Na Větrné hůrce (1939)

Jedním slovem dokonalé... až na ten kalifornsky přerostlý vřes :-)

Spartakus (1960)

Je to už téměř padesát let a tenhle film má pořád své diváky (velké díky restaurátorům)... Koupila jsem si "criterionské" dvoudiskové vydání, které u nás vyšlo, hlavně kvůli Laurenci Olivierovi. Ční v obsazení tohoto filmu nade všemi! Po deseti letech (úspěšné kariéry v Anglii) se vrátil do Hollywoodu, aby přijal roli římského politika a vojevůdce Crassa - s falešným 'římským' nosem, pravou jizvou nad horním rtem (nehoda při natáčení Jindřicha V.), ale především plný energie (konečně skončilo jeho letité utrpení a rozváděl se se svou milovanou leč maniodepresivní manželkou Vivien Leigh). Jeho Crassus není vůbec černobílý. Chyba myslet si, že jde o klasicky zápornou postavu. Zamilovaný doposud jen do své představy Říma se zamiluje - podivně a nešťastně - do Varinie, která mu může patřit, ale jeho city nikdy opětovat nebude. (Souhlasím s názorem, že Varinia byla špatně obsazená. J. Simmons se na roli vůbec nehodila.) Víc než pověstná vystřižená scéna koupele (s dost rozpoznatelným hlasem A. Hopkinse - je mi líto, ale je to tak) mě zaujala pozměněná scéna zabití Draby. Krví poskvrněná tvář byla na tehdejší cenzory moc... Jsem zaujatá a proto můj názor berte jako zaujatý. Víc římských scén a méně 'budovatelských' otrockých scén by filmu prospělo. S obsazením Kirka Douglase jako Spartaka si nejsem jistá, ale film by bez něho nejspíš nevznikl a takže tak.

Laurence Olivier: A Life (1982) (TV film)

Zásadní dokument o životě a díle sira Laurence Oliviera. Stejně jako ve své knize, i zde hovoří velice otevřeně a zábavně.

Michael Clayton (2007)

Konečně zas jednou film "pro dospělé". Neodtrhla jsem oči. Napínavý děj, třírozměrné a uvěřitelné postavy. Situace, do které se člověk snadno dostane, pokud pracuje pro nemorální šéfy a pokouší se přežít v tomhle světě za každou cenu. Bravo!!!

Richard III. (1995)

Tenhle Richard III. mě dostal. To je film, který vám prostě nedá vydechnout. A ten konec...

Will a Grace (1998) (seriál)

Opravdu komický oddechový sitcom, který se netváří jako studnice životního moudra. - (např. Přátelé, rádoby poučná nuda, u které jsem se moc nezasmála a tak se koukla jen na pár dílů kvůli hostujícím hvězdám). - Navíc pohlední herci v bezvadných kostýmech od nejlepších návrhářů :-) Překladatel musí dostat pochvalu - dialogy se hemží slovními hříčkami a nepřeložitelnými vtípky. Vážně mu nezávidím jeho práci ... Horší už to bude s názvy dílů... Co se dabingu týče, nevadí mi, je to prostě dabing.Třeba Megan Mullally má nenapodobitelný hlas. Vzpomeňte si na její duet s Trumpem coby vidlákem :-) Zajímalo by mě, který díl byl v Británii nepřístupný do 15 let. Jestli můžete, koukněte se na originál, je to ještě vtipnější než se na český poslech zdá.

The Tenant of Wildfell Hall (1996) (seriál)

Výborná adaptace. Pět hvězdiček za sexy Ruperta Gravese umírajícího na tuberkulózu.

Pokání (2007)

Silný příběh tak britský tak neskutečně britský až to není možné...

Jeeves and Wooster (1990) (seriál)

Who ho. Ukázka perfektního převedení literárního díla do audiovizuální podoby. Od výborných scénářů po skvělý casting. Jestli jste fanoušky povídek P. G. Wodehouse o Bertiem Woosterovi a jeho sluhovi Jeevesovi, tak neváhejte. Hugh Laurie je geniální představitel dobrosrdečného člena klubu "Trubců" s věčně vykulenýma modrýma očima a otevřenou pusou. Navíc hraje a zpívá užasné dobové písničky. A Stephen Fry je zas úžasný představitel mimořádně inteligentního člena klubu Ganymed pro "gentleman's gentlemany". Pip pip.

The State Within (2006) (seriál)

Napínavý konspirační thriller určený inteligentnější části tv diváků.