Star Trek: Do temnoty (2013)

Prodchnuto odkazy na klasické Star Treky. PS: Viděli jste tam ten model NX-01 Enterprise? :)

Broadchurch (2013) (seriál)

Velmi kvalitně pojatá detektivka z příjemného prostředí a lidskými charaktery, které nebyly vyumělkované pro potřeby televizní tvorby a divácké úspěšnosti. K tomu přidejte podmanivou hudbu a milovaného Davida Tennanta a dostanete pět hvězdiček.

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Po druhé sérii hodnotím pěti hvězdičkami. I když mi první řada připadala trochu utahaná, nakonec jsem tempu vyprávění jednotlivých epizod přivykl a vžil se do děje. Stejně tak jsem si zamiloval i postavy tohoto seriálu. Jsem zvědavý na zbytek.

Amazing Spider-Man (2012)

Spider-man v nejlepší formě! Musím říct, že jde o opravdu důstojnou adaptaci v současné době vycházejícího komiksového Spider-mana od Romity. Andrew Garfield v roli Petera dodává charakteru šťávu a neodolatelnou jiskru, která je znásobena v okamžicích, kdy na sebe oblékne pavoučí kostým, a tím se z něj stane hláškující superhrdina. Spider-manovy hlášky jsou pro tento komiks charakteristické, proto mi docela chyběly v Raimiho trilogii. Co se týče kréda "s velkou mocí přichází velká zodpovědnost", to je v celém filmu latentně dáno jako předpoklad řídící Peterovo/Spider-manovo jednání, nicméně není zde explicitně vysloveno, což možná filmu dodává jistou hloubku. Jinak je film poměrně plytký a nemůžeme od něj očekávat žádnou filozofickou hloubku, takový není ani komiks. S touto plytkostí souvisí do značné míry i jistá zkratkovitost v případě vztahů Petera s jinými vedlejšími postavami spider-manovského univerza, což se ovšem dá pochopit, protože v komiksové předloze vystupuje mnoho postav, které nelze zcela zapracovat do děje dvouhodinového filmu, rozhodně jsem ale rád za větší věrnost děje komiksové předloze a zvolení postavy Gwen stojící po Peterově boku. Ti znalejší vědí, jak tahle dvojice pravděpodobně dopadne. Každopádně jde o slušnou žánrovku, která rozhodně neurazí, mnohé (jako i mě) snad i nadchne při srovnávání tohoto a Raimiho zpracování. Marc Webb si rozhodně nechává otevřená vrátka pro mnoho dílů, ale určitě ne všechna témata může vyčerpat, proto se nechám překvapit, jakou cestou se vydá v dalších dílech.

Hulk (2003)

Velmi podceněný film...

Spáč (1973)

Bláznivá komedie s prvky grotesky, která příběhem trochu připomíná Orwellův román 1984. Dobře jsem se bavil.

Poslední lvi (2011)

Nebudu jeden z těch, kteří budou hodnotit film podle toho, zda v jeho závěru byla žádost o peněžní pomoc (viz. komentář od Hanyou, která by mohla vysvětlit, jak by jeden štáb mohl pomoct úbytku lvů, nebo komentář od daEmoNickY, který tvrdí, že komentář je neinformativní - to, že je expresivní a plný metafor neznamená, že nepřináší užitečné informace). Film je dokonalou poezií přírody hrající na estetický cit diváka (to by měl každý film, ne?), která je podtržena oslňujícím hlasem Jeremyho Ironse s vytříbeným komentujícím monologem. Podle mě snaha vybrat peníze na dobrou věc nemůže být krásnější.

Wilfred (2011) (seriál)

Ano! Při zpětném pohledu na celek seriálu musím zhodnotit pěti hvězdičkami, protože tenhle druh humoru mi vyhovuje. Ryan je stoprocentně blázen a je příjemné vidět tomuto bláznovi do hlavy. Samozřejmě to, že vidí psa své sousedky jako chlapa navléknutého do podivného psího kostýmu a vede s ním duchaplné konverzace, vede k vnitřnímu vývoji Ryana z introverta v trochu méně introvertní a průbojnější osobu. Tento vývoj vrcholí v závěru seriálu, kdy se z Ryana opět stává osoba, jíž od počátku seriálu nechtěl být, a který je nutné hodnotit jako jeden z nejlepších, jaké jsem viděl.