Barbie (2023)

Tento film nie je pre deti, ako si mnohí podľa názvu môžu domyslieť. Naopak, dospelým môže film dať viac, ako sa na prvý pohľad z toho ružového pozlátka zdá. Obsahovo je dejová linka skôr cielená na ženy - všetky ženy, bez ohľadu na akékoľvek aspekty. Je to taká feel good jazda, až dokým aj Barbie nepreplieska realita, ktorá odráža nástrahy dnešnej doby - niekedy až moc zveličene, ale to bola myslím pointa. Hudobné pasáže boli top (milujem spievajúceho Goslinga), humor trefný, Margot dokonalá. Grete to vyšlo a ja jej ďakujem, lebo sa hneď cítim lepšie na duši.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Na tento dlhoočakávaný "boj" som sa tešila veľmi dlho. Obzvlášť zvedavá som bola na Afflecka ako Batmana, keďže Cavill si svoj sólo film už užil a vieme, že kostým Supermana mu pasuje ako riť na šerbeľ. Ben sa podľa mňa úlohy zhostil super. Nie je to síce už Christian Bale, ale tvoríme tu niečo nové, a Affleck zapadol. Keďže hlavné postavy boli dve, dej nebol jednotvárny, scény preskakovali a udržiavalo to moju pozornosť na maximum. V porovnaní s MoS som si BvS užila viac. Jediná vec, čo mi vadila, bolo vyobrazenie Lexovej postavy. Čakala som serióznejšie vystupovanie. A aby som nezabudla na Wonder Woman - všimla som si, že veľa ľudí sa sťažuje, že jej nebolo dopriaté dostatok priestoru.. Nato že sa film volal BATMAN vs. SUPERMAN dostala priestoru dosť. Kamera bola bravúrna a hudba perfektná! UPDATE (20.8.2016): Po dopozeraní EXTENDED VERZIE som uvažovala nad plným hodnotením!! Super! Všetko do seba perfektne zapadalo a klapalo od začiatku do konca. Stále mi však vadí vyobrazenie Lexa Luthora.. Takže ostávam pri lepších 4*.

Bez kalhot (2012)

Ako žena sa musím brániť tým, že ma všetok testosterón, ktorým to len tak sršalo, zhypnotizoval a preto zvyšujem hodnotenie na lepšie! Som slabá troska, keď som také niečo dopustila, ja viem, idem sa do kúta hanbiť.. aleboooo si očekujem po nete všetkých striptérov z Tampy ešte raz (?) :D Inak ako sorry ale Alex Pettyfer tam ťažko na 19 vyzeral. Ale v tých tangách mu to slušalo ;) Joe bol naj, Matthewov (Dallasov) originálny spev rozhýbal isto nejednu bránicu! :D A chudáci chlapi, čo sa v kine nejakou náhodou vyskytli. Isto sa dlho nespamätajú z toho napichaného výrazu na tvári ich priateľok.

Bídníci (2012)

Očakávania boli. Bodaj by aj nie pri tom obsadení. A ešte pri muzikále. Prvá hodinka dosť bieda. Najväčším svetlým bodom bolo prevedenie "I dreamed a dream" Anne Hathaway. Ostatné piesne boli na jedno kopyto. Ale Hugh na začiatku pecka, úplne ho zbedáčili (v dobrom slova zmysle). Russell Crowe mi prišiel strašne vtipný keď sa tam hral na drsniaka, čo spieva. Po tej prvej celkom rýchlo odbitej hodinke začal príbeh naberať grády. Francúzsko o niekoľko rokov. Malé chlapča Gavroche to celé osviežilo, črtá sa nádejný talent. A samozrejme nesmiem zabudnúť na Eponine! "I don't feel any pain A little fall of rain Can hardly hurt me now." Pridávam na môj imaginárny zoznam obľúbených hrdiniek. Úžasná žena (keď porovnáme, čo mala za rodičov, človek by čakal od nej iné chovanie). "Revolučné" piesne mali šťavu a až do konca si celý film udržal špičku u mňa.. zato neudržal slzy.

