DarkMatter

DarkMatter

Petr Hůla

Česko

5 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 2.4.2019  22:21
  Skvrna (TV seriál) (2019)
  ****

  Super téma, které je velká výzva kvalitně zpracovat. Za mě to docela fungovalo a seriál mě bavil. Klidně bych si dal 2 sérii. Ano, byly tam nějaké nelogičnosti, ale těch je plný Hollywood :-) Dobrá volba hereckého obsazení - nejen hlavní obsazení, ale i celkový nápad obsadit seriál dětmi tomu celému konceptu za mě dost pomáhá. Score tady na csfd moc nechápu, asi to svědčí o tom, že průměrný divák potřebuje něco jiného. Za mě by možná pomohlo větší intro pro vtažení do děje a prostředí - aby to bylo více uvěřitelné. Jinak mi scénář a děj přišel poutavý se super finishem.

  • 20.12.2012  21:39

  Sice zajímavé téma, ale provedení dokumentu mě docela uspalo... 1/3 staré fotky, což bylo super, 1/3 výpovědi veteránů, 1/3 "animace" nad mapou.

  • 7.12.2012  22:01
  Bitva o Maltu (TV film) (2004)
  ****

  Poměrně hezky zpracovaný krutý příběh Malty a jejích obyvatel. Výpovědi pamětníků, historické záběry, hrané "rekonstrukce" dokreslující příběh. Ucelený pohled na útrpné osudy, o nichž jsem doposud neměl ani tušení, takže to určitě stálo za to...

  • 8.6.2011  22:28

  SOAD během své kariéry doposud (červen 2011) nevydali žádný live záznam. Kompletních proshotů z TV je také poskrovnu (cca 3). O to více potěší kompletní a kvalitní záznam z jednoho z comebackových koncertů. Je vidět, že i po 5 leté pauze mají co nabídnout a srší energií. Všichni si koncert užívají a na pódiu skotačí tak, jak jsme je posledních cca 10 let neměli příležitost vidět. Každý fanoušek ocení, nefanoušci si jistě také přijdou na své. Tento záznam byl přenášen live v TV a na internetu 5.6.11. Vytknout by se tak dalo pár zmatených záběrů a příliš rychle střihy (ty možná někdo ocení, zlepšují dynamičnost). Výkon kapely je každopádně na 5/5.

  • 13.5.2010  10:03

  Jedno základní doporučení pro začátek - 5.1!!!!! Pusťte si to rozhodně na pořádnejch bednách a nezapomeňte v menu přepnout na SURROUND! Je to docela znát. Větší basy a mnohem lepší zvuk celkově... Takže ten orchestr pak vyzní několikrát víc než z youtube klipů... Jinak Serj nezklamal, supr atmosféra. Sice je to jen hodinka, ale pár dobrejch hlášek a xichtů tam Serj udělal, čimž tu jinak mašinérii zpestřil... Orchestrální aranžmá mě nezklamalo, ale až s tim 5.1 zvukem vyznělo tak jak sem si představoval... Ovšem místy (Falling Stars) je podle mě moc nahlas daná kytara a tudíž ten song vyzní jako ta akustická verze z limitovaný edice, což je trochu škoda. Napravil to dobrym proslovem uprostřed písně... Myslim si, že tyhle záludnosti s akustikou, která moc do orchestru vlastně nepatří, budou live odbouraný... Jestli si k nám 24.6. 2010 vůbec kytaristu přiveze, ale podle dojmu z DVD bych řekl, že doveze... Takže písně a jejich aranžmá povedený, jen místy ten orchestr trochu zastiňuje zesílenej Serj nebo kytara, ale neřikám, že je to vyloženě špatně, má to svůj efekt... Začátek DVD prostě paráda... První dvě... tři... vlastně čtyři písně, jsou skvělý.... Pak když by to mohlo začít bejt fádní, tak nastoupí s neohranejma Gate 21 a Charades, takže supr... Nejmíň se mi zalíbila Saving Us, ale asi prostě tim, že je taková ubručená... Rocková Charades v titulkách je supr... Dobrej nápad, je to příjemný... Bonus mohl být ještě aspoň jeden, ale vlastně je to OK, protože jestli se nepletu, to DVD je kapacitně využitý na maximum... Sic mohlo být dvouvrstvé, že? Takže celkově spokojenost...

