším a nevyřeší ho ani jakékoliv embargo na dodávku zbraní. Kdo chce zabíjet, tomu stačí sekera nebo klacek. 85%.

New Police Story (2004)

Konečně rovnováha. Hongkongská směs akce, sentimentu, násilí, humoru, prostředí i napětí je pro mne poprvé přesně namíchaná. 75%.

Spláchnutej (2006)

Do sestavy úspěšných a zábavných hlodavců přibyli další dva. 75%.

Večerka (1981)

Tenkrát si ještě holky na vojáky nehrály, o to víc to kluci brali vážně. Harold Becker s vycházejícími hvězdičkami kvalitně předvedl opravdovost mládí, drama vypjaté situace, smysl pro povinnost, jiskření mezi kadety. 75%.

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

Dobře vypadající sympaťáky, ty dnes najdeme v každém seriálu, ale aby měli nadprůměrné IQ? A nejhumornější je jejich absence smyslu pro humor. 65%.

What Drink Did (1909)

Poučné srdceryvné a polopatické drama o tom, jak podlehnout během dvou dnů alkoholu a o krutém důsledku této zhouby. A závěr - to jsem tedy koukal... Temná hudba a velké hvězdy němého filmu v boji proti démonu, nad kterým vítězí jen islám? 45%.

Hlasy nevinnosti (2004)

Obrovský kontrast; na jedné straně velice závažné téma, na druhé mizerné až nechtěně parodické zpracování. Navíc primitivně tendenční a prvoplánové jak Goebbelsovy nebo Gottwaldovy agitky. 40%.

6. Batalion (2005)

Drsná historická fakta podaná na dnešní dobu nějak příliš akademicky, občas nudně. Nevyužitá šance. 55%.