Kruhy v obilí (2006)

Pro mě byl tenhle dokument opravdová lahůdka. Pokud nevěříte na mimozemšťany po tomhle snímku patrně začnete. :) Já patřím k těm co na ně věřili před i po tomto snímku. Sice mě trošku štve, že v každém filmu o nich, jsou oni ti vyspělejší a dokonalejší a většinou nás chtějí vyhladit, no ale co už. Co se týká samotných kruhů některé patrně dělají lidé, u těch složitějších už bych si tím nebyla tak jistá. Každopádně ať už je autorem kdokoliv smekám - příjdou mi prostě nádherné. Další věc co mě fascinuje jsou vědci a lidé, kteří se snaží znaky v obilí rozluštit. Těžko posoudit co je na tom všem pravdy. Možná teď někde v teple domova sedí partička lidí a náramně s baví, nad tím jak jim to svět žere. ("ty krávo natočili o nás dokument"). Možná teď někde zelený mimozemšťánek mlátí hlavou do zdi, protože zapomněl do kterého pole si zapsal seznam na nákup. Nakonec ale nezáleží na tom co je lež a co je pravda, zaleží na tom čemu lidé věří. (což mi připomíná že 21.12.2012 se vracím na K-pax.) ;D

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Trvalo mi nějakých 25 let než jsem se podívala na tento film. Možná to bylo proto, že trpím předsudky, že staré a černobílé filmy jsou nudné. Možná za to mohl sám název, který ve mě, z podivného důvodu, vzbudil pocit, že se jedná o western a na ty já se nedívám. Někdy člověk ale udělá vyjímku, jako já dnes u toho filmu. Je to staré a je to černobílé a hraje tam v podstatě jen 12 herců a celé se to odehrává v jedné místnosti a ... je to skvělé! Udělalo to na mě opravdu dojem. Takže jestli máte nějaké důvodné pochybnosti zda se podívat nebo ne, navrhuji vám dát filmu svých 96 minut času, protože on si to bezpochyby zaslouží. PS: a kdo ví, možná se někdy podívám i na nějaký ten western :)

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Čekala jsem že to bude něco naprosto skvělého. Všichni o něm mluvili jako o naprosto úžasném snímku, čemuž vlastně nasvědčuje i místní hodnocení. Nicméně pro mě to bylo celkem zklamání. Vzhledem k tomu že se to odehrává v psychyatrické léčebně, čekala jsem (ani nevím proč) nějaký psychologický výlet do temných zákoutí svého mozečku. Ale nějak jsem zapomněla nasednout nebo co. Nejspíš mi uniklo něco podstatně důležitého, protože já v tom tu genialitu fakt nevidím. Nic proti Formanovi, nic proti Nicholsonovi ani proti hnízdům či kukačkám (proč se to vlastně sakra jmenuje Přelet nad kukaččním hnízem) no prostě za mě slabé opravdu slabé.