RoboCop (1987)

Akční sci-fi lahůdka , se skvělou postavou robota s lidským mozkem , který si postupně uvědomuje a vzpomíná na to , kdo mu to všechno způsobil a okradl ho o jeho rodinu a život. Pomsta jej žene dopředu a neskončí to pro něj , dokud nebudou všichni jeho vrazi mrtví. Režisér Verhoeven byl ve skvělé formě a natočil trhák let osmdesátých , který zaujme dodnes , mě tedy určitě. Film: 88% , OST: Basil Poledouris - 90%

Rambo II (1985)

Skvělá akční jízda v podání Johna Ramba , který je vyslán do Vietnamu , aby zjistil kde jsou násilím drženi američtí váleční zajatci a pokusil se udělat pár fotek lokace , ve které jsou drženi. Když John při návratu vezme jednoho ze zajatců sebou a velitel mise to zjistí , nařídí Ramba ponechat na pospas vietnamské armádě , která jej při útoku pronásleduje. Johnovi dochází , že byl vyslán do mise , ve které měl najít pouze prázdný tábor a nalezení amerických zajatců se veliteli Murdockovi vůbec nelíbilo a proto se rozhodl , že Ramba ponechává skoro jisté smrti a nikdo se nedozví pravdu. John ovšem umřít ještě nehodlá a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat. Hláška , kterou John procedí přes rty při komunikaci vysílačkou je památná: "Murodcku , jdu si pro tebe!..." Pro mě nejlepší díl celé série podpořený vynikajícím hudebním doprovodem a výbornou akcí , která je zasazena do krásné přírody vietnamské džungle. Je to klasika let osmdesátých a mou nejoblíbenější částí je útok v helikoptéře na zajatecký tábor. Bráno s určitým nadhledem a nostalgií, Film: 90% , OST: Jerry Goldsmith - 100%