Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

V soucasne dobe nejlepsi komedialni serial ve vysilani. Kazdy z dilu je vyborny a zadny nespada do skatulky "prumer". (budto jsou epizody dobre, skvele nebo vynikajici :) ) Jim Parsons pravem dostal Globus za bozsky otravneho Sheldona.

Přátelé (1994) (seriál)

NIkdy jsem nebyl zaryty priznivce Pratel. Zkouknout jeden, dva dily neni problem, ale abych kazdorocne sjizdel vsechny serie, to opravdu ne. Jako celek je to ale serial vcelku sympaticky, nektere vtipky jsou lepsi, jine horsi.

Zakázaná zóna (2010)

Polodokumentarni snimek, ktery spis nez scifi pusobi diky vsem tem artovnim zaberum jako film o Mexicke prirode. Prvni polovina ma celkem spad, druha polovina (po prvnim setkani s monstrem) uz neni nic moc. Nevim proc, ale "akcni" sceny mi ze vseho nejvic pripominali Jursky Park (auta ve stromech a monstrum na benzince) nez District 9. Triky jsou vzhledem k rozpoctu uzasne. Rozhodne jsem pro, aby dostal Edwards do rukou trochu vic penez (ale ne moc!) a natocil neco podobneho.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Po prvni serii naprosta spokojenost a volani po pokracovani. Steve Buscemi je v roli Nuckyho Thompsona perfektni. Pribehove neni sice prvni serie zadnej trhak, ale epizody mely mnohdy dost zajimave zvraty, ktere mne spolehlive prilepily k obrazovce. Koho bych jeste rad vyzdvihl (a kdo bohuzel nedostal tak moc prostoru) je postava valecneho veterana Richarda Harrowa (Jack Huston), kteremu chybi polovina tvare. Jeho projev budi litost a zaroven neskutecne mrazi v zadech. Co bych filmu vytknul je snad az mala variabilita lokaci. Vetsinou se sceny odehravaji na stejnch mistech.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Osobne si myslim, ze Hrst Dolaru byla o neco malo lepsi. Nejvic mi asi vadi az prilis dlouha stopaz. Kazdopadne i tak je to nadprumerny western.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Nejsem zrovna fanousek westernu. Nevadi mi, ale tak nejak jsem jim nikdy neprisel na chut. Az donedavna.Jak uz mnoho lidi psalo, skvely pocit z filmu mi totalne zdupal dementni konec. Bale i Crowe jsou vynikajici a skvele se pro role hodi. Bale jako chudy farmar, ktery jen cche uzivit svoji rodinu a udela pro to cokoliv a Crowe jako nelitostny bandita (je opravdu tak nelitostny jak si mysli?) ktereho je potreba dostat do vezenskeho vlaky a pritom zabranit jeho bande v jeho osvobozeni. Original z 50. let jsem nevidel, ale rad bych to casem napravil. jak jsem psal, nebyt toho pitomeho konce dam plny pocet...takhle jen 4,5*.

Drsný Harry (1971)

Pocitva americka krimi ze stare skoly. Z dob, kdy se jeste neresilo proc padouch zabiji lidi (byl to proste magor). Clovek tu najde par suchych hlasek a hlavne mega cool Eastwooda, ktery sice nema svaly, neni to genialni vysetrovatel ale vzdy ma po ruce svoje Magnum 44, coz mu bohate staci.

Tahle země není pro starý (2007)

Tak nejak nechapu, kde se v tomhle snimku ta Oskarovost bere. Jiste, snimek to neni zly, ale nemyslim si, ze ma az tak velky Oskarovy potencial. Mozna akademici vzali v potaz to, ze film je tak nejak bliz k realite. Ted nemyslim to, jak se postavy chovaji, ale spis celkovy dej a pocit (minispoiler: dobrak umre, zatimco padouch plachne). Tak nejak se ptam, k cemu tam vubec byla postava serifa Tommy Lee Jonese, protoze prakticky nic neudelala. Co ale filmu musim pricist k dobru je vyber hercu. Brolin s Bardemem jsou asi nejvetsi tahouni. Jinak kdyz to shrnu - scenar pumerny a ani ne tak moc zajimavy, zpracovani nadprumerne ale ne oslnujici.

Old Boy (2003)

Skvely, ale snad az prilis rozvlekly film. Asijska filmova produkce se vetsinoou honosi tim, ze clovek musi myslet takzvane out-of-the-box aby pochopil pravou podstatu filmu. To, co se na zapade dari Nolanovi, Aronofskemu a dalsim vyvolenym, je na vychode bezna praxe. To same plati i u Oldboye - clovek musi pristoupit na pravidla asijske produkce aby tak nejak plne pochopil co, jak a proc. Zaverecne odhaleni bylo (alespon pro mne) zcela necekane a o to silnejsi (pri listovani fotoalbem jsem se pekne hluboko zaboril do kresla). Tim lip, ze to finale je tam hned dvakrat ("finalni" finale bylo jeste lepsi nez odhaleni ). Kazdopadne skvele odvypraveny film o pomste, kde neni tak uplne jasne, kdo se vlastne msti. Bohuzel ho srazi jeho delka - predstavil bych si ho tak o pul hodiny kratsi a dejove vic nahusteny.

Red (2010)

Ne zas tak velky narez, jak jsme cekali. Vcelku sympaticka odnoz Mission Impossible, malinko riznuta Dannyho Partky. Akce vypada sice moc hezky, ale je ji zoufale malo. Co ale RED ztraci na poli akcniho filmu, to ziskava na poli komedialnim. Hlasky sice nejsou tak trefne, ale urcite pobavi. Za zminku jeste stoji paradni hudba a hezka prace s kamerou.Tak ci tak, cekal jsem od techhle elitnich duchodcu vic. Avsak jako bijak na sobotni vecer plni RED svuj ucel bezvadne. "Old man my a** "