• Pohádka

Ladíme! (2012)

Tak trochu na stejné brdo jako Let's Dance a jemu podobné filmy. Tvůrci se asi rozhodli, že po úspěchu, jaký s sebou strhl seriál Glee, jsou pěvecké sbory přesně to, co americký konzument vyžaduje. Ale přeci jen je třeba se v něčem lišit, a tak zaměníme středoškolské za vysokoškolské sbory, aby film byl snesitelný i pro dospělého diváka. Jako jasně, dá se u toho vydržet celou dobu, moc se asi nezasmějete, ale až taková hrůza jako jemu podobné béčka to není. Oceňuji rendition No Diggity a že se nás filmaři rozhodli díkybohu ochudit o "vítěznou" scénu s předáváním trofeje. Jinak jedním slovem - průměr.

Láska je láska (2012)

Proti tomuhle filmu opravdu nic nemám. Není to určitě film, který má ambice aspirovat na Oscara a pokud to tak bereme, tak proč ne?! Dávám tři hvězdy především za duo Stašová - Vetchý, protože při jejich scénách jsem se válela smíchy. Je vidět, že jejich herecký um nemá hranic. Humorná stránka rozhodně převažuje nad tou dramatickou. Na víc než 65% to asi nevidím.

Spisovatelé (2012)

Hrozně moc dlouho jsem přemýšlela, jak tenhle film ohodnotím. Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale upřímně, když se ohlédnu zpětně, jak film zapůsobil na mé emoce, tak jsem z něj tak odvařená nebyla. Celkem dobré herecké obsazení a jak to tak většinou bývá, opět nesouhlasím s tím, že Jennifer Connelly byla nejslabší. Naopak ačkoliv jsem se na ni těšila nejméně, překvapila mě nejvíce a její přirozený projev bez zbytečné melodramatičnosti se mně líbil. Co musím filmu jednoznačně vytknout je prvoplánovost. Naprosto každou scénu odhadnete dopředu, ničím vás to nepřekvapí, nešokuje, nevyrazí dech....prostě to tak plyne a divák už je smířen, s čím scénaristi dále přijdou, že se nechává unášet v jisté agonii a kouká a je to v pohodě...ale bez emocí. Naprosto mě to nikde nevyvedlo z míry, a to není podle mého zrovna kompliment. Prostě si nemůžu pomoct a ačkoliv jsem původně odklikla čtyři hvězdy, musím to změnit a být upřímná. Pro mě celkem příjemný, ale průměrný americký romantický snímek....

