Bídníci (2012)

Očakávania boli. Bodaj by aj nie pri tom obsadení. A ešte pri muzikále. Prvá hodinka dosť bieda. Najväčším svetlým bodom bolo prevedenie "I dreamed a dream" Anne Hathaway. Ostatné piesne boli na jedno kopyto. Ale Hugh na začiatku pecka, úplne ho zbedáčili (v dobrom slova zmysle). Russell Crowe mi prišiel strašne vtipný keď sa tam hral na drsniaka, čo spieva. Po tej prvej celkom rýchlo odbitej hodinke začal príbeh naberať grády. Francúzsko o niekoľko rokov. Malé chlapča Gavroche to celé osviežilo, črtá sa nádejný talent. A samozrejme nesmiem zabudnúť na Eponine! "I don't feel any pain A little fall of rain Can hardly hurt me now." Pridávam na môj imaginárny zoznam obľúbených hrdiniek. Úžasná žena (keď porovnáme, čo mala za rodičov, človek by čakal od nej iné chovanie). "Revolučné" piesne mali šťavu a až do konca si celý film udržal špičku u mňa.. zato neudržal slzy.

Bitevní loď (2012)

Myslím, že tento film bude vždy obecne známy ako "ten film s Rihannou". Taký pohodový priemer to bol - mierne sci-fi, troška humoru, štipka Alexandra (škoda, škoda), trošku viac akčnej Rihanny, veľa lodí, efektov a dramatickej hudby (plus Funeral na konci potešil).

Diktátor (2012)

Aladeen, aladeen!!! :D Ešte teraz sa smejem, keď si vybavím niektoré vtipné scény - a že ich tam bolo požehnane! "You are a really nice man."... "WHAT THE FUCK DID YOU JUST CALL ME!" Takúto aladeen komédiu v kine som už dávno nevidela. Dobre vyhodené peniaze. Trocha to pripomínalo Zohana. Ale Aladeen nie je o nič horší. Ani jeho zaostalejší dvojník - I like goats, I´m so stupid. Everybody hurts prespievané a zvyšná hudba celý dej komicky zaklincovala. Scény s hlavou "Morgana Freemana" boli úplne aladeen!!!

Girls (2012) (seriál)

Hanna, ty sebestredný pracek!! Mala som iba ja tento pocit, pri opätovnom sledovaní? Fakt, miestami by som ju preplesla. Najhoršie, že ani za svet nepochopí, že celý svet sa netočí len okolo nej. Aj keď zase treba oceniť, že postavy a ich charaktery sú fakt reálne vykreslené a nie sú všetci ako z príručky o dokonalosti.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tak nakoniec som samu seba presvedčila, že nejdem odsudzovať niečo, čo som nevidela a dala som Hobitovi šancu.. a fakt to bola neočakávateľná cesta. Ale nie neprekonateľná.

Kuků (2012) (seriál)

Skvelá britská jednohubka. A Andy zase raz dokazuje aký je cvok! :) Asi preto to v druhej sérii bez neho proste nie je vončo. Čo už, nie je Dale ako Dale. Ale Lautner milo prekvapil a musím povedať, že aj pobavil.

Mnoho povyku pro nic (2012)

Joss vždy príde s niečím skvelým, škoda len, že dneska som nemala sily dostať sa do toho "shakespearovského" žargónu.. a bieločierne prevedenie postrádalo viac kontrastu.

Moje nečekané sexuální dobrodružství (2012)

Neškodný a pozerateľný filmík. Postava Jordana mi strašne pripomínala Chucka (Bartowskeho, nie Norrisa :D). Tiež taký ťuťko. "Lesson 5" - tops: "Okay, whatever you just did right there, don't ever do that again." :D

Polibek prokleté duše (2012)

Neoriginálny/predvídateľný príbeh s dobrou kamerou a peknou hudbou (aj obsadením). Neviem ako som sa k filmu dostala, ale nemyslela som, že niekedy uvidím Mila v takejto úlohe.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Prcičky v klasickej zostave opäť späť!!! Malo to všetko čo to malo mať. Jim, Michelle, Kevin, Oz, Finch, Stifler, Jimov táta, Stiflerova máma, Viki, Mia, atď atď a v neposlednom rade Šerminátor!!!! Postavy nechýbali, ba čo bolo ich tam viac než dosť! Scenár vtipne premyslený. Všetko prebehlo ako som očakávala (dakedy aj nadmieru očakávaní). "This bed is on fire With passionate love The neighbors complain about the noises above But she only comes when she's on top." Sladké spomienky. Smiala som sa. Veľké THANKS za túto stretávku ročníka ´99! :)