Mustang (2015)

působivě vyzrálý režijní debut, prostý jakéhokoliv citového vydírání, emancipovaný, s nádhernou hudbou a přesným castingem ..na oscarech mu budu fandit .. (90%)

Na návštěvě (2015)

spíš znepokojivé, než skutečně strašidelné, nápadité, než inovativní, nebo kdovíjak originální .. nicméně, jako návrat shye do první hororové, nadmíru uspokojivé (80%)

Oslněni sluncem (2015)

tu se tajní, tam se lže -nepřekvapivě- a nešokantně příběh plyne a nijak zvlášť by mne tahle vztahovka nevtahovala, nebýt brilantní režie, kde Gaudagnino vytěží prostředí až na dřeň (!) vytvoří TAK vtahující atmosféru, že by se dala krájet (a i pak by mne fascinovala) inu, tady by byl každý herec, jen do počtu

Osm hrozných (2015)

Fanatickým fanouškem Tarantina nikdy nebudu, ale kill bill se mi líbill a reservoir dogs ještě víc -ono vážně stačilo obsadit k rothovi a madsenovi buscemiho a podoba by nebyla jenom náhodná- Vůbec mu takhle sevřená, komornější poloha svědčí mnohem víc než ty rozmáchlé kusy typu panchartů nebo djanga (nebo jackie brown) jinak nahláškované tak akurát, velké plátno fakt dává vyniknout prostorovosti 70mm formátu (i když by to chtělo spíš IMAX) předimenzované splatter násilí správně krvavé (inu, nicotero) prostě, nejzábavnější tarantino od ..Gaunerů (!) 100%

Osmý smysl (2015) (seriál)

wachowski (a straczynski) a netflix vytvořili komplexní, celistvý, pohlcující zážitek (!) návykový a maximálně opojný ve všech svých aspektech ..dokonalá pocitovka.. 100%

Popelka (2015)

tradiční, v podstatě v ničem se žánrově nevymykající pohádka a stejně ..dojemná, dech beroucí, dokonalá (!) jsem uchvácen ..100%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

žel mnohem méně art, než jsem očekával a víc žánrovka -na silu- okořeněná rádoby ´uměleckýma´ vizema (!) často manýra, víc lubezkého než iňarrituův film, na pohled dokonalý, co už nikdy nechci vidět (!) 90%

San Andreas (2015)

zábavnost emmerichova ražení se nekoná, ale .. jinak se to moc hezky houpá (hlavně na alex daddario) vlny bouří, baráky efektně padají, zlí lidé umírají a ti dobří utuží vztahy ..jeden z těch lepších příspěvků do žánru (60%)

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

napínavější a dramatičtější než wimbledon (ten turnaj) obscéní, nekorektní, necenzurovaná mockumentary radost (!) náhodně zjevivší se copperfield, will ´last man on earth´ forte, fakt vtipný mcenroe a -když už jsem si myslel, že to nemůže být vtipnější- příběh švédskeho soudního skicaře, který navždy změnil tvář soudního skicařství zpodobňováním lidí jako zvířátek :D momentálně to nejvtipnější co jsem letos viděl (100%)

Sicario: Nájemný vrah (2015)

brilantní (!) oko formalistovo jen těžko zůstane netečné -minimálně deset scén do rámečku, rozpohybovaného- audiovizuální celek bezchybný, prominu i tu, předvídatelně napsanou postavu emily blunt (ne, že by se s tím nepoprala) žánrovka s přesahem, villeneuve je mistr ..letos jsem na narcos vlně -v seriálu roka mám jasno- že by se i nej film nesl v podobném duchu (?) 100%