Bitevní loď (2012)

Myslím, že tento film bude vždy obecne známy ako "ten film s Rihannou". Taký pohodový priemer to bol - mierne sci-fi, troška humoru, štipka Alexandra (škoda, škoda), trošku viac akčnej Rihanny, veľa lodí, efektov a dramatickej hudby (plus Funeral na konci potešil).

BlacKkKlansman (2018)

Film mi prišiel ako komédia (keď si to porovnám s podobne ladenou problematikou napr. pri Impériu s Radcliffom), bavila som sa dobre. Samozrejme že táto zábava musela v konečnom dôsledku k niečomu vyvrcholiť, aby to malo zmysel - a aby to odrážalo udalosti, ktoré sa stali (btw ak bol Ron za svojich čias fakt takýto týpek, tak klobúk dolu!). Ale celkové ukončenie tohto odľahčeného príbehu mi prišlo ako päsť na oko. Chápem, že chceli tým poukázať na aktuálny problém, ale myslím, že človek, ktorý má záujem o to čo sa deje, si vie spraviť prieskum aj sám.

Blissovy trampoty (2011)

Bezpointový a strašne sa tiahnuci dej s kopou divných ľudí bez kvapky rozumu. Asi do polocičky filmu som nechápala prečo v pozadí hrá hudba, ktorá akoby bola vytiahnutá z Mojej tučnej gréckej svadby. Ešteže sa Lucy Liu pripila a opýtala sa tú "zlomovú" otázku objasňujúcu Morrisov pôvod a tak aj pôvod podivných gréckych melódií. To, že som Blissove trampoty dopozerala len značí o fakte, že som sa nudila a chcela som vedieť či celé toto "dielo" aj speje k nejakému veľkému vyvrcholeniu. A just NIE..

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Komentár môže obsahovať SPOILER: Pred pozeraním Blue Valentine som pôvodne čakala nejakú klasickú romantickú komédiu s happyendom, tak na odľahčenie. Záverečné sekundy filmu ma preto hodne prekvapili, nie však v zlom slova zmysle. Avšak ani vo mne nezanechali 2x príjemný pocit, pretože dejovo to bolo pravdivé až to človeka zabolelo. City predsa nie sú niečo, čím sa môžeme zaručiť doživotne. Nikdy nemôžme vedieť, či o rok, päť, desať, či dokonca päťdesiat nebudeme všetko cítiť úplne inak. A čo nám potom ostáva? Ostať a trpieť alebo ujsť? Čo ak nás ten druhý človek tak neskutočne miluje? Necháme ho ísť? Alebo si vezmeme jeho slzy a ospravedlňujúce slová k srdcu, ktoré obmäkčia? Zaujímavé dejové prelínanie trpkej prítomnosti s dávno odzvonenou idylickou minulosťou. Ryan Gosling perfektný!

Bohemian Rhapsody (2018)

Vedela som, že tento film je stvorený pre zážitok v kine. A ten zážitok bol úžasný. Určite každému odporúčam, ak ešte stíha, nech ide. Kto miluje Queen nech ide, bez výnimky! A ja Queen milujem a moja mama ešte viac, preto som ju "donútila" (nechápte to zle, ona moc do kina nechodí) ísť so mnou. A nepáčili sa nám dve veci: mame tie zuby, čo mal Rami aby vzbudzoval pravý dojem Freddieho predkusu (mamina poznámka: "Ale veď tie zuby až také škaredé nemal..") a mne ten výkon Freddieho pseudomanažéra, ktorý mu chcel tak moc dobre.. ktorý pri ostatným hereckých výkonoch pôsobil ako malá umrnčaná fanynka a neskutočne iritoval. A ešte zamrzelo, že film neskončil na "konci" Freddieho príbehu a koncert Live Aid pôsobil tým pádom ako najväčší vrchol kariéry Queen .. Avšak tieto malé detaily nezmenia fakt, že film sa vydaril, Rami odviedol skvelý herecký výkon.

Boy Kills World (2023)

Film je fajn na oddychový večer, pri ktorom hlavu netreba trápiť. Komickými situáciami ani krvou sa nešetrilo. Najlepšie momenty vzišli z odčítavania z pier! Aj napriek tomu, že film nemá zas tak svetoborný dej, koniec vedel aspoň z časti prekvapiť. A Skarsgård je tento rok IN.