Camac

Petr Mašata

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 8.5.2017  18:09

Solidní balkánské drama s překvapením. Málo postav, dobře zahrané, tísnivá atmosféra i pár vtípků.

• 18.1.2017  08:24
    Sekáč (2014)

Výborné drama jedné noci z krajiny, kde stále zůstává trauma válek z 90. let. Natočeno klidně, nevzrušivě, přesto znepokojivě.

• 16.1.2017  22:27

Začátek se skoro nedá vydržet. Všechno je tak pitvorné. Později už to tím příběhem, jaksi toporně drží pohromadě. Za dvacet let bych to dal do kina otrlého diváka jako nízkorozpočtovou parodii na historické drama. Ten 80 milionový rozpočet tomu nebude nikdo věřit.

• 20.10.2016  21:13
    Výstřel (2013)

Výborné komorní drama připomínající skandinávské filmy. Výborně zahrané. Přesná atmosféra, žádné zbytečně vypjaté scény, žádná hysterie, přesto spousta emocí.

• 15.10.2016  23:44

Je to takové "Tenkrát v Makedonii" a taky "Butch Krsto a Sundance Filip". Krásný velký film!

• 25.1.2016  22:00
    Marťan (2015)

Víte... mě se prostě líbí, že to dobře dopadlo. Jako v Apollu 13. Že to ten tým výborných lidí dokázal vyřešit. Apollo 13 sice popisovalo skutečnou událost, ale Marťan má hodně podobnou atmosféru. A člověk nemusí myslet na to, že je to vzdálená budoucnost. Vypadá to reálně, jako něco co se mohlo stát, co se už stalo.

• 21.11.2015  13:51

Je mi to jasné: Matonoha je jako Kelner, Mádl je jako Dalík a Vorel je jako Oliver Stone .... Jenže jenom jako.

• 17.9.2015  09:57
    Wilsonov (2015)

Celkem svižná komedie, kterou není třeba předem zatracovat. Lehký nadprůměr.

• 9.7.2015  10:25

Takový malý beznadějný film, kde je spousta věcí nedovysvětlených a nedořečených, ale vlastně to vůbec nevadí, protože hlavní hrdinka, která se po několika letech vrátila domů, taky ničemu nerozumí a nechápe, jak se mohlo všechno tak rychle změnit.

• 27.4.2015  08:22

Velice silný snímek, který náladou připomíná třeba Lovce jelenů nebo některé westerny. Jednolitvé postavy čelí po svém obtížné době, všichni jsou v napětí, mají svá tajemství, křivdy. Každá naděje se ukáže jako lichá. Tragédie doby strhává do neštěstí jednoho po druhém.

• 13.4.2015  18:42

Výborné historické drama podle divadelní hry, odehrávající se před rozpadem Osmanské říše v Makedonii, který byla její provincií. I přes vážnost tématu jde o dílo zábavné, a to zejména díky zachování jisté míry divadelnosti a také díky úžasnému výkonu Nikoly Ristanovskeho.

• 13.4.2015  18:35
    Movie (2007)

Pro režiséra hodně osobní věc. Chápu i ty co hodnotí nízko. Kdybych to viděl bez patřičného úvodu, nejspíš bych si s tím nevěděl moc rady.

• 6.2.2015  10:17
    Loft (2010)

Taková žánrová jednohubka, ale velice chutná a výživná. Nejdřív jsem dal trojku, ale tak dlouho mi to strašilo v hlavě, že jsem musel přidat.

• 22.8.2014  09:12

S odstupem hodnotím jako celek a musím dát pět hvězd. Jde o skutečné opus magnum, výsostně filmové dílo, náročné pro tvůrce i pro diváka, které ubližuje i baví. Snad najdu někdy odvahu podívat se i na prodlouženou režisérskou verzi.

• 22.8.2014  09:12

• 9.8.2014  18:23
    Topaz (1969)

Je to hodně nehitchcockovské, ale dost mě to bavilo. Zajímavá je účast francouzských herců.

• 9.8.2014  18:20

Trochu jako Mafiáni od Scorseseho a trochu jako Lepší zítřek od Woo, ale samozřejmě o dost slabší. Na naše poměry je to ovšem solidní thriller. Nízké hodnocení dávám za manipulaci nedávné historie a snahu (úspěšnou) svézt se na vlně "politici a veksláci nám všechno rozkradli a obyčejní lidi jsou na tom pořád hůř", se kterou zásadně nesouhlasím.

• 9.8.2014  18:15
    Zamini (2013)

Velice vtipné ve stylu seriálu Jistě, pane ministře. Bohužel se tu ale pořád opakuje totéž , což byl asi záměr aby se tím zdůraznila nesmylnost byrokratických postupů, ale v této stopáži je už toho trochu moc.

• 4.7.2014  08:18

Pořád jsem čekal až se to rozjede a díval jsem se na hodinky, no a pak už byl konečně konec. Spousta zbytečných scén. Je to nuda, bohužel.

• 28.6.2014  19:26
    Bobule (2008)

Je to sice taková ta Morava pro Pražáky - něco jako rezervace plná ožralých strýců. Ale jinak solidní komedie, která nic moc neřeší, není dlouhá a není nudná. Film je to jednoduchý bez vyšších ambicí, což je v tomto případě jedině dobře.

• 3.6.2014  13:49

Nesrozumitelné, dlouhé, divné.

• 3.6.2014  09:20

Bohužel mi to nepřišlo ani vtipné ani děsivé ani erotické. Doporučuji pouze jako studijní materiál.

• 21.2.2014  08:36

Výborné absurdní drama nebo možná spíš komedie. Film je plný úžasně vtipných scén, ale k pochopení je třeba elementárních znalostí o národnostních bojích v bývalé Jugoslávii.

• 21.2.2014  08:31
    Ostrov (2011)

Je to tak nekonvenční, že to rozhodně stojí za vidění. Ale motivace a chování hlavního hrdiny jsou mi natolik vzdálené, že dávám jenom tři.

• 21.2.2014  08:27

Špatně natočený film a je mi to líto. Sedláček a Polívka to zvorali. Měli šanci a všechny předpoklady navázat na první Dědictví a vytvořit nadčasový film. Po tomhle, doufám, za dva měsíce neštěkne pes.

• 20.11.2013  19:37

Samotáři 2013...

• 11.10.2013  13:04

Solidní dokument. Rozhodně stojí za vidění.

• 6.10.2013  21:04

Bohužel hodně slabý film. Je to nejspíš takové vyřizování účtů mezi Chaplinem a Amerikou, ale až na několik gagů to nemá čím bavit, je to příliš prvoplánové a jednotlivé zápletky nedrží pohromadě.

• 27.8.2013  10:07
    Plán 9 (1959)

Musím přiznat, že to má jistý půvab a rozhodně nelituji, že jsem to viděl. Zas o tolik horší než některé "Áčkové" věci to není.

• 1.8.2013  11:31
    Nápady svaté Kláry (TV film) (1980)

Film spíše raritní než dobrý. Celovečerní stopáž je příliš dlouhá a české reálie ve filmu natáčeném v zahraničí s převážně zahraničními herci působí násilně a nepatřičně.

<< předchozí 1 2 3 4