  • 19.12.2009  14:58
  Ze života koček (TV film) (2008)
  ***

  Pro milovníky koček příjemná a zajímavá podívaná. Jen mi moc neseděl styl a zpracování. Dvakrát opakují zřejmá fakta, rádoby napínají, opakují záběry... Prostě takovej americkej styl, kterej po chvíli začne dost nudit. Každopádně pár zajímavostí o kočkách sem se dozvěděl, ale čekal sem, že to bude lepší...

  • 5.7.2009  22:44
  Billy Budd (1962)
  ***

  Původní novelu jsem nečetl, ale dokážu si představit, že mohla být zajímavější. Přeci jenom udělat z krátké novely celovečerní film... Dochází zde tedy ke zbytečnému protahování, děj je předvídatelný/zápletka jednoduchá. Černobílé provedení filmu podle mě přidalo. Jednoduše - neurazí, ale ani žádný zázrak takže 3*. Dokumentaci doby a určité poselství/myšlenku, které byli zřejmě obsaženy v novele se podle mě podařilo přenést i do filmu.

  • 1.7.2009  12:56

  Na jednu stranu pěknej pohled do zákulisí, do domu a soukromí Jacksona. Na druhou stranu bulvární odpad. Dokument obsahuje spoustu zajímavejch interview a záběrů z Neverlandu... Ale taky ubohý bulvární komentáře. Snaží se řešit milionkrát propíraný kauzy. Moc objektivní to teda neni... Nicméně Jackson podle mě dobře obhájil a popřel veškerý kauzy.

  • 31.12.2008  23:21
  Báječný nový svět (TV film) (1998)
  ****

  Patřím mezi obdivovatele původní knihy, takže jsem si film nemohl nechat ujít. Jeho hodnocení je proto pro mě o něco složitější. Můžu srovnávat s knihou, která by dostala 5 hvězdiček s přehledem (nejvíce mě na ní zaujalo na kolik tato "utopie" budoucnosti odráží dnešní svět a přitom je knize už přez 70 let). Myšlenky a příběh knihy samozřejmě nemůže film obsáhnout. Možná bych až zas tak nesouhlasil s tím, že je zpracování věrohodné. Nejen závěr filmu byl pozměněn... Jinak bych filmu neměl moc co vytknou - možná ještě ty kostýmy, ale to je otázka osobního vkusu... Když bych se pokusil uvažovat jako někdo kdo knihu nečetl, možná by se mi film líbil víc, protože je prostě dějově bohatý, ztvárnění "našeptávání" a predestinace je zajímavé a navíc bych si snad i odnesl nějaké ty zajímavé myšlenky a poznatky jako v případě knihy. Za odchylky od původní knihy, ztvárnění divochů - kostýmy, proto strhávám 1 hvězdu...

  • 20.12.2008  23:04

  Velmi zdařilý film podle legendární knihy. Atmosféra se nezapře naopak je umocněna filmovou patinou. I v dnešní době plné počítačových efektů totiž film působí velmi věrohodně. Ty dvě hodiny utelky jako voda. Příběh se skutečně musí brát z pohledu 19. století, protože jinak by v dnešní době, kdy jsou velryby na pokraji vyhynutí, působila zápletka poněkud malicherně a odpudivě.

  • 19.12.2008  18:39

  I po 50 letech bohužel stále aktuální myšlenka a možná ještě aktuálnější než kdy před tím. Práve proto se mi zdá smutné, že tenkrát mohli brát děj mnohem vážněji než dnes. Evidentně podle některých komentářů si film nezaslouží lepší hodnocení pokud neobsahuje dostatek násilí a laciného napětí. Tenhle film má prostě poselství a myšlenku, kterou bohužel právě ti, kterých se nejvíce týká nechápou. Po stránce režie, hereckých výkonů, ... není co vytknout takže za zajímavé efekty, ztvárnění a poselství hvězdička navíc, což dělá 4×*.

