• Krátkometrážní

Králíkova pomsta (2008)

Povídka vytvořená v open-source 3D studiu Blender. Měla se stát výstavním exemplářem Blender Foundation předvádějícím neomezené možnosti programu. Akorát že ukazuje jeho nepoužitelnost. Jen tráva zmýtaná poryvy větru musela zabrat dny práce a ještě si jí nevšimnete. Mimické svaly v Blenderu moc animovat nejdou. Vizuálně Buck nemohl být lepší. Ke zhlédnutí na Youtube.

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Edwardu Nortonovi se přejedly role bad guys a tak si ve vlastní režii střihnul klaďase. A rovnou oddaného katolického duchovního. Jen svatozář chyběla. Sekunduje mu rabín Ben Stiller, který dopomohl z umírněného filmu udělat frašku. Před kamerou se mihne i Miloš forman jako československý kněz. btw: Co má znamenat český stillerovský název?

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Zmateně dislokované fragmenty, část před loupeží, část po ní. Marná snaha zamaskovat prostinký scénář. Zanedbávaný herec vedlejších rolí Philip Seymore Hoffman tentokrát v hlavní úloze zklamal - velice. Ehan Hawke si hraje stále svou, vyčpělý herec bez perspektivy. Sidney Lumetovi je přes 80 let a pořád zvládne ukočírovat celý štáb. Při objektivním hodnocení k osobě režiséra nepřihlížím.

True (2004)

Hektické a zároveň uklidňující. Více nádherného do 7 minut vtěsnat nejde. Povídka ze sbírky Paris, je t'aime. K vidění na YouTube.

25. hodina (2002)

Opět nízké snahy šokovat za každou cenu. Až na herecké výkony a řadu silných momentů opět průměrný film vynášený výše věhlasem režiséra. Tentokrát ještě pokažený střihem a spoustou nevýrazných „goofů“. A navrch pár plků o rasové snášenlivosti a bezúčelný pohled na Ground Zero s kontroverzním hudebním podkresem. Drug dealer (E. Norton) se nerozvíjí, jeho oduševnělé plky se nedají snášet a obyčejně by mi byl lhostejný. Není. Hodnotím hned čtyřmi.

Zpovědi v taxíku (1995) (seriál)

Snad jediná dobrá reality-show. Newyorkští Taxikáři zastávají roli knězů. Noční taxík v tak obrovském pulzujícím městě je ještě anonymnější místo než zpovědnice v kostele. Za předpokladu, že pákistánský vozka umí pár vět anglicky. Jsem na vážkách, vážně nejsou veškeré rozhovory zinscenované? Drogový dealer se vychloubá svým businessem, transexuální prostitut hovoří o svých klientech. Rozhodně zajímavý koncept. Viděl jsem pouze 2 díly z torrentů, jeden 1995 a jeden z 2008.

Smolař (2003)

Komedie o nadpřirozenu. O tom, jak může být smůla vrtkavá a štěstí se nikomu nevyhýbá. Bernie (W. H. Macy) si splácí dluh prací smolaře na plný úvazek v kasinu Shangri La. Je ve své profesi expert. Stačí, když se jen otře o stůl a rázem štěstí opouští místnost. Jeho boss Shelly, republikánský ubožák (samozřejmě A. Baldwin), udělá cokoliv, aby se mu smůla nepřestala lepit na paty. Zvítězí láska? Na ČSFD podhodnoceno o 5 procent (konverze IMDB hodnocení). Na Rotten Tomatoes 77 %. Mimochodem, chudáček Trixie, že? :D

Transamerika (2005)

Cesta otce a syna napříč Amerikou. Otec muž, transexuál před finální operací, a syn newyorkský prostitut. Kevin Zegers si ještě musí počkat na větší roli. K jeho smůle se dost podobá talentovanějšímu Emile Hirschovi (Útěk do divočiny) a hraje i v podobné poloze. Felicity Huffman v mužské roli podává přesvědčivý výkon. Podobný: Boys Don't Cry / Kluci nepláčou

Útěk do divočiny (2007)

Čerstvý abiturient se oprostí od všech závazků, jednoho dne spálí doklady, věnuje celý studijní fond na charitu a zmizí. Uteče do divočiny. Chtěl bych ho vidět, jak přežívá na Aljašce s vybavením z 80. let. Ačkoli se tvůrci inspirovali skutečnými událostmi, byli drobátko domýšliví. Neberte připomínku jako výhradu, filmy mají zprostředkovávat sny. Podobný: Transamerica

Letadla, vlaky, automobily (1987)

Tak nevím, prvně se tváří jako další milá rodinná komedie a pak si vyslechneme dialog sebestředného Neila a ženy za přepážkou v půjčovně automobilů: „How may I help you?“ „You can start by wiping that fucking dumb-ass smile off your rosy fucking cheeks. Then give me a fucking automobile. A fucking Datsun, a fucking Toyota, a fucking Buick. Four fucking wheels and a seat.“ Oh boy, nebýt 2 minut, byl by film vhodný pro děti. Radši ani nechci slyšet český dabing, musí trhat uši. Za mých dětských let rating nikoho netrápil, doba se ale změnila. Podobné: Uncle Buck / Strýček Buck