Shrek (2001)

No nevím, je fakt že jednička ještě šla, dokonce jsem si oblíbil oslíka, ale nic až tak extra. Možná to je mnou (asi jo, když jsem jeden z mála:-)). Ještě se mi líbil český dabing (scéna, kdy mučili malého perníčka a citovali Včelku Máju).

Někdo to rád horké (1959)

Komedie komedií, aspoň podle mě. Je to skoro dokonalé (čisté ****), dokonce i trošku krvavé. Viděl jsem to několikrát, ale až teď (v sedmnácti), mi došlo, jak to je s tou přestřelkou v garáži. Je to masakr na Den svatého Valentýna. Sice to nikde není řečeno, nicméně, počet mrtvých a rok sedí a na konci na Floridě se přece říká, že to, co udělali čtrnáctého, bylo moc. Takže tímto dalším "jemným" naznačením si získává toto dílko pátou *. Celkově naprosto zaslouženě *****, tím pádem to neguje ono známé "Nikdo není dokonalý".

Temný rytíř (2008)

Zhlédl jsem film několikrát a zařazuji se do fronty největších fandů Chrise Nolana. Naprosto epický film v reálných kulisách, ale s komixovějším koncem. Škoda, že jsem ho viděl jen na DVD... Po čtvrtém shlédnutí (tentokrát full HD v metrové televizi) lituji, že nemůžu dát aspoň 10 hvězd .

Forrest Gump (1994)

Jednoznačně krásný film, na který si vzpomínám již od raného dětství, ale dnes mi příjde, že je až příliš neupřímně dojemný. To zas není až tak hrozné, ale Shawshank byl upřímně lidštější. 4,5*

Kmotr (1972)

Skoro dokonalý film podle dokonalé knížky. Nádherná atmosféra padesátých let, kdy staré gangy předávaly žezlo těm novějším, drastičtějším, drogovějším. Sledujeme, jak spolu s Vitem (skvělý Marlon Brando s nezapomenutelným chraplákem) mizí old school "čestné" prohibiční gangy, nastupuje Michael (vynikající Al Pacino), který se snaží jít přibližně v otcových šlépějích, ale doba se mění. Prostě klasa!

Jeho veličenstvo Minor (2007)

Tenhle "film" by se měl brát s VELKÝM nadhledem a i pak by to bylo spíše zklamání. Vážně není moc o co stát. Jedině bych vyzvedl hudbu a krásné záběry (a původ - Francie :D ). Prostě "komedie", u které jsem se asi jednou uculil a to je tak vše. Je zvláštní, že i po roce na to stále vzpomínám a celkem v dobrém... proto zvyšuju hodnocení na 3*