Agent Orange (2004)

Tony Scott a jeho vycibrená speed kamerovka, no a vlaky tam pravdaže tiež nesmú chýbať:)

Andělé všehomíra (2000)

s islandskou kinematografiou som prakticky nemal žiadne skúsenosti, po odporučení som na to aj zo zvedavosti kývol a vôbec tomu neľutujem. Veľmi pôsobivá snímka, miestami mrazivá, miestami spôsobí úsmev na tvári, na konci sa nebude nedať fandiť hlavnej postave - schizofrenikovi a jeho "partičke". Proste silný, na city pôsobiaci film.

Apokalypsa (2006)

musím priznať, že som od dua Johnson - Scott očakával podobne dobrú jazdu ako to bolo v prípade The Rundown, žiaľ sa to k tomu ani nepriblížilo. Stále som očákaval ten bod, kedy sa film prehupne do zaujímavej časti, ale ono ten bod nie a nie prísť, dopozeral som to fakt asi len zo slušnosti a zvedavosti ako sa to celé ukončí

Assassin’s Creed (2016)

Prevedenie počítačovej hry na plátno vôbec nie je jednoduchá úloha, Assassins creed však patrí medzi svetlé výnimky.

Ať vejde ten pravý (2008)

neda sa zapriet, ze sa jedna o "skandinavsky" pocin, ktory ma vsak za srdce tentoraz velmi nechytil, nakolko je tam tych nudnych pasazi koniec koncov celkom aj dost. Zaverom si to u mna splhlo o hviezdu naviac:)

Beckett (2021)

Netflix by mal ostať pri produkcii seriálov a celovečerákom sa oblúkom vyhnúť!

Bod zlomu (2015)

za Ozakiho osmičku 4*, za linku s FBI a za vyšetrovanie 1*. Efetktne a slušne natočené adrenalínové scény, ale prepojenie príbehu s kriminálnou činnosťou mi prišlo akosi zbytočné a skôr by sa hodilo z toho spraviť dokument o extrémnych športovcoch.

Buchty a klobásy (2016)

Goldberg, Rogen a spol. majú všetko na háku a bez rozpakov nás zásobujú jedným dirty jokeom za druhým. Keď sa na to pozrieme z inej perspektívy je to komédia líznutá dramatickými vsuvkami s prvkami romantiky, mixnuté šťavnatým gore. Well done :)

Černá labuť (2010)

Ja vám teda neviem ako to celé zhodnotiť... Aronofsky je určite macher vo vykresľovaní rozpadu duše, resp. osobnosti, ale po koľké nám to už prináša? a síce je film excelentne spracovaný po všetkých stránkach so silným depresívnym psychologickým backgroundom, ale ničím ma neprekvapil. Na druhej strane pred tým, čo tu Natalie Portman predvádza, jednoducho klobúk dole a súhlasím s ostatnými, že bude určite jednou z horúcich adeptiek na Oscara.

Černé duše (2014)

Pozvolna plynuci mafiansky pohlad do zivota v Calabrii s nekonvencnym rozuzlenim