Most špiónů (2015)

Spielberg s Kamińskim jsou zárukou dokonalé vizuální a dobové podoby, což je hlavní devizou filmu. Je velká škoda, že Spielberg ale film o půhoďku nenatáhl - spousta věcí zůstala jen epizodně naťuknuta, nedotažena a zasloužila by si podporu dalších událostí či vedlejších příběhů (útok na dům, kabát, špiónova žena atd.). Především pak paradoxně Berlín působí méně nebezpečně než Amerika v úvodní pasáži... Celkově ale velký film hodný Spielberga.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Fantastická kamera a skvělá hudba. Co se týká příběhu, bylo to už ke konci na mě až příliš mnoho štěstí v až příliš mnohu neštěstí.

Spotlight (2015)

Komorní investigativní drama, které nadchne svou dobovostí, hereckými výkony i stylem vyprávění, který se - tématu zneuživání dětí církevními hodnostáři navzdory - vyhýbá přehnanému moralizování a drží se v novinářsky informativní rovině. Díky Markovi Ruffalovi přeskočil jeho Mike Rezendes v pomyslném žebříčku nejcharismatičtějších žurnalistů i Clarka Kenta. O tři koňské délky.

Room (2015)

V rámci filmu mi nesedla změna v rytmu vyprávění, která v polovině nastala. Najednou se klouže jen po povrchu, skáče se v ději... ale Jacob Tremblay je úžasný - jedna nejtěžších a zároveň nejlépe zvládnutých dětských rolích za poslední dekédu.

Já, padouch 2 (2013)

Gru a holky se posouvají více do karikaturní roviny, mimoňové skvěle odlehčují příběhovou linii a celkově jde o zábavný animák bez tupého a dětinského humoru.

Cesta naděje (2014)

Zajímavý námět. Ale jinak rutina.

X+Y (2014)

Čitelná teen dramedie.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Přímočařejší a napínavější než dvojka, ale chybí tomu šmrnc a nadsázka ve vyprávění z jedničky.