Chu liu xiang (1977)

Teda...detektivní příběh... Ti Lungovi to tu doopravdy sekne. To však neznamená,že ostatním ne. Film má velmi komplikovaný děj. Do poslední chvíle nevíte,kdo je postava v červeném...no,víte o něm,že nosí černou paruku,chodí v červených hadrech a je to ninja. Pohybuje se tu spousta postav,a většinou jsou všichni falešní. Kdosi vraždí lidi pomocí magické vody a Ti Lung,musí zjistit,kdo. Už už je na stopě,ale ta se ukáže býti falešnou. Do toho se tu pohybují dvě princezny(jedna je bisexuální) V jejich případě je nejlepší mít plný noc,aby vás neuspaly na dva dny. Jsou to baby zákeřný. Víc už vám neprozradím,aby jste z toho taky něco měli(pokud si to pustíte) (a to vám vřele doporučuji;-))

Hu bao long she ying (1977)

Mistr,který aby se stal největším šampionem se postupně utkává s dalšími lidičkami. Do toho ho pronásleduje velmi dotěrný mladík,který se touží stát žákem. Jelikož je to Taiwan,působí film hoodně lacině. Choreografie jsou tu sice moc pěkné a vyhytané,ale je jich tu opravdu moc,jste prakticky zahlceni soubojema,ale děj se vypařil. Myslím si že *** jsou spravedlivé...tedy z mého pohledu.

Huo Yuan-Jia (1982)

Yasuaki Kurata a Leung Kar Yan-z toho kouká pěkná taškařice. Ale ne tak úplně. Poslední souboj mě rozesmutnil až až,ale to neznamená,že humor se tu nevyskytuje. Ba naopak,je ho tu haba kuk. Kromě dvou výše uvedených herců mě tu potěšila i kratičká přítombost Fung Hak Ona-ústředního padoucha HongKongu. ;))

Shao Lin zhen ying xio (1979) odpad!

Absolutně úchylné,tedy pokud se vám nelíbí mniši v zajímavých elasťákách.

Wu ming xiao cu (1979)

Možná že trochu nadhodnocuji,kvůli Lau Kar Wingovi,který je mým velkým oblíbencem,ale i tak je film velmi dobrý. POkud se chcete naučit,jak být nejlepší podvodník,zeptejte se mistra Deana Shek Tiena. Prý je v tom mistr a naučí vás správně běhat,nebo okrádat lidi,ktreří do vás mlátí,aniž by si čehokoli všimli,ale nebojte vaše děti vám to jednou vrátí.Pokud vás nechat se mlátit omrzít,najděte si mistra jiného,který vás naučí dobře bojovat. V His name is nobody neschází Karl Maka,ani pan kočička;Chung Fat.

San de huo shang yu chong mi liu (1977)

Sammo je tu dokonalý a mnich,který pokaždé,když někoho uhodí a pak se v tom všem Budha je milosrdný sám ztácí má také kouzlo,obvzlášť,když za svými žáky vleze i do bordelu:)) A skutečně Ho Hsiao tu je. Kratičce,ale je. To stím počítáním by mě docela zajímalo. Každopádně padouši tu říkají jen nějaké to "nanejvíš příjemné," nebo "vaše žena je tlustý hroch"

Výkřik žlutého orla (1978)

Ti Lung,který utekl od vražedného gengu 13 orlů vedeným podlým Ku Fengem se setká s tajemným Fu Shengem, který mu neprozradí svoji identitu a říká si bezdomovec. Ti mu vylíčí svoji minulost s gengem a společně vykonají pomstu i spravedlnost... kulisy tu nevadí, choreografie Tong Gaaie jsou na jedničku, a konečný souboj bere dech... inu další film,který mě vzal za srdce :)

Mo jian xia qing (1981)

Teda,tak to je trhák. Ne skutečně,tento swordsman je snad ještě lepší než ten první a cůbec mi nevadí,že je točen v kulisovém prostředí...jinak si to stejně neumím představit. Ku Feng tu hraje nejhlavnějšího padoucha a Fu Sheng velmi zajímavou postavu,která se pohybuje po ostří nože,a neví,jestli spadne na stranu vína nebo lákavých titulů a úrovní. Víc k tomu napsat nedokážu...možná

Duo qing jian ke wu qing jian (1977)

Sentimental swordsman mě dostal na kolena. Příběh o mistrovi se svými malými dýkami,které nikdy neminou,co se vrací do svého dávného domova. Opustil ho,protože tam žije jeho sestřenice,do které byl zamilovaný. Nyní ale tento kraj sužován podlým banditou,který se neostýchá zabíjet kdekoho. L9tá si v růžových šatičkách a místo klasických hvězdic vrhá po lidech velmi ostré kytičky. Velmi jsem si tento fil oblíbila a s ním i postave stvárněnou Ti Lungem:Li Xun Huana.

Smrtící souboj (1983)

Filmy podobného typu cětšinou vzdávám předem,ale tenhle mě dostal. Ikdyž se tu z drátů skoro nesleze. Nejprve jsem skutečně měla nutkání odejít od počítače,ale asi ve třetině jsem zjistila,že mě film začal bavit. Damian Lau a Norman Chu tu byli hezcí až hanba a jejich poslední souboj stál za hodně hvězd:-))