• Krátkometrážní

Atentát (1964)

Někteří zde píšou, že to není veledílo. Nu, já si to nemyslím. Je to asi tím, že tento film je doslova velkofilm. Koncert hereckých výkonů. Hlavně naprosto skvělý námět.

Hurá na medvěda (2000) odpad!

Jak špatně vychovat dítě? Pustěte mu trapnou podívanou s Němci! Neuvěřitelné trápení nejen pro děti. Já myslela, že je to tak z 94. Nesnesitelné!

Americký zločin (2007)

Byla jsem na hraně, jestli 4 nebo 5. Tento film má dějově určitě na 5. Dostalo mě to, zírala jsem, kroutila se na gauči a byla z toho paf. Ale po technické stránce jsem měla pocit, že je to spíše tv film. Kamera byla někdy fakt příšerná a statikou díru do světa neuděláte. Z téhle stránky to nevytrhlo, takže dávám 4.

V pasti (2005)

Dost zajímavý film, ale asi mě neuchvátil na tolik, aby to mělo větší hodnocení. Technika byla vcelku průměrná.

Oliver Twist (2005)

Já čekala od Polanského trochu více. Zejména té autentičnosti. Vizuálně je tento film velice příjemný. Práce s dětskými herci výborná. Asi mi chyběla ta špína, která u Dickense je více.

Prolomit vlny (1996)

Při Dogvillu jsem si říkala, že více Trier nezvládne. Pak vidíte Prolomit vlny a člověk už nemá chuť sledovat jiné filmy, protože tohle je vrchol! Trier je opravdu BOREC!

Rosemary má děťátko (1968)

Je neuvěřitelné, jak mě dvě hodiny dokázali držet u obrazovky. Ani jsem si nevšimla, že to takhle ubíhá. Okouzlení, zahryznutí, doslova výbuch všeho! Skvělé postavy, neuvěřitelný příběh. Co dodat?! Podle mě nejlepší film Polanského.

Juno (2007)

Druhé shlédnutí a jdu dolů. Bojím se na to podívat po třetí.

Ženy v pokušení (2010)

Líbáš jako bůh srovnávat s tímhle?! No to snad ne! Mile to překvapilo, dokonce jsem se i bavila. Bohužel celý žánr byl opravdu přestřelen. Však kdyby měla moje maminka profil na csfd.cz, dá tomu 5, což v případě ženy, matky, partnerky-chápu!