Honzíkova cesta (1956)

Tie 50 roky sú tam cítiť. No nie až tolko ako v iných filmoch. Inak celkom zaujímavé herecké obsadenie. Dávam 50%.

Rapl (2016) (seriál)

Hodnotím po 5 časti: Zaujímavý seriál, dostala ma kamera a atmosféra seriálu. Dobré herecké výkony. Hodnotím 80%.

České století - Poslední hurá (1989) (2014) (epizoda)

V prvom rade vyzdvihujem výkony hercov : Marek Daniel, Jiří Lábus, Roman Luknár, naozaj výborné... Tento diel ma utvrdil v tom, že zamatová revolúcia bola, pripravené odovzdanie moci, tak aby sa niektorým ľuďom nič nestalo. Vystihol to Oldřich Kaiser. A tak to dnes vypadá....

České století - Je to jen rock'n'roll (1976) (2014) (epizoda)

Po pozretí tohto dielu, mám taký divný pocit. Neviem, vyrastal som v tej dobe, žil som ako všetci, nežral som komunistov, ale ani chartistov, len si pamätám ako ich vykreslovali v médiách. Vtedy, to začalo byť podozrivé?? Diel hodnotím 60%.

České století - Musíme se dohodnout (1968) (2014) (epizoda)

Pán Robert Sedláček, musím sa priznať, že na tento diel som moc čakal. Nesklamal ma, famózne vytvorená dráma. Osobne si pamätám nápisy v Žiline po stenách " Dubček Svoboda to je naša sloboda" Pamätám si ruské tanky v meste a to som mal iba 6 rokov.. Osobný hold dávam p. Krieglovi. Aj keď ostatní uväznení predstavitelia to mali ťažké, no nakoniec podpísali... Herecky - výborné obsadenie.. Hodnotím 90%.

Rozbité zrcadlo (1980)

Klasická detektívka napísaná pani Christie. No naozaj som žasol nad obsadením filmu. Toľko hereckých super hviezd, tak to sa dnes málo kedy vidí !! Hodnotím 80%.

České století - Zabíjení soudruha (1951) (2013) (epizoda)

Nerob druhému to, čo by si nechcel, aby robili tebe... Dostal som to čo som si zaslúžil.... Famózny výkon Jiřího Vyorálka, a scéna ktorú zahral Jan Budař bola, zahraná tak, že som mal husiu kožu... Dávam 85%.

From Slovakia With Love (2015) (TV film)

Pekný a veľmi dobre spravený dokument o Slovensku. Dávam 80%.

Zhŕňajova nevesta (1978) (TV film)

Tak túto rozprávku mám veľmi rád, hlavne pre famózne výkony Vl.Mullera a Z.Krónerovej. Dávam 80%.