Stopař (1986)

Přednost tohoto filmu je hlavně v jeho dějových zvratech, které prostě nelze předvídat. Herecký výkon Rutgera Hauera je opravdu výborný, toho psychopatickýho zabijáka mu prostě věříte na 100%. Další plus byly určitě efekty, které jsou s ohledem na dobu vzniku filmu víc než dobré a když k tomu ještě přidáte depresivní atmosféru pouště, vyjde vám z toho velmi povedený a nadprůměrný thriller. Určitě doporučuji.

Gauneři (1992)

Tarantinovy filmy prostě miluju a Gaunery především, naprosto triviální zápletka, vše se odehrává prakticky na stejném místě, ale přesto vás to baví a v tom je Tarantinova genialita.

Americký gangster (2007)

Ridley Scott nám znovu dokazuje že prostě umí, precizně natočený životopis jednoho z nejvlivnějších mužů New Yorského podsvětí, do jehož role se skvěle vžil Denzel Washington.

12 opic (1995)

Skvělá sci-fi od Gilliama, ve které excelují Bruce Willis a Brad Pitt, a u které by si už samotný scénář zasloužil pět hvězd- takhle propracovaný příběh se totiž vidí velmi zřídka. Když jsem film viděl poprvé, seděl jsem u televize jak přikovanej a hltal jsem každičkou scénu, a to je přesně to, co by měl dobý film s divákem udělat. Bravo.