Inspektor Rebus: Zraněné duše (2001) (TV film)

Klasická britská kvalitní detektivka s mým oblíbeným Johnem Hannahem v roli inspektora Rebuse.

Nevinný spánek (1995)

Skvěle obsazený televizní thriller o korupci. Kdysi jsem viděla v české televizi a ráda bych to ještě někdy viděla.

Good (2008)

Film natočený podle stejnojmenné divadelní hry britského dramatika C.P. Taylora z roku 1981. Snímek je srdeční záležitostí herce Jasona Isaacse, který jako britský žid s východoevropskými kořeny zažil rasistické útoky. Viggo Mortensen nebyl první volbou pro hlavní roli, ale chopil se jí znamenitě.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Předesílám, že film jsem viděla s titulky a díky bohu nemusím hodnotit český dabing, brrr. A taky, že jsem velký fanoušek knih, ale přesto nejsem ortodoxní. --- Čtyři hvězdičky , neboť spousta věcí mě mile překvapila. Ale bohužel mě i spousta věcí zklamala. A to především nevyvážené množství "teenagerovských" scén oproti hledání viteálů a pátrání po tom, kdo je Princ dvojí krve. Film má příjemně temnou a zatraceně potterovskou výpravu. Škoda té odbyté jeskyně. Ale jak už to bývá, vystřižené záběry na DVD hodně (DOUFÁM) napraví a dočkáme se scén, které padly za oběť ohledů na věk mladistvých diváků. Snad se tam najde i něco o Voldemortově původu. Škoda, že se nesestříhá 5 hodinová "verze pro dospělé" :-)

Aféra Thomase Crowna (1999)

Čistě oddechový svižný filmík. Ale jistě. Inteligentní diváci si povšimnou chyb v kontinuitě. A asi je napadne, že pachatel se dá přece usvědčit podle otisků... Ale od toho je tady krásná ústřední dvojice, vkusně natočená erotická scéna, vtipné hlášky a nádherná exotika. Na tenhle film se dá koukat víckrát. Osobně se vždycky ráda podívám na Pierce Brosnana v rouše Adamově:-) OK. Tak seriózně. Tenhle modrooký a černovlasý irský fešák umí nejen hrát, ale i produkovat dobré filmy. Doufám, že Aféra Thomase Crowna 2 nebude propadák!

Požár nad Anglií (1937)

Scénář by zasloužil úpravy, ale jinak výborný historicko-dobrodružný film pro pamětníky. Krásná ukázka britské předválečné kinematografie. Na práci ve filmu se sešel budoucí královsky hvězdný pár Larry (Olivier) a Viv (Leigh).

Období zkoušek (1962)

Laurence Olivier v citlivém příběhu učitele, který naváže citový vztah se svou žačkou. Jenže zatímco on hledá dceru, ona si myslí, že našla první lásku. Kdesi jsem četla, že Olivier byl podle kritiků v tomhle filmu špatně obsazený. Mně se zdál výborný. Ale lidem se prostě v takových (neheroických) rolích nelíbil (Carrie atd.). Signoretová hraje výborně jako vždy. Dokonale se hodí do role manželky, ke které je manžel poután láskou fyzickou i emocionální. Zbytek obsazení bohužel tak dobrý není.

Poslední legie (2007)

SPOILER!!! Příjemná rodinná FANTASY, která spojuje římské dějiny s artušovskou legendou. Přitažlivý Firth, zlotřilý Hannah, povyrostlý klučina z Love actually, nějaké ty bojové scény. Mně osobně se tenhle film líbí víc než třeba nezáživný Eragon. Btw, srovnání se Spartacem kulhá. Tohle je totiž RODINNÝFILM pro starší děti. A těch opravdu koukatelných moc není.

Sbohem, Bafano (2007)

Výborně (a napínavě) natočený film o vězeňském dozorci, který se sblížil s Nelsonem Mandelou. Není to žádná politická "agitka" jen film natočený podle autobiografického románu. Pokud nevíte nic o životě N. M. tak se mnoho nedozvíte, ale to nebylo ani cílem tohohle filmu. Je to spíš sociální a protirasistické drama. Pokud se vám líbí tento film podívejte se i na snímek "Volání svobody" s Kevinem Klinem, který se rovněž odehrává v apartheidu.

Bratři a sestry (2006) (seriál)

Výborný seriál. Množství postav není vůbec na škodu. Díky výraznému castingu není problém si zapamatovat "kdo je kdo" a co řeší za problém. Ani většina vedlejších postav není černobílá a plochá, jak už to u takových seriálů bývá zvykem. Snad časem odvysílá i nějaká česká televize. Nic proti slovenskému dabingu :-)