  • 28.11.2008  19:08

  Labyrint lží mě kapku zklamal. Čekal sem od toho víc, čekal sem nadprůměr. Asi bych nejvíc zkritizoval scénář a režii. Občas sem se chvilku ztrácel v ději a přišlo mi, že to tak nemělo působit, protože děj a zápletka je vlastně hrozně triviální... Popis na csfd vypadá mnohem lákavějc. Na jednu stranu to bylo dobrý - akce, efekty, a hlavně aktuálně vděčný téma, terorismus... Právě proto, sem od toho čekal těžkej nadprůměr a ne jen film, kterýmu může konkurovat spousta filmů o terorismu, který byly natočený před rokem 2001. Místy se odkazujou na skutečný události a organizace, ale jinak je to myslim fiktivní... No a hlavně to neni ani tak o terorismu, ale o "labyrintu lží"... Trochu pozitivně mě překvapilo, že ačkoliv je to americkej film tak se tam snažej poukázat na negativní přístup k Blízkýmu východu... Že teroristi nejsou všichni arabáči, ale jen určitý organizace vedený šílenci. Klady: pohled na kulturu, výbuchy, mučení a závěrečná scéna, která se podobá těm co známe z TV zpráv (jak tam teroristi popravujou před kamerou nevinný amíky) Zápory:průměrnej triller, první polovina filmu je o ničem, v druhý půlce se teprv začne rýsovat děj, "láska" je tam zapasovaná dost kýčovitě, pokud jste viděli film Nepřítel státu tak pro vás nejspíš budou ty "záběry z družic" působit trochu divně...

  • 21.11.2008  22:35
  Ararat (2002)
  ****

  Tento film mě velmi mile překvapil. Váhám mezi 4-5 hvězdami, ale jelikož sem škrt, dám jen 4. Líbilo se mi, že děj nebyl jen o genocidě, ale při tom to bylo jasně stěžejní téma. Působění filmu bylo umocněno zinscenovanými historickýmy scénami, které ovšem nebyly do filmu kýčovitě zasazeny jak tomu bývá jinde. Film ve filmu v tomto případě posloužil velmi dobře. Kladně hodnotím, že film nebyl jen jakousi dokumentací genocidy, ale především rozebíral postoje potomků přeživších... Film co vám rozšíří obzory...

  • 17.11.2008  22:55
  Občan Havel (2007)
  ****

  Absolutní souhlas s komentářem od "nagasadow8". Přesto dám o jednu hvězdu víc, protože mi film přišel jedinečný - díky jedinečným záběrům. To je jeho největší a asi i jediná výhoda. Na druhou stranu je jen těžko dokumentární a za pomoci TV Nova jen těžko nestranný... Kdyby byl film pojat více objektivně a dokumentárně, dostal by jasných 5 hvězd. Bohužel tomu tak není, ale i tak stojí za to se podívat na momentky z těch divácky nejzajímavějších okamžiků začátků České republiky.

  • 15.11.2008  13:53
  Svatyně (TV seriál) (2008)
  **

  Tuším, že to byl první internetový seriál. Nebylo to špatný, ale občas byl znát menší rozpočet... Příběh taková normální fantasy blbost. Všimli si toho televize a jedna z nich to koupila, takže to teď běží jako normální TV seriál, kterej má prej docela úspěch. Tomuhle internetovýmu seriálu, ale nemůžu dát víc jak 2 hvězdy.

  • 12.11.2008  21:18

  Dost slabej příběh na téma, který bylo už mnohokrát opraný. Pár vtipnejch scének tam je, ale ztrácej se v celkový slátanině, kterou prolínaj záběry z nějaký Futurama hry... Je to prostě asi video jen pro skalní fandy Futuramy, kteří chtějí pro zajímavost vidět, jak by to vypadalo ve 3D.

