Transformers (2007)

Žádná pecka to teda není. Shazují to kýčovité romantické scény (rodinné hodnoty, neubližování lidem, balení Megan), hloupě bojující roboti a pokusy být vtipný. Místy byl příběh tak stupidně šroubovaný, že jsem si pak nemohl pořádně užít ani jinak povedenou akční scénu. Zábava pro hloupé davy dokonalá, já ale potřebuju servírovat i špetku inteligence. Za mě 3,5*.

Drive (2011)

Naprosty souhlas s verbalem. Kycovite lepene romanticke sceny do akcniho filmu. Jedeme autem a koukame na sebe nez dohraje pisnicka... a protoze mame kratkou stopaz, tak si to dame jeste jednou v blede modrem, tentokrat ale bez prcka. Lacine zabery kamery - treba ten z boku na vopici, kdy se po 5 minutach (opet natahujem stopaz) rozvisti svetla a shodi ho na plaz, asi jen tak nezapomenu. Predvidatelny dej (i kdyz me prekvapilo, ze tak brzo zastreli Standarda). Strih jedna scena, strih neco uplne jineho. To je jako pest na oko. Trailer a hodnoceni sliboval hodne. Chvalim hudbu a kdyz uz bylo vrazdeni, tak bylo efektni. Takze mit to 40 minut, vynechat blondynu a netvarit se porad jak mrtvola a pak dam i pet hvezd.

500 dní se Summer (2009)

A ze romanticke komedie jsou jen pro holky...Ztotoznuju se na stridacku s obema postavama a naramne se bavim od zacatku do konce. Palec nahoru za "penis game".

Občanský průkaz (2010)

Nejvic se mi libil ten lidsky a uveritelny scenar. Patou hvezdicku si film nezaslouzi za misty hodne slabe herecke vykony. Ale Machacek a ten maly fasista maji plus za to, jak se mi svirala pest kdykoliv jsem je videl.

Máj (2008)

Depresivní a nudné. Ani všudypřítomné, i když pěkné, kozy film nezachrání.

Bathory (2008)

Naprosto nesledovatelna vypravna brutalni historicka komedie natocena v televiznim stylu. Na filmu jsou pozitivni ctyri veci: [--] reklamni kampan - hlavne trailer a luxusne a americky vypadajici fotky, [--] namet NEpopisujici hrabenku jako nejdrsnejsi vrazedkyni, [--] nekteri, zejmena zahranicni, herci, [--] nahe ceske holky . Ale to, co dela film filmem, tam chybi. Amatersky scenar, amaterska rezie a neschopny producent. Zadne filmove vypraveni - pouze za sebou naskladane sceny bez pokusu o budovani nejake atmosfery (ktera se ale nejakym zazrakem buduje, ovsem jen dokud se tam neobjevi Madl a Polivka, kteri z dramatu udelali trapnou komedii typu Raftaci). A za dabing asi nikdo nedostal zaplaceno. Nemam ani chut sehnat si anglickou verzi, abych zjistil, jestli tam je zvuk lepsi. Cekal jsem, ze to bude blbost, ale tohle predcilo me ocekavani. Nebyt v kine az u zdi, vydrzel bych nejvyse 30 minut.

23 (2007)

Souhlasim s golfistou, ze to neni o cisle 23 a ze scenar ma misty vetsi mezery. Co se ale filmoveho zpracovani tyce, moc se mi libilo.

Zběsilý útěk (2006)

Honba za pistoli? To je trosku slaby pribeh. Ale ta kamera a postprodukce...

Kvaska (2007)

Herci stali zanic, pribeh stal zanic, ale celkove (hlavne diky hudbe) to na me udelalo paradni dojem. Atmosfera filmu je vynikajici.