Xiao nian Su Qi Er (1985)

Zde najdeme odpověď na to,jak asi vzniknul beggar so,kterého si tu střihlul Gordon Liu se svým druken stylem. Jako mistra si zvolí opilého učitele a jeho bratr Wang Yu je tu také skvělí. Scénka s čínským fotbalem pobaví snad každého,kdo se chce pobavit a film se musí líbit tomu,kdo zná filmy HK.

Šaolinští mstitelé (1976)

velice zajímavý kousek. Celé je to vlastně závěrečná bitva a hrdinové vzpomínají na předchozí děj. Fu Shenga vykoupou v zázračné lázni,pak ho zbičují a opět ho ponoří do čarovné lázně,aby z něj udělali nezranitelného hrdinu. Jedno místo jim však unikne:zadek. Celý film se tam motá záhadně divný dědek. Mezi tím začne na bojišti vzpomínat Chi Kuan Chun. Tomu pro změnu zabijí tatínka a mladík se stále vrací,aby se pomstil a dal padouchovi Wang Lung Waiovi co proto. Ten se mu vžy vysměje a zmlátí ho. Když jde do doupěte padouchů asi po páté,potká tam nezranitelného Fu Shenga,který se ho ujme a vycvičí ho k pomstě. První pár padouchů je srovnán se zemí. Později se Fu Sheng utkává s jiným padouchem na kůlech,pod kterými jsou železné ostny. Opět se tu vyskytne divný dědek,který vidí,jak si při skoro pádu Fu kryje zadek s obavou v tváři. Znovu se vracíme na bojiště,kde se pere jeden s druhým. Do boje Fu Shenga s nej.padouchem se připlete dědek a zarazí meč Fu Shengovy do zadku-to má za následek jeho smrt. Kupodivu zemře i Chi Kuan Chun,ale zcéna s Fu Shengem ve mně bude asi bulat ještě dlouho:D

The Lady Is the Boss (1983)

Do číny přijíždí dědička kubg-fu školy,zkažená amerikou. A dále kazí i žáky mistra(Lau Kar Leung),z jeho školy si udělá zajímavé místečko,kde učí kubg-fu prostitutky a homosexuály. Hlavní padouch je stylově Wang Lung Wei,bez kterého by byli padouši mnohem míň padouchovatí. Úžasné choreografie tu nechybí-např. malé boje v diskotéce,nebo závěrečná bitva v tělocvičně mi za těch pět hvězd stojí :))

Kung-fu bratři (1979)

Leung Kar Yan a Yuen Biao,jako duo neúspěšných zlodějíčků,Lau Kar Wing,jako pp(podlý padouch)stříbrný lišák pod taktovkou Sammo Hunga,který si ve filmu také střihnul roličku mistra blázna. Kromě povedeních choreografií se tu i pobavíte,jelikož jde tak trochu o komedii, film mám v olibě i pro to,že je tu Lau Kar Wing,což je pro mě docela důležité:-)