  • 24.10.2008  22:08
  Paranoia (2007)
  ***

  Řekl bych povedený film, ačkoliv zřejmě nejsem cílová skupina... Zpracování prostě nemůžu nic vytknout. Všechno působilo tak jak zřejmě mělo. Kdybych byl starší nebo žena před prvním porodem, asi by to na mě zapůsobilo o něco víc, dal bych 4 hvězdy a měl bych nahnáno :-) Vcelku působivé ztvárnění důsledků pokročilého stádia paranoi... Milovníci akčních amerických trháků se budou s největší pravděpodobností nudit...

  • 10.10.2008  22:53
  Brouk (2006)
  ***

  Určitě zajímavý film, ikdyž docela chápu, že pro některé lidi nepochopitelný, nudný a nestravitelný. Není to klasický holywoodský trhák, ale divadelní základ se nezapře. To je možná hlavní nedostatek filmu. Trochu jako bych seděl v divadle, jako by to byla natočená divadelní hra a jako samotný film nic moc zvláštního oproti hře nepřináší. Snad jen pár velmi zajímavých režisérských kousků (např. závěr postelové scény). Herecké výkony zaujmou určitě každého. Celé se to odehrává v jednom bytě (jen snad v jednu chvíli v obchodě) a to možná umocňuje tu divadelní atmosféru. Samotný příběh je vcelku zajímavý - co všechno dokáže paranoia... Možná bych původní divadelní hru ohodnotil na 5 hvězd, ale k tomuto filmu jsem váhal mezi 3-4... Přeci jen to asi mohlo být o něco lepší, otázkou je jestli by to nebylo ještě více na úkor atmosféry. Takže 3 hvězdy, ale určitě to stojí za to...

  • 29.9.2008  18:55
  Věda je zábava (TV seriál) (2004)
  ****

  Bohužel už mě tento seriál věkově docela míjí, ale i tak jsem náhodou zahlédl všeho všudy asi 2 díly. Když jsem je viděl, říkal jsem si: "Škoda, že to nevysílali za mých mladých let. Určitě by to byl můj oblíbený seriál." Pro zvídavé, hravé a tvořivé děti jako stvořené. Nejen, že si mohou sami vyrobit několik zajímavých věcí, ale při tom také pochopí základy fyziky.

  • 26.9.2008  22:10

  Jako příznivce filmů "Mlčení jehňátek", "Hannibal" a "Červený drak" jsem si film nemohl nechat ujít. Vždy jsem chtěl vidět jak to s tím Hannibalem vlasně bylo od začátku. Tím mě film nezklamal. Člověk tak nějak musí pochopit, že když je to film o jeho dospívání, nemůže v něm hrát samotný Anthony Hopkins. Problém byl však ve zpracování. Zdá se mi, že se tvůrci snažili chvílema omluvit jeho chování a chvílema odsoudit. Nezapůsobilo však ani jedno, natož kombinace. Od poloviny se mi začlo chtít spát, protože se dal děj lehce předvídat - prostě najde koho potřebuje a pomstí se. Moje očekávání se bohužel naplnilo. Žádný dějový zvrat, nuda.

  • 24.9.2008  12:10
  Síla umění (TV seriál) (2006)
  ****

  Musím se přiznat, že zrovna neoplývám úžasnými znalostmi z oboru umění. Přesto se vždy rád něco zajímavého dozvím a přiučím. Právě pro někoho takového zřejmě začala BBC se svými "hranými" dokumenty. Laika možná spíše upoutá dokument v němž uvidí herce, který ztvárňuje například Vincenta van Gogha, nežli suchý dokument plný faktů. Pro většinu populace jsou tak tyto dokumenty mnohem zajímavější. Nedivil bych se, kdyby však člověk znalý tématu vyhledával raději něco jiného.