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Carol to perfektně shrnuje v 1:02:02: ,,What a cliché!" Přesto kvůli poslední 25minutovce se to vyplatí zhlédnout, protože je to docela prdel.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Další z plejády seriálů, který na mě od začátku svým skvělým marketingem nezapůsobil a jehož mediální humbuk mě nestrhl. Tak jsem tu zas po 5 letech od začátku vysílání, abych se podělila o svou zkušenost, že jsem opět neodolala kouzlu komerce a připojila jsem se ke stádečku. Né, teď vážně. Upřímně mě prostě GOT nelákal a ačkoliv jsem moc o námětu seriálu nevěděla, nezaujala mě ani ta trošku, co jsem do té doby postřehla. Jednoho dne ale prostě skončí všechny vaše oblíbené seriály a přemýšlíte, že byste se položili do něčeho kvalitního. A tak jsem skončila u Game of Thrones. Nutno dodat, že jsem moc neočekávala a upřímně jsem po půl hodince prvního dílu myslela, že u ní má pouť do Západozemí končí, nicméně posledních 15 minut mě přimělo k tomu, že jsem mu dala ještě jednu šanci. Skončilo to tak, že jsem za 3 dny zhlédla všech 5 sérií, end of story. Trůny musím rozdělit na jednotlivé série, jinak to prostě nejde! Season 1 - Nebyla to láska na první pohled, ale opravdu pevný vztah se buduje postupně. Každý díl mě děj bavil víc a víc, nemluvě o výpravě, kostýmech, dialozích, no prostě paráda. Dala bych takových 95%. Season 2 Překvapivě druhá řada mě nezasáhla tolik jako ta první, ale stále si držela svůj vysoký standard. Především jsem stále byla v napětí a pokaždé mě scénáristi překvapili - 85%. Season 3 Nevím, proč ale nemůžu souhlasit s některými kolegy, trojka mně zase připomněla ten spád, který měla první série a možná se mně tahle série líbila nejvíc. Velké zvraty a posuny postav. Nicméně bych vytkla možná to, že v průběhu série to byl trochu čajíček a pak vlastně všechno vzrušení napráskali do posledních 2 dílů. Navíc si myslím, že i s vraždami se mohlo nakládat úsporněji vzhledem k zápletce pro nadcházející série. Dávám opět 95% Season 4 Doposud nejslabší série si troufám říct. Kromě smrti Joffereyho si moc z téhle série nepamatuji, ale vím, že se mně stalo, že jsem u pár dílů některé scény přetáčela, protože už se ty dialogy a scény táhly jak smrad. A vlastně jsem už cítila, že scenáristé nemají děj už moc kam posouvat, pokud nechtějí udělat radikální konec. Propad na 60% Season 5 I ze zatím poslední série mám smíšené pocity. Například poslední díl byl opravdu překvapivý a napínavý. Nicméně byly opět díly, kde mně přišlo, že bylo jen zbytečně utraceno několik tisíc dolarů a divák by se bez nich klidně obešel. Trochu lepší než čtvrtá sérka, takže 70%. Suma sumárum u GOT platí rčení Méně je někdy více! Kdyby možná seriál splaskl dohromady na čtyři série, tak by tvůrci udělali mnohem lépe, ale bohužel se domnívají, že seriál bude stále dojná kráva. Nejvíc prodlužovaná dějová linka je definitivně s Daenerys. Marně jsem doufala, že v páté sérii skončila v Západozemí, nestalo se tak, což indikuje, že ani šestá řada seriálu nebude jeho tečkou. Jenže by mě zajímalo, kdo jim asi v 7 sezoně zbude? Další dějová linka, která je nekonečná je ohledně stále prchající Aryy Stark. To už mě bohužel taky moc nebaví a pokud by se měla stát v budoucnu stěžejní postavou, což seriál již delší dobu naznačuje, mohli by ji tvůrci také konečně usadit. Jediný příběh, který se v budoucnu momentálně může rozvíjet je asi ohledně Tyriona, kterého mimochodem naprosto zbožňuji. Pokud jeho po cestě někde usmrtí, tak tím ukončí určitě i mojí cestu seriálem, protože bez něj už by zhlédnutí dalších dílů poztrácelo jakýkoli smysl. A jak prochází postavy postupnou proměnou (ale aspoň ta hrstka, co vždycky na konci série zbude), tak i já procházím jakýmsi různými citovými proměnami k nim. Pro mě nejvýraznější změnou prošla rozhodně dvojice Sansa - Jamie, který jsem ze začátku nemohla oba vystát a v průběhu seriálu jsem si k nim poměrně našla cestu, nicméně moje oblíbená trojice je již zmiňovaný Tyrion, Sníh a Matka Draků!

Kamarád taky rád (2011)

