Volpone (2003) (TV film)

Klasická renesanční komedie natočená v renesančních kulisách a kostýmech. A navíc s klasickým francouzským obsazením. Děj se odehrává v italské Neapoli, ale film se točil v Portugalsku a ve Francii. Pár ctihodných občanů se nechá napálit lišákem Volponem a jeho vychytralým sluhou. Dobrá zábava pro zimní podvečer.

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Proč dávám jen tři hvězdičky? Ve filmu hrají výborní herci.... divadelní předloha je vynikající... Jenže ve srovnání s předchozí wildeovskou adaptací Ideální manžel mi tohle dílko připadá tak nějak ploché. Spíš sled vtipů než opravdová komedie. Prostě pokaždé to nevyjde na 100%.

Ježíšek je neřád (1982)

Na filmu je trochu znát, že je natočený podle divadelní hry ( a ta se mi líbí o něco víc). Všichni členové Splendid jsou výborní. Třešničkou na dortu je výkon Gérarda Jugnota. Ten je prostě nazapomenutelný! Ježíšek je neřád!

Květinové děti (1981)

Film si bere na mušku "květinové děti" a měšťáky a dává jim co proto. Nic pro náročného diváka, ale dobrá komedie.

Elle voit des nains partout ! (1982)

Parodie na všechny možné francouzské pohádky a plus ještě na Bídníky. Úplně šílená záležitost. Trochu jako humor Monty Pythonů.

Touha po zlatě (1993)

Komedie, která splnila má očekávání - pořádně jsem se zasmála! Lakomci jako jsou hrdinové tohohle filmečku vážně stojí zato.

Strážní andělé (1995)

Jedna z nejlepších francouzských komedií 90. let. Clavier a Depardieu jsou skvělá dvojka - malý pan farář a obrovitý majitel nočního podniku - klasický základ pro dobrou komedii. Navíc jejich hlášky jsou nezapomenutelné - a v tom je pro našince trochu problém - chce to vidět ve francouzštině. Dost věcí jsou jen těžko přeložitelné slovní hříčky. A pak je tam i dost odkazů na francouzské reálie. Nenechte si ujít závěrečné titulky. "Nebreptej, Gérarde!"

Napoleon (2002) (seriál)

Pár filmů o Napoleonovi jsem už viděla, ale tenhle televizní miniseriál je jednoznačně nejlepší. Nevadí mi, že si občas scénáristé spojili dvě bitvy dohromady, sem tam šoupli s daty atd. Především geniálně obsadili Christiana Claviera jako Napoleona. To byl od Depardieua šťastný nápad oslovit právě jeho (při natáčení Bídníků). Možná by se dal sehnat někdo velkému císaři víc podobný, ale Clavierův Napoleon je kousavý, vtipný, inteligentní, sexuálně přitažlivý, geniální, smutný, zoufalý, dojemný, prostě neobyčejný. Clavierovi věřím, že se někdo takový stal v pětadvaceti generálem a v pětatřiceti císařem. Rosselliniová mu zdatně sekunduje jako Josephine. Nikdo další už nemá zdaleka tolik prostoru, ale řada menších postav je obsazená (podle mě docela zbytečně - ale byznys je byznys) známými herci.

Pravá ruka (1987)

Drsná a neobvyklá love story. Mladý lord Harry (Everett), který trpí nevyléčitelnou a v 19. století smrtelnou cukrovkou, miluje Sarah dceru místního lékaře. Po amputaci pravé ruky si najme kočího Neda (Weaving), se kterým se přátelí. Harry by si rád vzal Sarah, ale neúprosné zákony dědičného zatížení by jejich dítě nepochybně odsoudili ke smrti cukrovkou. Ovšem je tu přítel Ned ... Podle mého skvělý nízkorozpočtový film s originálním scénářem a výborným obsazením. U nás uvedeno pod názvem Pravá ruka.

B. Monkey (1998)

Skvělý nízkorozpočtový film. Je docela možné, že na podlaze skončili scény s Rupertem Everettem a Jonathanem Rhys-Meyersem. Jestli to tak je (a doba výroby filmu tomu opravdu napovídá), tak nás tvůrci připravili o šlehačku na dortu. Ani z amerického DVD se to ale nedozvíme, protože takhle levným filmům se přílišná pozornost nevěnuje. Škoda!