Knoflíkáři (1997)

Fucking weather. Proč se netočí více takových českých filmů. Natočit to amíci, tak je to kultovní film. Paráda, paráda, paráda a herecký koncert většiny aktérů.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Paráda. Dospělé fantasy mi chybělo. Víc děje, míň koz a přidám pátou hvězdičku. Ještě jsem nečetl předlohu, což pokládám za velkou chybu, kterou v nejbližší době napravím. /edit: Hvězdička přidána, knihy čtu :) /edit 2: Hvězdička odebrána za poslední sérii.

Tmavomodrý svět (2001)

Nesrovnávejte pořád tento film s Pearl Harborem. Toto je film o českých letcích RAF a jsem rád, že jim někdo vzdal poctu, když náš šupáckej stát je akorát uměl zavírat a vraždit. Díky pane Svěráku!

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Když čtu nejprve knihu a pak vidím film, mívám většinou problém a tady ho mám. Zatímco kniha je celistvá, film mi přijde jako vyzobnutí hlavní linie děje. Žádný čas není věnován charakteristice postav. Kdybych nečetl předlohu, nevěděl bych, co jsou ti lidé zač. I přes svoji délku jsem pořád čekal na ten zážitek, který jsem měl při čtení a ten se nedostavil. Film byl málo temný a málo tajemný. Uvidíme, jestli si Fincher povede v remaku lépe, ale tohle je předloha spíš pro seriál (mini sérii) než pro celovečerní film.

Dexter (2006) (seriál)

Tonight's The Night! Jeden z mála seriálů, kde každá série má něco do sebe a kvalita neklesá, dokonce bych řekl, že stoupá. Jinak si nekažte dojem s dabingem, je fakt otřesný, nehodí se vůbec k postavám. Prostě na COOL mají asi 20 lidí, kteří dabují všechno, co jim přijde pod ruku. A Rašilov opravdu není se svým veselým hlasem vhodný k Dexterovi.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

5* je málo. Nejlepší hra Cimrmanů a přitom je to jedna z "novějších". Co slovo, to perla.

Aeon Flux (2005)

Pohodový film, žádný zázrak, ale také žádný propadák.

Ecce homo Homolka (1969)

Takhle padal tatínek...Néé takhle padal tatínek.