Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Slušný retro akčňák, pro odchovance je to povinnost. Škoda jen té délky, být to delší dal bych i 4*. Doufám, že si Sly svůj (dočasný) comeback nezkazí nějákou ptákovinou.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Podle mě dobrá jako všechny díly serie. Nebudu vyzdvyhovat ani jeden díl, mě se libily všechny čtyři, rozhodně to není zklámání.

Statečné srdce (1995)

Jeden z nejlepších filmů vůbec, viděl jsem ho spoustukrát a pokaždé mně dostane. Jeden z mála u kterých se nestydím slzet, proč taky když brečí všichni :-). Není mu co vytknout, koho ve filmu zajímá historická věrnost :-). Možná mě někteří ukamenují, ale myslím, že výkon Mela Gibsona v tomhle filmu je nepřekonatelný, ačkoli těžko srovnávat herecké výkony napříč žánry, přesto Gibson postavu Williama Wallace zahrál dokonale.

Troja (2004)

Mám tenhle film hodně rád, už jsem ho viděl hodněkrát a furt mně baví. Pitt jako Achilleus a Bana jako Hector čupr. Idu si na dvorek zbóchat koňa, ať na ňa taky za 3000 let vzpomenú jaké sem bel hrdina :-)

Den nezávislosti (1996)

Nadupanej sci-fi akčňák od megalomana Emmericha, pro mě určitě za 5*. Koukám reakce jsou celkem rozporuplný, nevím proč ?, já od blockbusteru čekám především zábavu, ne nějáký "intelektuální zadostiučinění" a tenhle film rozhodně zábava je.

Mizerové II (2003)

Líbila se mi jednička a dvojka se mi líbí ještě víc.....a jestli.....si Michael Bay myslí !!!..... "o divákovi, že mu stačí k filmovému zážitku pouze dobře řemeslně natočený reklamní videoklip natažený na 150 minut dialogama, které rámují "příběh" o ničem ?! ......tak mě jo :-) Oddychová akčně-komediální podívaná.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Pohodová podivaná, Brad s Angelinou jsou parádní pár, svižná akční komedie, blockbuster jak má být

Jurský park (1993)

Co napsat k jednomu z nejslavnějších Spielbergových filmů. Je to to prostě paráda, i po těch letech člověka stále baví, pořád mi běhá mráz po zádech, když se na plátně poprvé objeví Brachyosauři. Triky odolávají zubu času a i dnes jsou lepší, než v kdekterém filmu. Všechno jen umocňuje nádherná hudba Johna Williamse, prostě klasika.