  • 19.9.2008  22:24

  Slyšel jsem, že jde o první díl trilogie. Jako samotný film prostě průměr. Snad budou další díly lepší. Především mě totiž zaskočila samotná existence takového super mega agenta - nepůsobí to vůbec realisticky a věrohodně. Pokud to tak má být, potom v pořádku. Jinak mě prostě nic nezaujalo, ale špatné to není.

  • 5.9.2008  17:03

  Tento film je naprostá hovadina. Jednoduše je tak příšerně stupidní až si ho zamilujete. Na něco takového je samozřejmě potřeba ta správná nálada. Onen motiv Sněhurky a sedmi trpaslíků je nakonec skutečně jen motiv. Neřekl bych, že jde o pouhou parodijní adaptaci pohádky, což je samozřejmě dobře. Děj totiž samotnou pohádku jen zdánlivě připomíná, ale jinak se drží svého. Humor je jednoduchý, ale za to účinný. Stačí debilní úsměv jednoho z trpaslíků nebo pošahaná písnička... Kulisy jsou líbivě pohádkové, herecké výkony někdy až obdivuhodné. Prostě jedna z nejlepších komedií podobného ražení.

  • 3.9.2008  11:11
  Screamers (2006)
  *****

  Screamers je dokument, který se ani tak nesnaží zmapovat historická fakta, ale spíše zviditelnit danou problematiku. Pokud hledáte historicky hodnotný dokument, doporučuji spíše snímek "Arménská genocida" z roku 2006. Cílem Screamers je jednoduše rozšířit povědomí a to se mu daří. Film byl promítán v kostelech a chrámech, kulturních institucích, komunitních centrech, na univerzitách a ve školách. Tvůrci uspořádali promítání pro OSN, kongres USA, britský parlament a evropský parlament. Navíc vyšel na DVD, které vlastní nejedna škola. Nedílnou součástí je samozřejmě skupina System of a Down, která se skládá z potomků přeživších Arménů. Skupina vytvořila část soundtracku a každý z členů poskytnul interview. Zpěvák Serj Tankian navíc vyzpovídal svého dědečka, který v dokumentu popsal jak přežil genocidu. Z pohledu fanoušků skupiny jde o ojedinělý snímek, který by spadal do kategorie "povinná četba", protože skutečně obsahuje nejen exkluzivní záběry z koncertů, ale také interview v tourbusu a velmi osobní pohledy členů skupiny na celou problematiku (DVD navíc obsahuje mnoho exkluzivního materiálu). Oni jsou totiž těmi "Screamers", čili lidmi, kteří se snaží upozornit svět na tyto hrůzy a předejít dalším genocidám. "We all should be Screamers." zazní ve filmu. Není to však jen o této kapele. V dokumentu uvidíte spousty hrůzostrašných záběrů na tlející těla v Darfuru nebo Rwandě. Svůj názor poví také Samantha Power, profesorka z Harvardu, která získala Pulitzerovu cenu za knihu Problem from Hell. Překladatelka FBI Sibel Edmonds řekne, proč zřejmě ještě vláda USA neuznala Arménskou genocidu. Uvidíte také jeden z posledních rozhovorů se známým novinářem Hrantem Dinkem, který byl krátce po tom za své názory zavražděn tureckým studentem. To a mnohé další, jednoznačně za 5 hvězdiček.

  • 25.8.2008  20:26
  Tunel smrti (2005)
  *

  Po stránce režisérské a po stránce kamery docela zajímavý film. Obsahuje spoustu nápadů a zajímavých záběrů. K hororu se takovéto efekty docela hodí. To by bylo v pořádku, kdyby děj stál alespoň za něco. Jednoduše jediné co se mi alespoň trochu líbilo bylo těch pár zajímavých záběrů a efektů. Za ně jednu hvězdičku.

  • 25.8.2008  20:15
  Márnice (2005)
  odpad!

  Stále ještě nevím, jestli šlo o horor nebo o komedii. Bohužel jako ani jedna z možností to nezafungovalo. Naprosto příšerný konec filmu udělal definitivní tečku.