Syn pláže (2000) (seriál)

Nejmasakrálnějsí a zároveň nejultradebilnější parodie ze všech!

Ledové ostří (1992)

Velmi příjemně natočená romantická , lehce dramatická a zároveň komediálně laděná záležitost točící se okolo sportovní tématiky , ale nabízející divákovi zároveň i něco navíc a to v úhledném a zářivém balení , které nám divákům servíruje prostřednictvím perfektní ústřední herecké dvojice D.B. Sweeney a sladké Moiry Kelly. Až na pár klišé je to výborná volná jízda , podpořená neméně povedenou hudbou a uhánějící rychlým tempem bez chvilky oddechu , kterou vřele doporučuji. Film: 76%

Jak se budí princezny (1977)

Velmi dobře zpracovaná , výtečně atmosférická a komediálně laděná "Šípková Růženka" s nezapomenutelným Vladimírem Menšíkem v roli sluhy Matěje , která navodí tu správnou pohodu a zaručeně nenechá vaši bránici v klidu. 85%

Avatar (2009)

Po kino projekci jsem měl k filmu prakticky jen dvě menší výhrady a to za prvé ten trochu rozvleklý prolog , který mi ovšem pomohl lépe se sžít s novým přenádherným světem a jeho obyvateli a tím pádem jej ani nelze považovat za negativum a za druhé poněkud nevýrazný Hornerův soundtrack , ale jinak se jedná o fantastický audiovizuální koncert (ve kterém je záměrně viditelně mezi řádky schováno několik zásadních aktuálních myšlenek , pravd a problémů týkajících se naší lidské rasy spojených s pomalou ekologickou devastací naší planety) se kterým na nás Pan režisér Cameron společně s novou technologií vyrukoval po dlouhé dvanáctileté odmlce a já musím konstatovat , že mě i přes drobné chybičky na kráse opět nezklamal! Projekce v 2D v originálním znění. Po opakovaném shlédnutí v teple domova v HD rozlišení a DTS soundu se Avatar právem probojoval do mé TOP 25! Film: 90% , OST: James Horner - 84%

Dokonalý únik (2009)

Jedná se o zajímavý , netuctově natočený a velmi dobře vypointovaný thriller s nádherné panenské přírody , který se vymyká žánrovému klišé a až na nepříjemně kontrastní vysvětlovací flashbacky a mírně pomalejší rozjezd jsem byl velmi spokojen. A mimochodem , Timothy Olyphant je božan! ;-) Film: 75%

Číslo 9 (2009)

Rozhodně velmi poutavý a po vizuální stránce nádherný animák , který je ovšem příběhově krapet řidčí , ale na druhou stranu úchvatně vyobrazuje postapokalyptickou vizi světa s celou její atmosférou a dopady na přeživší podivně vyhlížející hadrové bytosti. Jako celek funguje spolehlivě a tak nezbývá , než snímek doporučit. Film: 74%

District 9 (2009)

Já si z téhle žánrové jednohubky bohužel na zadek nesedl a moje očekávání se tak nějak příliš nenaplnila. Zajímavě a originálně snímek natočen je a své zejména režijní kvality určitě má , ovšem na druhou stranu nemůžu zkousnout ten bečkový , místy až telenovelový "look" , několik logických děr příběhu a příliš dokumentární styl , spojený s antipatiemi k hlavní herecké akvizici. Když to shrnu , tak mi vychází lehce nadprůměrné a inovativní dokumentární sci-fi , které rozhodně neurazí , ale také neoslní. Film: 71%

Návrh (2009)

Pro mě velmi příjemná , byť v rámci žánru nic nového nepřinášející komediálně romantická záležitost , kterou ovšem neuvěřitelně táhne vynikající duo Sandra Bullock - Ryan Reynolds , které pozvedá úroveň snímku o třídu výš a já nemůžu jinak , než dát nadprůměrné hodnocení. Film: 71%

Zataženo, občas trakaře (2009)

Po delší době zase pořádně ztřeštěná , vtipem a dobrými nápady nabitá animovaná podívaná , která ovšem ke konci začne poněkud ztrácet dech a to i díky slabšímu příběhu , o který v tomto případě ovšem tolik nejde. U mě určitě spokojenost a doporučení ke shlédnutí. P.S. - Televize s nohama fakt nářez! Film: 73%

Piráti na vlnách (2009)

Mi tenhle slepenec více , či méně povedených scének příliš nesedl , ani mě moc nepobavil a proto dávám jen průměrné hodnocení. Po "přitažlivé" Lásce nebeské se podle mě režiséru Curtisovi bohužel nepodařilo navázat na její úspěch , ikdyž dle zdejšího vysokého hodnocení se můj názor trochu vymyká , protože většina z vás byla spokojena. Film: 65%