Generál della Rovere (1959)

Výborně gradující příběh o nečekaném prozření jednoho prospěcháře a jeho osudové cestě ke cti.

Havana blues (2005)

Lehce nadprůměrný film s velkou porcí muziky a trochou byznysu a politiky. Všude dobře na ostrově svobody nejlépe.

Intimní osvětlení (1965)

Tak jednoduché a tak dobré. O tom se snad nedá ani nic napsat. Jsem spíš Bambas nebo Peťar? Určitě Bambas!

Jak jsem zabil světce (2004)

Takový malý beznadějný film, kde je spousta věcí nedovysvětlených a nedořečených, ale vlastně to vůbec nevadí, protože hlavní hrdinka, která se po několika letech vrátila domů, taky ničemu nerozumí a nechápe, jak se mohlo všechno tak rychle změnit.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Pořád jsem čekal až se to rozjede a díval jsem se na hodinky, no a pak už byl konečně konec. Spousta zbytečných scén. Je to nuda, bohužel.

Jméno růže (1986)

Pěkný historický thriller, ale žádná událost. Na adaptaci Umberta Eca je to příliš jednoduché a přímočaré.

Josephine (2000)

Neznámý film Rajko Grliče, který se bohužel nikdy nedostal do české distribuce, prestože v něm hlavní roli hraje Miroslav Vladyka. Malý příběh českého mladíka, který krátce po revoluci vyráží do Hamburku hledat noční podnik s ženou, která se podobá Josephině Bakerové, aby tak splnil otcovo dávné přání.

Kajínek (2010)

Slátanina, ze které se nedozvíte nic nového.