• Krátkometrážní

Nosič reklamy (1983)

Seminář Tchajwanských filmů Veselí nad Moravou 2011

Tři časy (2005)

Opravdu nádhera. Člověk by nečekal, že dokáže Hsiao-hsien Hou držte tak dlouho pozornost. První čas, skvělý rozjezd a druhým dostanete tvrdý náraz. Třetí je však příjemná tečka. Vše to ještě podmiňuje nádherná Qu Shu. Radost pohledět. //Seminář Tchajwanských filmů Veselí nad Moravou 2011

Noci šelem (1992)

Jako 13leté lesbické štěně se potajnu četla, pod dekou, horlivě knihu od Cyrila Collard. Uběhlo pár let a já jsem sehnala film. Chyba má, chyba má největší. Cyril není herec a celé je to pofiderní. Už to nejsou pocity, které při čtení řádků prožívám, je to doslova nuda. Nebarvité. Ovšem věřím, že pro nového diváka, neznalého předlohy, to může být jeden z nejsilnějších zážitků. Užijte si to, já to už po druhé vidět nemusím.

Dokonalý trik (2006) odpad!

Původně jsem to chtěla rozhodit na dojem a pojem. Pak jsem se na to vysrala a dala rovnou odpad!. Tohle je prostě trapas nad trapasy. Christian Bale je však úplná sračka. Fuj. Tolik hoven v jednom filmu. A to jsem si řekla, že nebudu při psaní příspěvku vulgární a hnusná. Ale tohle je fakt shit. Bliju z těchto sraček...

Nahý oběd (1991)

Nejlepší je z toho asi ten plakát. Prostě už mi není 15 a neberu všechny drogy na které narazím. A o to jde.

...a pozdravuji vlaštovky (1972)

"Odkuď jsi?" je důsledek toho, že Magda Vášáryová je natolik znalá horňáckého nářečí, jako Jaromil Jireš normalizace. Dennodenně chodím na stejnou gymnázku, jako naše hlavní postava Maruška Kudeříková. Dennodenně projdu mnohokrát okolo obrázků z filmu. ...a pozdravuj vlaštovky je film, který si mnozí pamatují spíše jako povinnost ze školy, ale je to škoda, ten film má na víc. Je krásně natočen, i když svým způsobem je to k smíchu. Film, který je z velké části natočen pouze jen pro prezentaci komunistického režimu, ho svým způsobem vlastně vyzobrazuje. Dobrá dost pozadí, jdeme raději na samotné dílo. Maruška Kudeříková je určitě jedna z nejzajímavějších osobností ze Strážnického kraje a jsem ráda, že něco takového bylo o ní natočeno. Pěkně plynoucí film o neodvratném osudu mladé komunistky. Není to jen o smrti, ale i štěstí. Pulzuje to v lidech alespoň malé hrdosti pro český národ. Špetky nacionálních pudů. Film není krutý, je jemný, ovšem svou podstatou drsný, a to je důležité a je to jen dobře. Mladá Magda Vašáryová je v tomhle dílku prostě skvělá, a to mi nikdo nevymluví. Až na to, že Jireš, jako muž 60. let zklamal, musím dát 4 hvězdy. Po dlouhém uvážení a vidění znovu jsem to stáhla na dvě.

Veronika (1985)

Psycho na nedělní večery. Docela nepříjemný film, ale ne v umělecké tvorbě. Ten film je drsný a mě to dost rozhodilo..

Bibliotheque Pascal (2010)

O čem to vlastně je? Jak to vlastně je? Co to vlastně je? To je tím, že nemáte rádi pohádkové bytosti. A proto pohádka a spát!

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Chtěla jsem být vtipná a pak jsem se na to vysrala a dala odpad! Teď nevím, jestli neodpojím televizi..