Hned na začátek se přiznám, že ve mně převládl ženský pud a film jsem si pustila hlavně kvůli Timberlakeovi. Jednoduše mám pro něj slabost. Nedávala jsem moc šance tomuto filmu, a proto jsem do něj ani nevkládala žádné naděje. Každopádně energický začátek mě překvapil. Tento film rozhodně musím odseparovat na dvě poloviny. Na tu první, kde film měl spád, vtip, byla to komedie, mělo to erotický náboj a rozhodně se člověk nenudil. Konečně nějaký nekonvenční film svého druhu. Tady by film ode mě možná dosáhl až na hranici 80%. Jenže přišla druhá polovina filmu, která to vygradovala s příletem do L.A. Nuda, nuda, nuda a typická romantická melodramatická srajda, jako sto padesát dalších natočených. Byla jsem zklamaná a konec byl pro mě jednoduše plytký. Druhá polovina by klesla nejméně na 40%, ne-li níž. Suma sumárum filmové hodnocení čtenářů by odpovídalo i u mě. 70%-průměr. Rozhodně v žánru romantické komedie to patří k nadprůměru v posledních pár letech, přesto z toho Oscar nečouhá :D Ještě musím ocenit nestranně herecký výkon Timberlakea. Vzhledem k tomu, že je to zpěvák a ještě jsem s ním doposud žádný film neviděla, byla jsem příjemně překvapena a Mila Kunis to jen pěkně dokreslovala. Oba se poměrně dobře doplňovali a ještě velikou radost mně udělalo vidět na plátně Bryana Greenberga, i když měl jen malý štěk.

Nedotknutelní (2011)

Sociální utopie? Právě vůbec ne! Film se vymyká konvencím a jsem ráda, že právě takovýhle film natočili "žabožrouti". Není přehnaně afektovaný, nehraje prvoplánově na city a není to zkrátka a dobře žádnej americkej slaďák. Už několikrát jsem se přesvědčila, že Francouzi komedie dělat umí a i když je mému srdci o něco blíže britský humor, tak Francouzi jsou schopni film pojmout multižánrově na vysoké úrovni a vybalancovat ho, tak, aby to nebylo přestřelené, ale je tam od všeho trochu. Přesto, že tu určitě převládá komediální element, kdy jsem se smála od začátku do konce, až jsem se doslova za břicho popadala, líbí se mně ta reálnost příběhu Nenašla jsem nic, čemu bych nevěřila, že se v opravdovém životě může či nemůže stát. Herecké výkony mně byly téměř všechny sympatické a jak už to tak u francouzských snímků bývá, film nepostrádal glanc a šmrnc. V mých očích 90% s přehledem!

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Pohádka byla sice celkem bohatě nabitá dobrými herci, ale ty dialogy byly vážně otřesný místy. Upřímně mně na tom překvapivě nejméně vadil právě Klus, na rozdíl od té zrzky. A vůbec celkově se mně scénář nelíbil.

Zkus mě rozesmát (2011)

Hrozná nuda, kterou jsem viděla desetkrát jinak....a navíc mnou neoblíbený Adam Sandler, jehož herecké umění mě asi nikdy nepřesvědčí. Takovýhle filmy nemusím vidět ani za deštivého nedělního odpoledne doma. Filmy tohohle typu nemusím totiž vidět vůbec.

Železná lady (2011)

Totální zklamání. A upřímně se stále rozmýšlím, jestli nedám jenom dvě "michelinský". Rozhodně nedoporučuji koukat na film v ČJ. Já to udělala a i když mám Zlatu ráda, jak dabuje, v téhle roli její výkon Meryl pro mě hodně ubral z hodnocení. Po zhlédnutí kousku v AJ jsem musela přehodnotit, že opravdu je to v originálním znění jiná káva. Na druhou stranu se musím přiznat, že stále to pro mě nebyl ten vysoký standard, na který jsem u Streepovky zvyklá. Miluju ji a bůh mi odpusť, ale tohle pro mě byla její z nejslabších rolí, alespoň co se týká výrazového ztvárnění a věrohodnosti. Byly tam pasáže, které byly brilantní, ale pak to přešlo v opravdu až přehrané momenty. Oscar už jen z principu, o jakou roli jde a kdo ji ztvárnil. Když už nedostala Oscara za Madisonské mosty, nevím, proč by ji měla dostat za Iron Lady! A k samotnému filmu....docela se mimořádně schoduji s verbalem. Film byl neprosto chaotický a zmatený, poměrně nudný, retrospektivní záběry pro mě postrádaly jakýkoliv hlubší význam a smysl. Mám ráda životopisné filmy, ale myslím, že v tomto případě opravdu mohla být odvedena mnohem pečlivější práce