There's Only One Sun (2007)

Umenie nepozná hranice :). Na mňa to zapôsobilo viacmenej príjemne.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Tak, značne zahanbený, som si konečne doplnil nevídaný filmový rest :). Nič to však nemení na tom, že aj tretí Indián je jedna moc príjemná dobrodružná jazda s ktorou sa nie je možné nudiť. Uvidíme, čo dobré prinesie 19 ročná prestávka po treťom pokračovaní.

Mzda strachu (1953)

Nečítal som síce predlohu a nevidel som ani remake so Scheiderom, ale musím povedať, že originál stojí za nejedno zhliadnutie. Strašidelná stopáž spôsobila, že mi film na disku doslova zapadol prachom a teraz ľutujem. Mzda strachu je veľmi originálna, dobre obsadená a následne aj s prehľadom zahratá a naviac v druhej polovici plná toho najlepšieho napätia a gradácie. Ani som si poriadne neuvedomil a boli tu záverečné titulky.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Mám rád Zemeckisa pre jeho čuch na dobré látky a chuť experimentovať. Mix hraného a kresleného môže odradiť, ale pod taktovkou schopného filmára nie je priestor na obavy. Okrem samotného príbehu a spracovania potešil anglický DeVito Hoskins. Solídny herecký výkon. Prečo potom "len" tri? Osobne som sa už záverečnou polhodinou začal mierne nudiť. Ľahších 70%.

Paprika (2006)

Vizuálna bomba s nápaditým scenárom a rôznymi vychytávkami. Nechápem, ako to niektorí ľudia robia, ale ide im to sakra dobre.

Jdi, žij a někým se staň (2005)

Po zhliadnutí tohto filmu som sa nadobro vzdal svojho zlozvyku, ktorým je fakt, že som si nedokázal umyť zuby bez toho, aby som mal pustenú vodu - a to s dobre silným prúdom. Nechcem tu rozdávať žiadne posolstvá a už vôbec sa neplánujem hrať na "očisťujúceho" misionára, ale fakt ma tento príbeh dostal a opäť raz donútil k zamysleniu. Veľmi smutný a nezávideniahodný osud hlavného hrdinu ma spočiatku dokonale ubíjal, no neskôr som sa aj ja vzchopil a fandil mu. 140 minút aj vďaka bezchybnej práci ľudí - od režiséra, cez hercov až po posledného člena štábu, ušlo ako voda. Pôvodné plné hodnotenie som však nakoniec stiahol, možno kvôli tak trochu urýchlenému a z časti aj "spackanému" záveru, ktorý ma uspokojil v porovnaní s predchádzajúcim dejom len na pár percent.